Pioneer hibridi

Posto najverovatnije ove nase postove citaju i promoteri pionira,imam jednu veliku zamerku na energiju klijanja svih pionirovih hibrida koje sam sejao.Sejao sam 9494,9486,f73 i f38 sve dojedan je nikao oko 75 posto neki nikli posle nedelju dana a neki nisu ni nikli samo pustili koren i to po 3 kraka a gore nisu ni poterali.
Nisam jedini u selu i okolini koji se zale na ovakvo lose nicanje,tako da dobrano razmisle za sledecu godinu.Jer vecina ce drasticno smanjiti povrsine pod ovom semenskom kucom a neki ce i da odustanu od Pionira.
Kod mene je N01 pokazao osetno manju energiju u odnosu na ostale hibride domace i strane
 
Ogled,sejan 14.4.

IMG_20160429_163024.jpg
 
Posto najverovatnije ove nase postove citaju i promoteri pionira,imam jednu veliku zamerku na energiju klijanja svih pionirovih hibrida koje sam sejao.Sejao sam 9494,9486,f73 i f38 sve dojedan je nikao oko 75 posto neki nikli posle nedelju dana a neki nisu ni nikli samo pustili koren i to po 3 kraka a gore nisu ni poterali.
Nisam jedini u selu i okolini koji se zale na ovakvo lose nicanje,tako da dobrano razmisle za sledecu godinu.Jer vecina ce drasticno smanjiti povrsine pod ovom semenskom kucom a neki ce i da odustanu od Pionira.
Sve dok mi budemo klimali glavom ko ovce neko ce to tamo iskoristiti jer ovce su za sisanje.Pa pogledajte ovu godinu,seme staro i po 5 godina, ja sam posejao sva semena iz 2014 godine rod,neka su prepakivana a neka ne.Mogao sam kupiti i iz 2013 ali sam uzeo najmladje sto je bilo sa prihvatljivom cenom.
Najvise su se zalili ljudi na Pionir,DKC i KWS zbog praistorijski starog semena za punu cenu,bar da je tretirano insekticidom.
 
Sve PIONIR.. MADJARSKA.. Niklo kao nikad do sad.. Jos rana setva jako i dubina koliko god moze masina. Sejem godinama samo iz uvoza i ne stara semena. Ove godine posejano P0216.. P1114.. i P0423.. i to vece kolicine hektara.. Sejano sve na 20.8cm Odlicno nicanje... Slikacu pa cu postaviti. Bude li godina iole dobra ... ja za sklop nebrinem. Ima i ovde ljudi ... hoce da prodju jeftinije pa bude i presijavanja. Koliko para toliko i muzike.. ili da se seju nasi hibridi kojeka izbegavam jer sam imao oglede i nisu ni blizu Pioniru ni po kvalitetu a narocito ne po rodu.. da ne govorim o vlagi..

Послато са SM-G920F уз помоћ Тапатока
 
Bilo je i problema recimo sa v 52.Kod mene je dobro nikao ali sam se trudio da izbegnem prepakovano seme.
 
Slike sa danasnjeg obilaska.
P9486



P0023AQ



P9911AQ



P0423



P0725





P0837





Sa leve na desno P0837,P0725,P0423,P9911,P0023,P9486








E ovako,opste zapazanje da je na svakom stabljika manje vise zelena i dobro stojeca. Zrno je u mleku,kod nekih vise kod nekih manje. Najvece odusevljenje je P9486 Fao320,od samog starta najveci i najnapredniji,sto se na kraju odrazilo i na velicinu klipova,sklop je na 18 cm. Ovo je sa stabljike gde je bio po jedna klip,tamo gde ga ima po dva(sto je na ovom hibridu sigurno preko 50% njive) je odprilike za 5cm kraci ali isto debeljuckast. 9911 mi deluje najtuznije kada gledam velicinu klipa.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh