Pioneer hibridi

Postoi izreka " statistika moja dika šta poželim to naslika " ja lično neverujem u te podatke koje daju semenske kuće jer svi imaju rekordere i to u svakoj FAO grupi .
 
Bio sam i ja na tim istim ogledima kao i član brano, i kad sam pitao kako se dobijaju ti rezultati jedan od predstavnika pionira mi je objasnio da oni samo svode vlagu na 14%, a da tu nigde nema troškova sušenja koje bi mi obični smrtnici platili da odnesemo , tako da je realno još da se odbije od 2 do 3 tone na sušenje.
 
Ok je da svedu samo na 14%, jer troskovi susenja se razlikuju od otkupnog mesta. Najjeftinije susenje je na njivi, samo kad godina to dozvoli. Svako ostalo susenje je izuzetno skupo.
 
Pa zato mi ni nemožemo da imamo 13 i 14 t/ha, zato što plaćamo sušenje, i po meni to što oni svode matematički je nerealno, jel ko može da tvrdi da će on samo od recimo sa 20 % vlage do jusa izgubiti 20% kao što oni računaju, kad je praksa pokazala totalno drugačiju matematiku?
 
Koliko ja znam nige u srbiji gde god se preda kukuruz odbija se po tablicama otkupljivača, a nesvodi se matematički na jus, tako da ta njihova matematika pada u vodu i time nam prodaju maglu, jer u ovim uslovima proizvodnje niko ok nas nikada neće ostvariti taj prinos.
 
Ta šta mi napriča?:) Kako da berem Fao 300 sa 22 % vlage? I trebalo bi mi bar još ti obakvih 3 komada da sve stavim. U svakom slučaju od dogodine prvo punim svoje kapacitete, a ostalo predajem.
 
Ne znam ste da kazem cardak je najbolja susara. Ali evo od juce informacija neki od ovih aqvamax hibrida nisam zapamtio koji dao je 98m/kj. sa 23% vlage kod kolege u Barandi. Mislim da ove godine brzo ce ti cardaci da se napune sa ovakvim prinosima.
 
Kosen danas Pioneer k67 vlaga 20-21% prinos 68m po kj vlaznog zrna. Predusev suncokret. Setva 10.4.2014. Djubrenje 150kg po kj 20:20:0 i proletos predsetveno 150kg po kj uree. Nije lose, mislim da ce biti i boljih prinosa. Sa obzirom da je ovo bas peskovita njiva.
 
Nazad
Vrh