Cena kupine za 2016 godinu

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Kod nas sinoc vecina, tf 70, cacanka 60.
Trebalo bi jos da raste ako ne pada kisa...

Gde prijatelju ? ja prvi put cujem da je cacanka ove godine 60 din,u nasem kraju je PLAFON 40din,a ima i po 30.
Ps kisa je pala,ali ova kisa je bila neophodna za bolji kvalitet kupine,bar u mome kraju,zemlja do juce,i nakon navodnjavanja je bila suva kao barut.
Ova kisa je spas u zadnji cas.
umesto da povecaju cenu jer ce biti jos bolji kvalitet ,oni ce je verovatno spustiti.
40 i 30 dinara je mizerno.
Kad bi bar u mom kraju bila 60 dinara ili bar 70,bilo bi manje-vise solidno.
Ali 30,40,30,40 je mizerno iskreno
Pozdrav iz Valjeva
 
Čista laž da je cena 60din za čačanku,ja zvao i cena je kao i svuda 40 din. Nemojte se igrati sa nama,dovoljna nam je ova cena tako da dodatne zajebancije nisu potrebne
 
Kada je kisovito kupina vise crveni kad se zamrzava, pravi se blok, a ima i vise trulih...
Neko je unazad pomenuo da se prosle godine za zamrznuti original moglo dobiti 170, sto nije tacno. Situacija je bila takva da se sredinom avgusta moglo dobiti 155-160 za tf, tada je retko ko prodao. Na kraju berbe nije se moglo dobiti vise od 135 a vec od kraja septembra nije se moglo dobiti vise od 120. Tako da su mali i srednji hladnjacari prosle godine bili u minusu sto se tice kupine. Veliki koji rade izvoz su neka druga prica. Na kraju oni i formiraju cenu...
Tajfun80 neka proveri malo bolje da li je cena 60, pa nek kaze ovde da li lazem. dobio je i kontakt
Bez nervoze ici ce cena gore...
 
Izvinjavam se,sad zvao čoveka cena jeste 60 din +10 za prevoz,ali samo za kpinare iz njihove opštine,ne odkupljuju sa strane,još jednom izvinjenje

- - - - - - - - - -

Neverovatno ali istinito
 
Sva kupina ili malina isplacuje se po poslednjoj ceni osim ako istu ne predajes na otkupnom mestu za kes onda nemas pravo na doplatu vec samo onoliko kolko si novca uzeo.
 
Znaci ovi nasi jos veci lop..i , nadmasili su sve i svakoga. A muceni narod po..b..i. Malinu su placali na otvoren racun ko je hteo, ali ponavljam racunala se cena na dan predaje. Tako da je recimo po toj racunici jedan moj prijatelj ostao kratak oko 70.000 din, a on je samo jedan od mnogih. To isto rade i sa kupinom.
 
@Vozd017 Kod nas je bilo naglaseno da je akontna cena dok ne bude poslednja i sav rod se isplacuje po poslednjoj ceni..takav dogovor imam i sa hladnjacom kojoj predajem kupinu..
 
Tako je i ovde Krupanj i okolina, ako nema cene na priznanici prilikom isplate se računa cena koja njima odgovara za taj dan. Taman posla da sve isplate po zadnjoj ceni. To bi bio smak sveta.
Cak sta vise ovde je jedan otkupljivac, lokalni znaju ko je, prevario svoje malinare tako što je malinu koja je bila organika primao na otvoreno 6-7 branja po ceni od 150-160 din pod izgovorom da rezultati nisu stigli. Zatim je kako je cena išla na gore svaki datum kasnio po dan sa poskupljenjem...

Послато са C5503 уз помоћ Тапатока
 
Ako neko BILO GDE placa 70din, znaci ta cena bi trebalo da bude svugde u Srbiji.

Taj sto placa da 70 da nema zarade ne bi ni placao 70.

Dakle ovi sto placaju 30 i 40 imaju 300%zarade na nasoj kupini, a mi,900posto idemo u minus,ako uzmemo u obzir da je cena 70 din a mi dobijamo 30 ili 40.

Poenta otkupljivaca/hladnjacara/prevoznika lezi u tome ko bolje prevari i laze proizvodjaca.

- - - - - - - - - -

Ps moze li svako ko dobija cenu 60 din ili 70 ZA CACANKU da mi napise ovde ili da mi posalje privatnu poruku od te hladnjace koja toliko placa/cisto da se uverim/i proverim da li je zaista moguce da je kod vas 70 a kod mene 30/40.
Dupla razlika.
 
Ako neko BILO GDE placa 70din, znaci ta cena bi trebalo da bude svugde u Srbiji.

Taj sto placa da 70 da nema zarade ne bi ni placao 70.

Dakle ovi sto placaju 30 i 40 imaju 300%zarade na nasoj kupini, a mi,900posto idemo u minus,ako uzmemo u obzir da je cena 70 din a mi dobijamo 30 ili 40.

Poenta otkupljivaca/hladnjacara/prevoznika lezi u tome ko bolje prevari i laze proizvodjaca.

- - - - - - - - - -

Ps moze li svako ko dobija cenu 60 din ili 70 ZA CACANKU da mi napise ovde ili da mi posalje privatnu poruku od te hladnjace koja toliko placa/cisto da se uverim/i proverim da li je zaista moguce da je kod vas 70 a kod mene 30/40.
Dupla razlika.

Ulogovao sam se samo da ti kazem da si bre mnoooogo dosadan. Ali mnogo. Čoveče živiš u srbiji(namerno malo slovo). Ako si toliko dokon da pises ovde svaki cas, pogledaj teme iz 2015 do 2012 pa vidi kretanje cena i ostalo. Tebi ne moze da se objasni da tako stvari funkcionisu. Pogledaj otkup maline i videces da je cena varirala od 140 na jugu do 250 na zapadu. Kod nas 40.
 
Malopre predavali kupinu, nezvanicna cena 100din, znaci rekli su mi da je ta cena ali je jos na papiru ne pisu. Kada bude konacno, javljam. Inace predajem loh nes. A prosle godine je pocetna u ovoj hladnjaci bila 90 pa je izasla na 130- loh nes. Inace ja dajem nakupcu veci deo po 1,5e, a ostalo u hladnjacu, tj onu sitniju i ostecenu od sunca.
 
Ljudi sta vi pisete ?
cena za cacanku 90 ?
nemojte da poturate razne gluposti,dosta nam je nase muke
 
Ja bih apelovao da se malo smire strasti. Pre svega izgleda da ima malog pomaka u ceni, a molio bih svakog da kada piše o ceni da daje samo proverene i tačne informacije, tj. ako je on prodao kupinu po toj ceni. Ako cena zaista počne da ide naviše, sigurno je neće svi odmah prihvatiti, već će opet malo loviti u mutnom.
Još uvek čekamo zvanični poziv Ministarstva poljoprivrede, pa da idemo na pregovore sa hladnjačarima. Pozdrav svima
 
Krupanj, cacanka 35 ,druge 45. Svaki dan neizvesnost, prete da ce stati sa otkupom, da se ocekuje veci priliv kupine, da ce pasti cena. Evo sad prilog na TRECEM DNEVNIKU RTS u 24h kad niko normalan nije budan, o ceni kupine. Kod nas cena isla 50 47 45 ... Gde tu povecanje cene!!!!!!!!!!!!!!! KO koga ovde pravi ludim???????????? Ko kaze 100 din ,90 din, 70 din nek da br tel tog sto mu je to platio. Nama su obecavali 80 din , kad smo poceli predaju dobili smo potvrdu bez cene, posle 5 dana cena 50 i daj one prosle potvrde da upisemo 50 din, TOLIKO O OBECANJIMA.
 
Izvinjavam se,sad zvao čoveka cena jeste 60 din +10 za prevoz,ali samo za kpinare iz njihove opštine,ne odkupljuju sa strane,još jednom izvinjenje

- - - - - - - - - -

Neverovatno ali istinito

E pa druze jesi se uverio ali taj plaća 70 zato sto je verovatno malinu zatvarao na dnevnu cenu i prosek oko 190 pa sad da plati kupinu 20din vise. I verovatno je uzeo odnos malina kupina 3/1. I to je krug od 10,15 ljudi verovatno.kad bi znao koja je hladnjaca rekao bi ti dal je neka ozbiljna ili neka koja kupi 50t malina. Razmisli malo ne zaleci se. Cena je 40+10
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh