Plug - osnovna tema

Kazi sta ti treba?nema tu puno mudrovanja,imaju dva razmaka rupa za srafove,ostalo je manje vise slicno...l950(un400) permanit ima 5 cm manji razmak nego vece serije(kod nas daska na vecem je wy) na malom su hudjikovi,a na velikom su radjeni po uzorku crni manganski.
 
Da vidim koji tip ravnika ide, pošto ove što sam kupio kod hudjika ne odgovaraju, jako štrči špic. A stare ravnike smo bacili.
Ove što sam kupio pašu na novije tipove V&N, a na stare izgleda da su nešto drugačiji ravnici.
 
Sa strane. Ka ne uzoranom.
bc6c051246cf35ef561916c61bea2b22.jpg
 
Plug ima zahvat od 32cm do 44cm,trenutno je podesen na 4 x 36 cm,a vuce ga Yto od 120 ks.Bio je podesen i na 4 x 40 cm i isto ga je traktor vukao nisam primetio neku razliku...
 
Ovo šta sam ja gledao ima vario zahvat od 20cm do 50cm po glavi ali ne znam kako su se pokazali. Sad ne znam kakva je zemlja tamo kod tebe iako idem dosta često na tu stranu nikad nisam zagledao, dal je teška za obradu ili je laka.
 
Akpil je jedno vreme radio za Vogela. Agro-masz se steluje identicno kao Kuhn a cini mi se da je tako i kod vecine Lemkena. Po meni glupo reseno ali radi posao.

Kacio sam vec negde snimak oranja Agro-masz pluga, nadam se da mi nece niko zameriti:


Mislim da je Akpil bar za klasu bolji plug od Agro-masza.
 
Milane koliko si ga platio? Daj malo neku sliku da vidimo koji je model i stanje?:osmeh:
 
Bicce sutra slika,dok sam stigao kuci pao mrak... Plug je consum xl1000-3,stelujuci zahvat 30-35cm,razmak glava 105cm,visina do grede 85cm...inace imam ovakav cetvorobrazni pa sam trazio isti al trobrazni da uparimo brazde... :)

Sent from mTalk
 
Nazad
Vrh