Plug - osnovna tema

Potrebni su mi predpluznjaci za IMT 757,Plamen 6500 din komad a Hudjik 75 e.Da li je tolika razlika i u kvalitetu???
 
Ne samo u kvalitetu, vec i konstrukciono. Bolji su Hudjikovi. Lepse napravljeni. Plamen su preglomazno i losiji materijal. Imam Hudjikove i lepo rade. Kod montaze mora da se odsece deo plocevine kod prve glave.
 
@Smilad
Ajde ako ti nije tesko uslikaj kako si resio i kako si zadovoljan zaoravanjem kukuruzovine? Ja cu ili na 757.20 staviti predpluznjake ili cu menjati plug... Kukuruz kada je preko 10t/ha tesko zaoravam a da je po mom misljenju to kvalitetno uradjeno.
 
Ne samo u kvalitetu, vec i konstrukciono. Bolji su Hudjikovi. Lepse napravljeni. Plamen su preglomazno i losiji materijal. Imam Hudjikove i lepo rade. Kod montaze mora da se odsece deo plocevine kod prve glave.

@Smilad
Ajde ako ti nije tesko uslikaj kako si resio i kako si zadovoljan zaoravanjem kukuruzovine? Ja cu ili na 757.20 staviti predpluznjake ili cu menjati plug... Kukuruz kada je preko 10t/ha tesko zaoravam a da je po mom misljenju to kvalitetno uradjeno.

Moj drug je pre tri godine montirao Plamenove pretplužnjake na svoj 757.20. Pretplužnjaci su iz srbobranskog Plamena (od Tiste), a ne iz bečejskog Plamena. Da li među njima ima neke razlike - ne znam, ali eto čisto da naglasim. On je zbog montaže sekao pločevinu na prvoj brazdi, ali mislim da i ne mora.







 
Moj drug je pre tri godine montirao Plamenove pretplužnjake na svoj 757.20. Pretplužnjaci su iz srbobranskog Plamena (od Tiste), a ne iz bečejskog Plamena. Da li među njima ima neke razlike - ne znam, ali eto čisto da naglasim. On je zbog montaže sekao pločevinu na prvoj brazdi, ali mislim da i ne mora.



Ja ništa sekao nisam a i moji su iz Srbobrana.
 
Jesi li zadovoljan koliko god ih koristis?
Jeste ,što bi rekao jedan tu kaod mene "najveći poljoprivrednik" al pred pucanjem,mi smo zadovoljni.
Dve sezone ih koristim ,koliko je mekan materijal to će zemlja da kaže,za sad se dobro drže,ali šta su i uradili 20 kj po sezoni i koristim ih samo u kukuruzu,oće ponekad prvi da guši ali nije strašno i lepo zaore ne tarupiranu kukuruzovinu. Ko misli da kupi slobodno ,nek se ne misli,oranje sa 757 sa njima i bez njih je razlika kao nebo i zemlja.
 
A jel ima neko na IMT 756 stavljene predplužnjake? Ako bi mogli i na njega da idu bez nekog preteranog gušenja onda ne bih menjao plug.
 
Imao sam ja jedne ezone namontirane pretpluznjake pa mi se nesto nisu svidjali posto iako je plug visokog klirensa, stopalo je na prednjem tjelu dosta pa sam ih skinuo i ostavio u supi...
 
Pitanje za vas koji imate predpluznjake na 757 dali udaraju ostatci prilikom rada od prvog predpluznjaka u koleno kod desnog kacenja ?
 
A jel ima neko na IMT 756 stavljene predplužnjake? Ako bi mogli i na njega da idu bez nekog preteranog gušenja onda ne bih menjao plug.

Ako te ne mrzi, prelistaj ovu temu. Već smo negde pisali na temu pretplužnjaka na 756VK. Pokušaću da uslikam kako sam ja to rešio sa Huđikovim pretplužnjacima.
Plug je van upotrebe već par godina, a fino su radili posao. Ništa nije ostajalo na površini. Jedino kukuruzište mora biti dobro potanjirano ili pojede džigerice koliko zagušuje...
 
Ma kakvi tanjiranje samo direktno oranje, kad bih tanjiro onda bi zaoro i bez njih.
 
Kazem lijepo, 756 je nizak i tjesan plug za pretpluznjake... Jedino da se polakse ide po njivi, mozda bi i radili kako treba ali ne znam koja je isplativost.
 
Strnjište, repište i suncokretište je baš lepo zaoravao, bude lepo ravno oranje bez grudvi i "santi" na površini i ne ostane ništa da viri od žetvenih ostataka.
A u zadnje vreme, ako ne potanjiramo kukuruzište pre oranja i Vogel L-950 bez pretplužnjaka zagušuje samo tako.
 
A koliko su pretpluznjaci za Vogela?
Ja imam M950,stavio bi mu pretpluznjake,ali nikad nisam ni gledao gde ima da se kupi,pretpostavljam da su originalni preskupi. Da li neko zna da li ima u Mikronu ili slicno negde?
 
Nazad
Vrh