Plug - osnovna tema

Tartovčan ,pogledaj si osovinu od pluga tj osovinu na kojoj se plug okrece da ti nije kriva il napukla tako je i meni bilo
jednu stranu ok drugu nikako il je dublja il plica ,kad sam skinuo osovinu odneo je izravnat pod prešom stavio natrag plug ore savršeno.
 
Tartovčan ,pogledaj si osovinu od pluga tj osovinu na kojoj se plug okrece da ti nije kriva il napukla tako je i meni bilo
jednu stranu ok drugu nikako il je dublja il plica ,kad sam skinuo osovinu odneo je izravnat pod prešom stavio natrag plug ore savršeno.

I ja sam imao taj problem al kod mene je problem luft bio u osovini, utegao to i sad druga prica.
Mada nije ni onako strasno bilo ali se po nekad poznala jedna strana kako god da ga stelujem
 
Ovo sam uzeo od kolege da probam za malog JD, plug ore fantasticno. Pa bih mozda trazio da kupim ovakav, a imam jedan 757 u ponudi 430€, ali je go. A ima li kakva oznaka N Becej da je isti kao 757?
 
Jedno pitanje za one koji su imali posla sa Vogel&Noot L 920 dvobrazni dali moze da ga vuce
IMT 577?
I koliki mu je zahvat
 
Poslednja izmena:
Kolega danas sam se cuo sa deckom, vuce takav plug sa Rakovicom 65 a kaze stric mu ima 578 i kaze igraju se sa tim plugom.I ja bih tako nesto uzeo samo su retki.
 
Neki dan sam naleteo na plug lici mi na leoparda ali je 4 brazde,starije proizvodnje,nizi klirens 4x30 zahvat,ne zna ni on covek cija je proizvodnja, daske dobre i raonici kao novi... Trazi 400e,sutra ga moram slikati,idem da ga probam,stoji mu vec par godina. Kao da je Massey ferguson neki...
 
Sto mislite o glavama za plug sa resetkastom daskom, kopija vogela sto se moze kupiti kod hudika ili plamena, jel netko ugradio na plug??
 
Os da ti prodam sa mog pluga? Kao nove daske..
Salu na stranu,probao, video,i ne svidja mi se u opste...pogotovo sad u ovom momentu kad je zemlja malo vlaznija to ne radi u opste,samo za suvu zemlju..da napomenem da je zemlja kod mene bogom dana za obradu,prava crnica a zahvalna,ni teska ni laka,taman...
 
Vidim dosta ljudi radi s tom resetkastom daskom, najvise ima vogela sa 3 brazde i to izgleda dobro....kod mene nije teska zemlja za obradu, a raonici i daske su mi lose, dok to izmjenim povoljnije je nabaviti komplet glavu za 200€....imam plug olt slavonac 2x12, daska 8000, a raonik 1500-2500 za komad, u oltu samo daska oko 140€....
 
Ja imam od 2013 iz Čantavira.Radi posao i manja potrošnja.Mi smo hteli da stavimo pune daske na šta nam je rekao: Ako ne budemo zadovoljni da če o svom trošku doći i staviti pune daske.Za ove 4 godine bila je nekad i vlažna zemlja.To su priče za malu decu.
 
mozes kupiti jos jedan takav plug za 200e ne samo glavu

Ovo je moj plug, iz 1996 je losiji, ovaj na slici je odlican iz 2002g, oznaka 2.30 slavonac, nije to onaj slavonac stari na koji ti mislis




Zorane, cuo sam da se puno lakse vuce, i manje optetecuje traktor, a kako zaorava, jel je dobra kopija vogela, jer kod nas imaju originale, koji pucaju izmedu 2 i 3 brazde, koliko kod njih dode 1 kompletna glava???? Hudjik trazi 350€, a plamen 200€
 
Bar po priči što sam čuo rešetka lepše radi, sitnije ,zaobiđi plamen najlošiji su.
 
Nazad
Vrh