Plug - osnovna tema

Koliki bi minimalni klirens trebalo da ima plug da bi uspesno zaoravao kukuruzovinu bez gusenja?
 
Koliki bi minimalni klirens trebalo da ima plug da bi uspesno zaoravao kukuruzovinu bez gusenja?
zavisi od mnogo faktora...brzine traktora,tipa dasaka,sa ili bez pretpluznjaka,stanje zemljista,vlaznost,kao i kako je uradjena kukuruzovina...stanje tarupa koji je radio njivu...misljenja sam da je 65-70 visine i metar razmaka od tela do tela dovoljno.
 
Koliki bi minimalni klirens trebalo da ima plug da bi uspesno zaoravao kukuruzovinu bez gusenja?
Imt 757.20 ili 610.14 imaju klirens od 72cm i razmak izmedju glava je 94cm,bez ikakvih problem zaoravaju ostatke odnosno ne gusi masa,bez pretpluznjaka,vogel takodje ima slicne karakteristike..ovo su sve jeftini plugovi koji sluze svrsi i odnos cena -kvalitet je vise nego povoljan,naravno tu su i ostali tipovi(kverneland,regent,lemken itd.)..
 
Evo par fotki turcina:

dsc1711.jpg

dsc1713.jpg

dsc1715.jpg

dsc1716.jpg
 
Moze li neko da mi kaze kakvi su IMT 757.3 plugovi? Vukao sam 757.2 i jako mi se svideo plug. Za novog vogela se nema toliko novaca, pa sam hteo IMT 757.3 da kupim za rusa 820. Takodje ako neko ima ili poznaje nekog ko prodaje ovaj plug neka mi javi na pp. Hvala.
 
Je l' radio neko sa trobrazdnim Leopardom (3x35cm) visoki klirens (kockasti), i MTZ 820?

Drugar se dvoumi da kupi takav plug (ima neku ponudu), a nikad nije video kako taj plug radi (a sad nema gde da ga proba), a i ne zna da li ga rus može vući u dubokom oranju (zaoravanje kukurzovine). On sad radi sa nekim plugom 3x30cm, ali taj mu guši u kukurzovini pa mu je ovaj kockasti Leopard zanimljiv jer je jako visok i dugačak...
 
Kod mene kazu "Ako hoces da sahranis traktor zakaci mu kockasti Leopard". Dosta se lakse vuce krivi gredelj od kockastog. Mada i za njega ima resenja podbacivanje armature ispod raonika kako bi se dobio manji napadni ugao,prepravka plaza i jos je nesto majstor spominjao,ali sam zaboravio.

- - - - - - - - - -

Ima na forumu u oglasima jedan krivi gredelj Leopard za 600e ako se dobro secam,veceras sam gledao oglase.
 
Dragan18 kolika ti je sa tim plugom u ugarenju potrošnja po kj na 2200 obrtaja, i kakvi su prvi utisci u odnosu na vogela?
 
Je l' radio neko sa trobrazdnim Leopardom (3x35cm) visoki klirens (kockasti), i MTZ 820?

Drugar se dvoumi da kupi takav plug (ima neku ponudu), a nikad nije video kako taj plug radi (a sad nema gde da ga proba), a i ne zna da li ga rus može vući u dubokom oranju (zaoravanje kukurzovine). On sad radi sa nekim plugom 3x30cm, ali taj mu guši u kukurzovini pa mu je ovaj kockasti Leopard zanimljiv jer je jako visok i dugačak...

Imam ja leoparda kockastog 3x14" Doduse, ne vucem ga rusom ali DOKAZANO se vuce lakse od IMT pluga u mojoj zemlji.

Oranje sojista u malo vlaznijim uvjetima:

Oranje tanjuranog strnista u jesen:

Na plugu nisam NISTA prepravljao iako imam za njega kupljene nove deflektore i nova tri raonika s kljunom. Na traktoru mi je skinut kardan od prednje vuce tako da ona ne radi i s ovim plugom smo do sad poorali i boga i vraga i uvijek se lijepo vukao, nije zanosio, odmah u zemlju potone cim krenes, samo ga hvaliti mogu iako su me iskusniji (citaj: stariji) ljudi savjetovali da od leoparda bjezim. Trazio sam IMT 757.30 i koji god sam nasao bio je triput skuplji i svaki je bio pomotan na neki nacin. Leoparda ko smota, svaka mu cast ;)

Ima covjek u selu 2x14" leoparda kao moj i vuce ga s imt 567 godinama. Poderao je dva kompleta dasaka u ovoj kombinaciji a recimo samo da IMT 757.20 ne moze vuci tako fino kao leoparda. Prijatelj ima staru liniju 560 i leoparda kockastog 2x14" i isto ore kako i gdje zeli... U mojoj zemlji samo 577 moze raditi s IMT 757.20 dok leoparda vuce i 560 i 577
 
I ja sam čuo od ljudi koji su radili kombinacijom rus 82 i neki trobrazdni plug da se Leopard ubedljivo najlakše vuče u odnosu na neki IMT ili Vogel,to su mi potvrdili više njih.
 
Ovo s prvog snimka se vidi sta je i kako je masno. Tu ni IMT nece odraditi posao. Ali inace, ako ga poteras brze, rasipat ce i leopard zemlju. Meni se nikud ne zuri i opcenito volim kad je malo grublje poorano. Da je ovo neko sjetveno oranje, onda bi orao i plice i brze da se raspe zemlja. Kod mene u oranje 90% puta ide naj prije tanjuraca tako da...
 
Nazad
Vrh