Plug - osnovna tema

Tacno Sumadinac:osmeh: Imam i ja jedan primerak. Isto ima 2 plocice(IMT i OLT) i u slicnom je stanju kao i ovaj, no malo farbe, celicna cetka i brusilica sa smirglom, ocisti se, ofarba se i ko nov. Kod nas nije nesto cenjen, takoreci nikako ali za mene nije los. Jedino sto nema kolenastu osovinu sa rucicim za pomeranje, ali to je reseno na novijim serijama:ppozdrav:
 
Dobri su to plugovi. Medju ostalima i takav jedan koristim. Ako bi imao veci klirens bio bi vrhunski plug, ovako do 25 cm dubine radi odlicno (ako nema mnogo mase na povrsinu). Mislim da mu je to radna dubina.
 
Tacno tako Olt slavonac 2/12 col.Pre neki dan sam orao sa takvim.Drugar ga ima A mislim da jos pise na plocicama koji je tip. Ako treba provericu .Brojcana je oznaka tipa neka starPozadi na kraju drugog plaza bi trebao imati jos produzetak sa Konusnim tanjirom sto mu dodje ko produzetak plaza i cisti prolaz za plugom
 
Taj tanjir je bio samo na engleskim fergusonovim plugovima. Kasnije na oltove nisu stavljali te tanjire.
 
Ja sam moj platio 50 evra kompletan, sa tanjirom pozadi i jednim crtakom,upolovačeni raonici i plazevi, daske solidne, ručicu sam dogradio, nisam hteo da ga prodam tako da neznam neku cenu, sve zavisi kolika su ulaganja u taj tvoj može valjda 150-200 evra.Neznam ni sam.Uostalom znaš i sam svaka roba ima svoga kupca.
 
To ti je Olt Alkar ista daska kao na slavoncu / englezeru / IMT olt, zahvat 2*30 a klirens je veci od tog malog pluga .
 
A koliko od prilike vredi onaj alkar iz oglasa?Citam da su to dosta jeftini plugovi pa mi se cini da ga ovaj dobro ceni,razmisljam da li da mu ponudim 200e.
 
Pa i meni se cini da je 300e previse.Nego,opet mi je tu blizu i ne bi mi bio problem i trosak da zakacim prikolicu i da odem do njega pa sam ga zato uzeo u razmatranje.Kako ti se cini sa slika,jel ok?
 
Nazad
Vrh