Plug - osnovna tema

Marko. U oranju samo otkljucas plivajucu na onom preklopniku pozadi, zatim koliko hoces dubine toliko spustaj rucicu i odrzava dubinu odlicno. Moze ona da podigne i do pola nemora samo gore ili dole. Mnogo je jednostavnije nego na Rusu.
 
Marko. U oranju samo otkljucas plivajucu na onom preklopniku pozadi, zatim koliko hoces dubine toliko spustaj rucicu i odrzava dubinu odlicno. Moze ona da podigne i do pola nemora samo gore ili dole. Mnogo je jednostavnije nego na Rusu.

Ja to prvi put cujem, ne kazem da nije moguce, nemam Rakovicu, ali znam da vecina ore sa tockom.. Mozda je jednostavnije nego na Rusu, ali imt 577 je za te stvari zakon, skroz spusti, skroz digni, i samo gas..

- - - - - - - - - -

Kako ćeš da zaključaš hidraulik u svakoj brazdi na istu dubinu

Zar je bitan 1 cm u brazdi, valjda vidis dokle ide crtalo, i po tome sve brazde gledas kad spustis..

- - - - - - - - - -

Jel se ne zakljucava hidraulik samo kad je skroz podignut ?

Naravno da ne..
 
Da li je neko bio u firmi Groding iz okoline Kruševca, prodaju polovnu mehanizaciju?
Interesuje me plug, ali mi je tip malo sumnjiv, pa nebi da se džabe vozam toliko.
 
Nisam kod toga nikad svracao ali bi imao na jos dosta mesta da vidis plugova u Krusevcu i okolini,ima da gledas ceo dan.
Javice se mozda neko ko je bio kod tog.
 
evo par cena za trobrazne obrtače
svideo mi se ovaj kuhn 113
slike.php
[/URL][/IMG]
 
Kuhn je daleko kvalitetnije plug od Vogela. Kada je prijatelj kupovao, razlika je bila veca pa je uzeo VogelNoot. Pouceni iskustvom, Kuhn lepse radi, i lakse se vuce.
 
Kuhn je daleko kvalitetnije plug od Vogela. Kada je prijatelj kupovao, razlika je bila veca pa je uzeo VogelNoot. Pouceni iskustvom, Kuhn lepse radi, i lakse se vuce.
Kuhn od svih plugova koje sam kod ljudi vidjao najlepse radi. Ali mnogo teze se vuce nego li lemken,vogel,rabe.Naravno zavisi to od mnogo cega,ali kod nas u ataru situacije su tako pokazale.

Nada poslednja umire.
 
Koliko ja znam on ima samo jedan plug i on je u zalosnom stanju...
Pa to me i brine, jer vidim da nešto muti, a nije mi uopšte blizu, pa da skoknem onako.
Prevarili su me već tako, par puta sam išao po 200-300km (u jednom pravcu) da vidim nešto, a ono groblje, nema veze sa time što je prodavac naveo. Došlo mi da nalemam budalu :zli:
 
Nazad
Vrh