Plug - osnovna tema

Postoji li rješenje da "proširiš i drugu brazdu " , tj da ubaciš neki distancer , pa ako već prva brazda hvata više neka i druga hvata tolko , tj da dobiješ plug od 14" ?
 
Pa ne znam je li pomal plug, mjerio sam raspon izmedju prve i druge brazde i iznosi tacno 35 cm. Koji plug bi onda odgovarao za taj raspon tockova. Ovaj plug je veci od 755 koliko sam vidio dok stoje jedan pored drugoga.

Ma ako stoji toplink ravno onda ostaje oplaza (nepoorano) jer je daleko prednja brazda od jarka.. ako primaknem na spaneru desnom onda to ide i lijepo slaze brazdu ali trga spaner i toplink savija..

evo nadjoh ovu sliku pluga ali dok je zakopcan za Torpeda : http://pokit.org/get/?78a3341d17abecb8e951244125a7d7b3.jpg
 
Pa moguce da je rasiren, kako sam vidio, mogu ga suziti samo za debljinu nosaca fegle, da prebacim felgu sa unutarnje strane i zavrnem na obruc.. al to je nekih 5 cm po tocku. Pa koji je odgovarajuci plug onda?
 
Suzi maksimalno sto mozes pa probaj plug. Dukejeva formula sto je napisao, je tacna, ali moze uz mala ostupanja i modifikaciju pluga na osovini da se dobije da nemas kose vuce i da je zahvat ok. Suzis prvo tockove pa probaj, ako i dalje zeza pisi na forumu.
 
Pokusat cu sa suzavanjem traktora koliko je moguce to pa cu probati orati. Odlicno ide kada ga na spanerima nastelujem ali cijelo vrijeme škripe spaneri i trga se, nema tu posla..

Plug nema rucku, nego se podesava pomocu sarafa.. pokusao sam da smanjim prednju brazdu maksimalno i tako stoji nastelano ali ista situacija.. ako ga raspustim na spanerima grabi ravno iza traktora i ostaje oplaza.
 
Ima li smisla napraviti dubinsko crtalo,nemam prednje(nije ni bilo)plug je novi bečej sa vogelovim glavama i nema ni gdje ugraditi klasično_Ove godine je zamlja zbijena ko beton i mislim da bi išlo malo lakše kad bi bilo i prednje crtalo,ovako buče,odvaljuje silom.
 
Plug sa kojim radim ima "pera" na prve dve brazde. Kao noz da je navaren na dasku da odseca umesto crtala. Ne znam kako se to strucno zove ali ima istu ulogu kao i crtalo. Po meni dosta bolje resenje, jer ne gusi kad ima mase.
 
Uslikcacu ti sutra. Mislim da je na rub lemesa navareno.

Ovo sliku samo imam sad.
4G6kKR7.jpg

Vidi se lepo na prvim brazdama kako to izgleda.
 
Pa ne znam je li pomal plug, mjerio sam raspon izmedju prve i druge brazde i iznosi tacno 35 cm. Koji plug bi onda odgovarao za taj raspon tockova. Ovaj plug je veci od 755 koliko sam vidio dok stoje jedan pored drugoga.

Ma ako stoji toplink ravno onda ostaje oplaza (nepoorano) jer je daleko prednja brazda od jarka.. ako primaknem na spaneru desnom onda to ide i lijepo slaze brazdu ali trga spaner i toplink savija..

evo nadjoh ovu sliku pluga ali dok je zakopcan za Torpeda : http://pokit.org/get/?78a3341d17abecb8e951244125a7d7b3.jpg
Eventualno može biti 109,5cm :haha:
 
Ima li smisla napraviti dubinsko crtalo,nemam prednje(nije ni bilo)plug je novi bečej sa vogelovim glavama i nema ni gdje ugraditi klasično_Ove godine je zamlja zbijena ko beton i mislim da bi išlo malo lakše kad bi bilo i prednje crtalo,ovako buče,odvaljuje silom.

Ima smisla. To nude kao dodatnu opremu uz nov plug i sarafi se umjesto prednjeg plaza, original vogel mislim da u HR kosta oko 50€ komad: Kako kaze bojcetic, navari na raonik noz da bude visok kao i plaz, mozda malko vislji, samo da ne viri iz zemlje jer ce onda vuci za sobom.

I ja to pravim vec 4 godine ali nikako da se odlucim krenuti ;)
 
Nazad
Vrh