Fungicidi u strnim žitaricama

Ja sam uzeo za prskanje u klasu Excortu plus,nadam se da je bolja od Ceresa.:sta:
 
Ja vec par godina u nazad radim sa osiris-om i dobar je...

Послато са GT-I9195 уз помоћ Тапатока
 
Da li je neko koristio Excortu plus u klasu? Ja sam trazio u zadruzi Duet ultra,ali oni forsiraju Excortu. Interesuje me kakvog je kvaliteta? Ne bi da prskam cisto da bi prskao,hocu da to ima efekta.
 
Ja sam napisao "duet je dokazano dobar" nisam ni reko da ovaj ne valja.Nisam baš ljubitelj pipkanja pa da svaki dan obilazim u kontrolu je li dobro ili nije.Za zaštitu klasa svo vrijeme sam radio prosaro od prošle sezone idem Tempani.Dokazano dobar a duplo jeftiniji.Razlika u hektolitru na istoj parceli njega i prosara 3.
 
Lane sam radio Ceresom, psenica idealno zdrava. Ono sto nije idealno i zasto ove godine nemam psenicu je cena merkantile.
 
Stay green imaju svi strobilurini, isto tako posle par godine njihove intenzivne primene stekne se rezistenicija na svakom usevu. Bolje da nemaju stay green a da deluju zastitno.
 
Ja sam prosle godine kosio psenicu sa 12% vlage,a zastavicar bio zelenkast. Radio sam sve sa Amistarom. Koristio sam amistar 3 godine u nazad,ali ove godine zadruga sa kojom radim samo gura Excortu plus i nece samo zbog mene da uzima Amistar,duet itd
a presusile finansije,pa moracu Excortu da uzmem,ali sam malo skeptik pa zato trazim vasu podrsku.:bravo:
 
Nazad
Vrh