Totalni herbicidi

Znam samo da je komsija prsko soju pre nicanja kombinacija meteor i total,bila je bolovala al se posle izvukla.,ali ja bar mislim ako sad prskas do proleca nema sanse da ce smetati.
 
po preporuci je 14 dana,moze vec 3dan da se ore jer hemija deluje posle 15 minuta od prskanja
 
Posle prskanja, i posle 2-3 dana slabiji korovi pozute. To znaci da su odmah sisli u koren, i prekinuli ishranu biljke. Za neke korove sam mislio i da nije total delovao, pa tek kasnije posle nekoliko dana vidim da je samo trebalo vremena da deluje. Fora je u uskolisnim i sirokolisnim korovima. Jedna od ove dve grupe trazi vise vremena.

Zapravo, sirokolisni korovi imaju veci list i bolji turgor (bolju cirkulaciju hranjivih materija i sokova u samoj biljci) jer ima list vece povrsine, i to treba ishraniti. Kod uskolisnih korova je situacija drugacija po samoj logici.
 
Opet zavisi od vrste korova. Preporuka ti je od 5-6 litara, pa do 12 litara. Nije samo dovoljno da je korov mali, vec i koji je u pitanju. Neka preporuka, pri kojoj nikada nisam imao problema sa bilo kojom vrstom korova, to je 10 litara totala na 440 litara prskalicu. To mu dodje oko 8 litara po hektaru.

Zapravo, mogu da budem pametan sada, pa da ti kazem da sipas 12 litra po hektaru, ali, kazem ti, sa ovom dozom je uvek sve mrtvo.
 
Ne mozes reci da je jako nesto sto je za svega 1/7 jaca doza od tvoje, a takodje, kao sto pomenuh, preporucuje se i 12 litara po hektaru na samom pakovanju za jace korove, koje god da uzmes.
 
Glifosav (isključivo on ne neki kinezi) garantovno nosi sve u dozi od 3lit/kj to mu dođe nešto malo jače od 5lit/ha. Jedino zubaču neće odneti tu treba dosta jača doza kolika ne znam jer nisam imao problema s njom.
 
Sinoć i jutros sam prskao sa 3 l /kj.Uglavnom ima sirak iz rizoma ili semena i samorast suncureta.
 
12 litara totala je potrebno kada se prska TRSKA jer joj koren doseže čak do kine ,trska ima koren i preko 4 metra .
 
Ja sam danas odradio trsku sa 7litara/kj totala +dosta ureje.Ostale njive sa 4,5l/ha +ureja.
 
Nazad
Vrh