Motorna prskalica / Atomizer

trazim vec neko vreme motornu prskalicu za plastenicku proizvodnju.... sveo sam izbor na 2 villager (imam kosacicu, trimer, testeru i za sad rade fenomenalno, a i cena im je pristupacna) modela PS 20 i dm 25... sad sem zapremine rezervoara nisam pronasao da imaju neku razliku, pa ako moze neko ko koristi neku od ove 2 da mi otkuca koju pametnu..... kako su se pokazali u povrtarstvu, i slicno i da li ima mogucnost zatvaranja dizni na onom nastvavku za prskanje na kojem imaju 3 dizne?.....
 
Koristim dm 25 u voćarstvu već treću godinu, za sada nisam imao problema. Dizne zatvaram tako što izrežem tanku gumu u obliku metalne novčanice. Odviješ diznu,ubaciš gumu,zaviješ i samo gas.

Послато са GT-I9505
 
Poslednja izmena:
trazim vec neko vreme motornu prskalicu za plastenicku proizvodnju.... sveo sam izbor na 2 villager (imam kosacicu, trimer, testeru i za sad rade fenomenalno, a i cena im je pristupacna) modela PS 20 i dm 25... sad sem zapremine rezervoara nisam pronasao da imaju neku razliku, pa ako moze neko ko koristi neku od ove 2 da mi otkuca koju pametnu..... kako su se pokazali u povrtarstvu, i slicno i da li ima mogucnost zatvaranja dizni na onom nastvavku za prskanje na kojem imaju 3 dizne?.....

Takodje i ja imam dm 25 koristim je dosta dugo već i uglavnom je sve ok ,koristim je za plastenike i malo voćnjaka,jedina nervirajuća stvar su gumice na ručkama i sastavima dosta su slabe i propišaju brzo i dok se ne nadje zamena kvalitetnijih gumica sve to malo ume da nervira ali kad se nadju i zamenu više nema problema,a treću diznu sam i ja zatvorio na sličan način ...
 
Baš sam hteo da vas pitam, kako ste rešili problem dihtovanja nastavaka na onim cevkam aza prskanje? Ja od kad sam kupio prskalicu to ne koristim već samo onaj top, baš iz razloga jer piša na spojevima?
 
Ja nemam problema sa spojevima, nego meni svaki put kad treba da pocnem da prskam treba da dam dosta gas i onda da sačekam da krene. Ne znam da li nešto gresim kad je gasim.


Sent from my iPad using Tapatalk
 
Ne grešiš već ona pumpa tek kad se da gas, na leru ne prska, plus pre nego što je ugasiš isteraš sve iz creva, ja je uvek tako i isperem čistom vodom, pa treba i sekund dva dok napuni pumpu i crevo.
 
Da li neko ima ledjnu motornu prskalicu marke straus narucio sam je na kupujem prodajem 110e dosta slicna, skoro ista kao villager, zapremuna je 20l, treba mi za maline i kupine, jel tu ide onaj top za prskanje ili drugi prikljucak?
 
Ja pre nego sto je ugasim isperem sa cistom vodom ali neisteram sve iz creva nego ostavim litru dve.


Sent from my iPad using Tapatalk
 
Koja je vasa preporuka koju mesavinu praviti za ledjni motorni atomizer straus austia, nesto sam u papirima nasao 30:1 a prodavac mi kaze najbolje 2, 5%? Sta vi mislite?
 
Koja je vasa preporuka koju mesavinu praviti za ledjni motorni atomizer straus austia, nesto sam u papirima nasao 30:1 a prodavac mi kaze najbolje 2, 5%? Sta vi mislite?
Samo stihl ulje po preporuci i to je zakon,moj trimer stihl fs 350 9 godina i još ni membranu nisam promjenio a tako i cifareli leđni atomizer.
 
postovani ajde da iznesm moj problem sa mojom tomosovom prskalicom, naime poceo sam da prskam i radi super bas i onda mi se ugasila ja je bez problema upalim ali nece da prima gas vec na pola gasa radi nekako bezveze slabo kao na jako slabom gasu i neravnomerno a ako dodam gas ugasi se, zna da se "zaleti" radi normalno pa opet uspori onda sam probao da povucem ruckicu od sauka i u nekom polozaju te ruckice on radi sasvim normalno ali cim je pustim i ona se vrati u prvobitni polozaj ugasi ili radi losese ili ako povucem sauk do kraja opet se ugasi... e sada ja nekad drzim tu ruckicu sauka nekoliko sekundi i kada je pustim on nastavi normalno da radi pa onda posle nekog vremena sve ispocetka... nadam se da ste uspeli bar nesto da me razumete inace radi se o tomos umo 4 motorou sa dellorto sha 14 12 karburatorom koji je detaljno ociscen. Razmisljam da uzmem set za reparaciju karburatora ili da uzmem drugi karburator ako ne uspem da sredim ovaj moj nisam pametan pa pomagajte
 
Ja pravim mesavinu 2%, polusinteticko ulje Dolmar ili Oregon. Istu mesavinu koristim i za trimer i za atomizer i za pumpu.

Послато са U8815 користећи Тапаток 2
 
@milanzr dobro propiri karburator najvjerovatnije ti se neka sitna čestica nečistoče štopa diznu i poštelaj gas,tvoj problem je kada se ugrije motor.
 
@milanzr dobro propiri karburator najvjerovatnije ti se neka sitna čestica nečistoče štopa diznu i poštelaj gas,tvoj problem je kada se ugrije motor.
a vec sam bio skidao karburator i detaljno ga cistio, ajde videcu ponovo da skinem pa mozda odnesem kod nekog u ultrazvucnu kadicu... nisam pametan
 
Vilager DM 14P ima neku pumpicu ili sta je vec iza turbine i moze uvis da prsce. Ako kome treba imam nov takav samo jedan rezervoar goriva potrosio prosle jeseni. Nije mi dobar za povrtlarstvo jer dosta biljke hoce da osteti dok su mladje. Trazio sam bas prskalicu tad hitno i ni komada nigde nijednog nije bilo i morao sam ovaj uzeti. Dajem ispod cene

- - - - - - - - - -

Mozda te zezaju i semerinzi na radilici na tomos motoru.Ili to ili necistoca u dizni ili mali nivo goriva u loncetu. Moze se desiti i slavinica za gorivo da je zastopana pa nedolazi dovoljno goriva do karburatora. Zeza ili manjak goriva ili falsira na semerinzima radilice
 
Pravo da vam kazem, nisam dirao karburator i morao nesto hitno da prskam a masina radi kao nova :) popravila se sama[, i od tada sam isprskao sigurno 20 rezervoara bez ikakvog problema sa motorom. E sada je moj problem druge prirode, posto je moja masina stara gumice su vec dosta propale pogotovo jedna gumica koja se nalazi izmecu rezevoara za otrove i turbine(ne razumem ni svrhu ove gumice i zasta upse je povezan rezervoar sa turbinom?!?!) i kada ukljucim motor on krene da nabija pritisak u rezervoaru i pocne da curi na tom mestu. Nije nista veliko ali mi bude neprijatno kada na ledljima imam mokru fleku od otrova. Da li neko zna da li postoje negde ove gumice da se nadju?
www.dodaj.rs
[/URL][/IMG]

Evo da vidite o cemu se radi posto nisam siguran da sam dobro objasnio

I samo da dodam da ovo nije moja prskalica moja je bolje ocuvana :) ali identicna, slika je sa interneta
 
Nazad
Vrh