Motori sa i bez turbine prednosti i razlike

@Muccobieno znaci njegov cale je majstor??
Utegnut mu onaj auto,ma poceo pred devojkama da folira kako je njegov auto 3.0 i te price pa sam ga malo gasio jer nije znao razliku releja i reglera,a predaje struju tj sad radimo struju na fizici i poluprovodnike.
 
North ARMY je napisao(la):
@Muccobieno znaci njegov cale je majstor??
Utegnut mu onaj auto,ma poceo pred devojkama da folira kako je njegov auto 3.0 i te price pa sam ga malo gasio jer nije znao razliku releja i reglera,a predaje struju tj sad radimo struju na fizici i poluprovodnike.

mogao bi da mu odrzimhratku lekciju o elektronici, i mehanici, a moze i o oboje u jednom...
a moje znanje je skromno, ni za prineti nekom drugom...
ali on je Profa pa ti vidi... :haha: :haha: :haha:
 
On je profa koji nema pojma,nije znao da namesti one instrumente jer je falilo original dzekova pa sam ja svojerucno spojio i radilo je,a u medjuvremenu je razred umirao kako sam ga prozivao. :haha:

Da se vratimo na motore,znaci turbina isisava ili usisava vazduh??
 
panonstib je napisao(la):
Kada ovako nesto napisete (prepisete) morate dati i izvor podataka i vlasnika originala odakle ste to procitali inace vlasnik ovog clanka moze da Vas tuzi.
podaci preuzeti sa bmw auto klub srbija
valda me nece tuziti :ppozdrav:
inace sam u pokusaju da stavim turbo na benzinski motor
Post je spojen: [time]1268857701[/time]
_________________________________________________
North ARMY je napisao(la):
On je profa koji nema pojma,nije znao da namesti one instrumente jer je falilo original dzekova pa sam ja svojerucno spojio i radilo je,a u medjuvremenu je razred umirao kako sam ga prozivao. :haha:

Da se vratimo na motore,znaci turbina isisava ili usisava vazduh??
pre neki dan si placao majstora elektricara za traktor a sada si pametniji od profesora
 
još kad je turbo u kombinaciji sa interkulerom(hladnjak za vazduh)e onda je baš moćno.malo skuplje mašine imaju električni turbo-kad ti zatreba samo ga uključiš i da vidiš razliku,kad netreba on je isključen i ne habaš ga.al to malo više ::novac::
 
Ja imam na zetoru. Evo da stavim i sliku da bude " bogatija " tema :ppozdrav:

c2ly.jpg
 
svaka čast,e ovo je za mene MAŠINA :ppozdrav:nek te dugo služi.a hoće-zetor je stara mašina(fabrika)-jedna od kvalitetnijih
Post je spojen: [time]1268860408[/time]
_________________________________________________
stvarno ekstra-koji je to model i koliko je sada nov?
 
pa na primer da krenemo od nesto starijih vozila a poznatih,golf 2 1.6td ima sa interkulerom,dzeta isto,golf 1.9 tdi.....ma moze do jutra da se nabraja jer'' skoro'' svaki noviji auto dizel turbo ima interkuler
Post je spojen: [time]1268860995[/time]
_________________________________________________
nesvidja mi se sto je interkuler na ovom traktoru daleko od motornog i hladnjaka klime,izmedju ima dosta lufta tako da verovatno efekat hladjenja interkulera je mali jer ce dosta vazduha da prolazi okolo interkulera umesto kroz njega,trebali su ga staviti blize motornom hladnjaku da ima bolje strujanje vazduha,da ventilator radi svoj posao,bar tako deluje na slici
 
inter kuler hladi vazduh koi turbina tera u usisnu granu jer hladan vazduh se može više sabiti a da se stavi inter kuler na kombajnu može ali mora biti blizu kod hladnjaka za vodu da bi ga ventilator hladio inače nema efekta
 
Aj sad nesto prakticno. Zetor 6245. Dali je moguce ugraditi turbinu ? koliko se dobija time u ks? sta sve treba da se menja (ventili , klipovi , puma ili sta vec)da to radi kako treba?
 
za turbo trebaju brizgaljke sto prskaju odozdo hilznu sa uljem i celo klipa je presvuceno sa nekim sranjem zaboravio sam kako se zove a ni karike nisu iste
 
Nazad
Vrh