Uzgoj paprike -opšta tema

  • Začetnik teme oblak
  • Datum pokretanja
Danas otvorena babura,a trave izmedju redova kao nikad!
49c6659bbdb7d697dc803f6e730f05cc.jpg
e14abe20786e03d9ff8fb429017beb0c.jpg
047c44646560c62608f3f6f59ab35300.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Indor, sta preporucujes da se odradi u rasadu pre rasadjivanja? Ja sam zalio danas balbom to je ono sto me mucilo prosle godine... onaj braon prsten gde paprika napusta zemlju...vrat korena..

Послато са SM-N9005 уз помоћ Тапатока
 
ja 2-3 dana pre rasadjivanja u cisternu od 1000l stavim 4 kg 12:40:12 + 500ml prestiza + 1l galofungina T(ili Duofen,ne Duofen Plus) i time zalijem dobro rasad i odmah posle toga sperem cistom vodom i preparat spustim u zonu korena. Galofunginom pokrijem trulez,a prestizom,pored svog fungicidnog svojstva koje on ima,jos i zastitim od zicara,a gledam da biljka jos u rasadu ponese sto vise fosfora za ukorenjavanje. balb je kinezara i losa kopija previkura... i njega nikad vise...
 
Previkur sam radio kada sam sadio. Potapanje kontejnera u rastvor. Otisao mi litar...za oko 280 kojtejnera i kostao me oko 11000.

Послато са SM-N9005 уз помоћ Тапатока
 
Odradicu koliko uspem ovo sto si napisao...reci mi samo kada kroz kap po kap dodajes djubrivo sa naglasenim fosforom?

Послато са SM-N9005 уз помоћ Тапатока
 
Indor, sta preporucujes da se odradi u rasadu pre rasadjivanja? Ja sam zalio danas balbom to je ono sto me mucilo prosle godine... onaj braon prsten gde paprika napusta zemlju...vrat korena..

Послато са SM-N9005 уз помоћ Тапатока
Ja sam pisao par puta za to, Fuzija i nemas problem sa tim. Koristim je par godina vec za svaki rasad. Kap po kap danas skoro namesten foliju ja ne stavljam. Sutra krece moja 7- sedmoredna sadalica ( radnici )...

Sent from my SM-T110 using Tapatalk
 
Kako primenjujes fuziju, zalivanje? I koliko?

Послато са SM-N9005 уз помоћ Тапатока
Kao sto je indor pisao, znaci Fuzijom zalijem povrsinski pa cistom vodom da ode u koren. Danas pred sadnju mi je treci put da je zalivam, bice sliku sutra rasada ali nema ni jedno da fali. Nzm tacno kako stavljam da ne pogresim recicu ti sutra da proverim.

Sent from my SM-T110 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh