Sejalice za pšenicu.Opšta tema.

Jos sledece godine sejem suncokret i ako cena otkaze,prelazim na psenicu.Prosle godine lepo sam prosao:osmeh:
Postoje dve vrste jednoj su pogonski tockovi sa prednje,a jednoj sa zadnje strane.Koja se bolje pokazala?
 
One sa tockovima napred imaju problem transporta jer traktor tipa Fergusona ne moze nesto puno visoko da podigne,pa ako su vagasi onako malo veci hoce tockovi da se okrecu,pa ne moze seme da se nosi u njoj.
Najveca predost joj je ram,nesto nisam cuo da je nekom pucao,za razliku od kockaste za koju nisam cuo da ih ima koje nisu pucale.
 
Moja je gama 18sa tockovima napred ,533 je lepo nosi jedino mi je jedna felna na njoj losa ne znam gde se mogu kupiti ili od cega pase?
 
A sta mislite o IMT-KVERNELAND sejalicama, nesto nisu bas zastupljene a i o njima je vrlo malo pisano.Imam sanse da kupim jednu, nije posejala vise od 50-60 ha. ukupno ali je dosta zapustena. Stoji ispod neke supe vec 20 god. Covek trazi za nju 400 eura.
 
Jel ima neko sa foruma koji posedjuje horsovu sejalicu pronto za direktnu setvu?kako se pokazala? :)
 
Nemam je ja ali ima kod nas u selu.Po recima vlasnika perfektna sejalica,i njive koje je ona posejala bukvalno sve do jedne imaju odlicno nicanje.To je ono sto sam video.
 
Nisam siguran ali mislim da je placena oko 40000e.Nemoj ovo da uzimas kao sigurnu informaciju jer se ne secam bas najbolje.
 
45000e ova kod mene je placena,i rekao sam sebi samo da skupim para ili kupujem kao nikolinu sejalicu samo manju(ako postoji 4metra) ili takvu polovnu 3metra direktnu.
 
Nazad
Vrh