Sejalice za pšenicu.Opšta tema.

Imam jedno pitanje . Kupio sam sijačicu Amazone d7 . U redu je ima i automatsko zatvaranje stalnih tragova što mi je bilo bitno , a i prebacivaje markera , falile su oprugice na raonicima al to sam već poručio . Nego to nije bitno , nije došao na njoj uopšte onaj tzv "češalj " nazad , tj opruge za zagrtanje nego ima prepravljeno nešto za priključivanje nazad nečega , neznam čega . Ona ima naravno iza raonika one "kašike" . E sad pitanje , najvjerovatnije će ići u kombinaciju sa RD koja je isto 3m . Ako bi iza nje išao kembridž sa duplim redom valjaka dali bi to bilo onda dovoljno za zagrtanje ili bi ipak poslije sijačice trabao neki "češalj" ili nešto ? MOžda bi čak kembridž moga da se zakači za sijačicu i vuče pa da ide sve djuture ali nije obavezno .
 
kolega slikaj tu tvoju sejalicu , da vidim o cemu se radi. Drljaca (brana ) mora ici pozadi bezobzira da li ti posle valjao ili ne. Mi je skidamo kad ima dosta biljnih ostataka, ali ima novih tipova brane koje nisu tako efikasne kao ove starije ali se nemoraju skidati kad ima puno biljnih ostataka.
 
Slikaću Dragane kad stignem , ali ako možeš da nabaviš branu za amazone d7 3 metra , može i noviji tip pa ću prepraviti kačenje javi mi . Ako ima još iskustava i savjeta od nekog drugog bio bi zahvalan.
 
imam gaspardo mehanicku sejalicu za psenicu SLC 350 25 lula ali nemam njenu knigu za rad pa ne znam na koji broj seje zeljenu kilazu semena.
Ako neko ima takvu sejalicu samo da mi kaze koliko krugova treba da vrtim na menjac da znam kolicinu semena?
 
Još jedno pitanje : dali i koliko oštri treba da budu raonici na sijačici za pšenicu ? Kako znati , kada se kupi polovna sijačica , dali su raonici previše tupi ili ne ? Dali je neko otkivao ili oštrio raonike ili mijenjao ?
 
imam gaspardo mehanicku sejalicu za psenicu SLC 350 25 lula ali nemam njenu knigu za rad pa ne znam na koji broj seje zeljenu kilazu semena.
Ako neko ima takvu sejalicu samo da mi kaze koliko krugova treba da vrtim na menjac da znam kolicinu semena?
 
Ceradu ispod i radi odvage tako je najpreciznije.Nisu sva sjemena ista.

- - - - - - - - - -

Još jedno pitanje : dali i koliko oštri treba da budu raonici na sijačici za pšenicu ? Kako znati , kada se kupi polovna sijačica , dali su raonici previše tupi ili ne ? Dali je neko otkivao ili oštrio raonike ili mijenjao ?
Treba da budu malo tupi.Kod mene ima novih na sijači u dole su oko 4mm široki.Vjerovatno da malo sabiju ležaj za sjeme.
 
Stigla danas, svi na alvaluk!

9ash86.jpg


2gwe64g.jpg


346x44z.jpg
 
Kolege jel ima mozda neko ideju odakle bi se mogao izvuci nosac za branu na imt sejalici od 23 reda, mi nesto mozgamo ali nismo jod dosli do nekog resenja a setva se blizi opasno, svaka pomoc je dobrodosla.
 
Mi smo prosle godine zamenili skoro sve one kratke originalne cevi sa tim teleskopskim, nije se nesto nasejala puno ali su se dobro pokazale.
 
Nazad
Vrh