Potrebno misljenje i savet

ako zelis kasnije da hranis ribu sa tim kukuruzom onda melji a moj ti je savet ako imas negde da rasiris to ti je najbolje
 
Negde sam pročitao da to i nije baš najbolje rešenje. Kako se sećam, dolazi do "oksidacije" i gubitka hranljive vrednosti. Stavio sam pod navodnike jer nisam siguran da je to pravi izraz. A zašto bi i ste i samleli tako veliku količinu kukuruza odjednom?
 
Hteo bi da vestacki osemenim krmacu,e sad,to nije neka rasna krmaca nego obicna,od seoskih veprova,interesuje me koje seme je najbolje da uzmem za nju,treba u mart da se prasi pa posle toga bi hteo VO da uradim,hvala za savet.??
 
zavisi sta planiras da radis sa tim pracima ako spremas za priplod onda landras ili joksir ako ti je za klanje ili tov asemeni pijtrenom :bravo: :cao:

Verovatno da ste pogrešili i hteli reći pietrenom. Z.K.
 
Prije mjesec dana su mi prasci odbijeni,ali krmača još nikako ne pokazuje znake gonjenja. Tako je bilo i prije ovih prasaca, pa sam je cijepio i odmah je drugi dan pokazivala. Sada više ne mogu doći do toga cjepiva, zna li tko kakvu provjerenu shemu-(inače da ne misli netko da nije u kondiciji, ok je, nije niti predebela)-
 
Naklijavaj zito i naklijalo daj da jede ali ne samo to vec i hranu ... donesi kod nje u obor balegu od vepra stavis i neka mirise dan -dva... i ima da zatrazi za par dana... posle malo pojacas hranu i to ti je to...
 
Takodje je premesti u drugi boks, bitno je da promeni sredinu, ili je isteraj u neko voce i malo poteraj da protrci, da malo razdrma jajnike, verovatno su se uspavali. To je proveren recept, a prirodan :D.
 
Zoran Kostović je napisao(la):
Kod mene se najbolje pokazalo približavanje nerastu. Ako ih deli samo ograda vrlo brzo će doći do pojave estrusa.
none 73 je napisao(la):
Ništa bolje ako imaš mogućnosti da staviš vepra pored nje nema greške :cao:

Po meni, jedino je ovo ispravno.. Jer , pored vepra koji zaslini, i ona oseti njegove sline, njegov dah, pojavljuje se estrus , zar i nagon za oplodnjom...Jos kad je vepar onjusi iza usiju.. Mislim da nema druge alternative , nego da se vepar postavi u box do nje. Uostalom , ovako isto preporucuju strucnjaci za koje znam, iz literature.
 
Pa zar ja i kolega None nismo stručnjaci? :haha:
Ako posle 20-ak dana provedenih pored nekog sksualno aktivnog dilbera ne udje u estrus nož je jedino rešenje.
 
Zamolite nekog prijatelja koj iima vepra da vam učini uslugu. Kod mojih nerastova je često poneka gošća na boravku i obično se estrus javi za par dana. Ubacimo je izmedju njih tako da je uspeh zagarantovan.
 
Kupi.Šalim se.Pitaj nekog svog prijarelja koji je rad da ti pomogne i neka ga doteruje nekoliko puta kod krmače i neka provedu 15 minuta zajedno a ako ni to ne pomogne :zli:
 
Nazad
Vrh