John Deere

Novo je komfornije i tu nema dileme ,kad se uzme u obzir osnovna funkcija traktora a to je da vuce ono sto mu se zakaci to rade i ispravni matori kao i ovi novi {koji usput imaju i mnogo vise brzina i bla bla }cak i potrosnja nije mnogo na strani novih a odrzavanje je visestruko vece.Svi bi voleli da voze nove medjutim za nas obicne smrtnike i stari zelenko je uspeh i to vredan paznje :ppozdrav:
 
Na 4755 bas imam pik. Al da se razumemo ne zbog mehanike vec iskljucivo na fizicki izgled. Ruzan mi je za sve pare. Malo je reci. Ruzan ko porez. Sto se tice mehanike gledo sam malo rastavljanje i remont na netu. Mislim da je to sve napravljeno da traje. Samo sto ga nidu dobro izvana upakovali.
A imam kolegu. Dolazio je samnom na okupljanja. Njemu je to prelep traktor. Zato sam napisao. On cita. Svako je od nas u dilemi dal novo ili polovno.to je borba i muka koja traje.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Ja neznam nisam radio nista sa novim, ali recimo kad radim sa 4755 ja se takoreci odmaram... kad dodjem sa njive i iskocim iz njega mogu jos sta god treba kuci raditi, a kad iskocim iz rusa 2 dana sa nikim ne pricam :haha:
 
Ja sam sa 558 orao kad sam imao 12 godina, bio je bez kabine, tad to i nisam nesto svacao jer mi sve bilo zanimljivo, ali sa rusom sam napravio dosta sati i znamsta je raga kad u njemu sedim po 14 sati kad uvece udjem i sednem da jedem a kasika u ruci imam osecaj da je cackalica, koliko to vibrira i drnda... kad sam sa 52 na 82 seo bilo je vec upola lakse... e onda 4755 doslo ko odmor... nemogu rec da sam se ubio, ali nisam ni samo se vozikao... bilo kako bilo, stari rusi su nuzno zlo.
 
Ja sam sa 558 orao kad sam imao 12 godina, bio je bez kabine, tad to i nisam nesto svacao jer mi sve bilo zanimljivo, ali sa rusom sam napravio dosta sati i znamsta je raga kad u njemu sedim po 14 sati kad uvece udjem i sednem da jedem a kasika u ruci imam osecaj da je cackalica, koliko to vibrira i drnda... kad sam sa 52 na 82 seo bilo je vec upola lakse... e onda 4755 doslo ko odmor... nemogu rec da sam se ubio, ali nisam ni samo se vozikao... bilo kako bilo, stari rusi su nuzno zlo.

Ajde kad budes nesto radio stavi neki snimak zivela ti deca
 
Izvinjavam se, nisam upoznat sa pricom od pocetka, video sam da se konstantno pominje 4755..
Ovaj tvoj ima i prednju vucu, sto je prilicno retko kod njih..
 
Poslednja izmena:
Pa imali su vecinom hidro, navodno eve mehanicke su od ranijih modela, cuo sam da je to trap od onih vojnih kod nas kazu dzemsova, e sad sta je neznam.. u aksinkama izgleda ima nesto tipa homokinetickog zgloba, a pogon nije gore na traktoru to cemo tek da montiramo pa cemo videti jel ziva...
 
Meni je dizajn ovog tvog matorog traktora vrhunski (moje misljenje), pravi muscle 'traktor'.
Mislim da se snaga tog motora moze bez posledica po bilo sta moze podici na 120ks.
 
Neznam, cuo sam da ljudi stavljaju neki veliki turbo i dosta ga dizu.. inace on 6,6litara. A nasi stari traktoristi kazu da kad su te traktore zamenili dosli su ursuzi 120konja, i da su mnogo teze vukli iste plugove 4 brazde u istim njivama...
 
Sad vidim da je to najproizvodjeniji traktor tih godina. Znaci da je optimalan po vecini parametara.
Dosta dizajna i resenja od JD su preuzeli rusi, sto znaci da su resenja dobra, jer oni su gledali sta ce preuzeti i od koga(najboljih).
Mercedes 1317 sa pribliznom kubikazom izvlaci 170 konja.

Ako nije tajna koliko je kostao?
 
To je bila trampa, ja racunam oko 5000 eura vrednosti... pa racuma da mi je boli izbor nego torpedo 90 a cena je tu.. i opet ako nesto crkne kad opravim mislim da vise nece to kod mene otic.
 
Jeste staro, ali to ispada da si ga uzeo evro po kilu (sto ispada smesno za tako nesto).
Mislim da se to moze dovesti do izvanrednog stanja ukoliko to zelis.
Kakav je motor, jel pali, jeli menjac powershift, kako radi hidraulika..

Sad videh na YT da je neki lik taj motor nadigao na 650ks..
 
Nazad
Vrh