Soja 2016

Fortuna sejana početkom aprila,nešto zezeaju slike.
Aj da demantujem Peru,ova sa slika od pre 12-13 dana pokošena danas,vlaga 14,2% morala se kositi jel Fortuna voli sama da se otvara.Greška u doradi bilo je neki 1-2% drugog semena što se i poznavalo na njivi tako da ima i zelenih zrna .Preračunato u kg po kj ,1960 kg bruto,sutra kada se svede na SRPS javim kao i za cenu,moguće da otputuje sa starom.
 
Fortuna je ranija sorta i brze sazreva, zato joj je bilo potrebno samo 13 dana sa te faze da sazri!!!:osmeh:
Bravo za prinos! Prvi si ove godine koji je skidao soju a prinos nije razocaravajuci!
 
Aj da demantujem Peru,ova sa slika od pre 12-13 dana pokošena danas,vlaga 14,2% morala se kositi jel Fortuna voli sama da se otvara.Greška u doradi bilo je neki 1-2% drugog semena što se i poznavalo na njivi tako da ima i zelenih zrna .Preračunato u kg po kj ,1960 kg bruto,sutra kada se svede na SRPS javim kao i za cenu,moguće da otputuje sa starom.
Napravili smo lapsus pri merenju,kada sam došao na vagu nisam planirao da je predam zato nisam ni izašao iz traktora ,kada sam došao mahinalno sam izašao iz traktora tako da je prebacila 20m po kj,loša stvar je da ima 10% odbitaka (zelena zrna).O ceni ništa za sada:ppozdrav:
 
Današnje stanje ...

... Valjevka...

IMG_20160820_105755.jpg


IMG_20160820_105812.jpg


...uvratina Valjevka,unutri Fantast...

IMG_20160820_105957.jpg


...levo Apolo,desno Belga...

IMG_20160820_110232.jpg


...levo Belga,desno Wendy...

IMG_20160820_110358.jpg


- - - - - - - - - -

Sve je repište,sejana soja na 50cm,3.-4.april
 
Ja isto imam Wendy i zabrinjava me kad će ta sazreti.Gornje mahune tak treba da puni a zelena kao jed.Ova najavljena kiša ,ako se ostvari prognoza,bi joj puno značila da bolje nalije zrna.Tu planiram žito pa se plašim kad će se moći ono posejati.
 
Pre dve nedelje sam prskao striništa i prošao pored Apolo bio je modro zelen,danas je kao sa Minđušareve slike ,identičan,mislio sam da sam pogrešio sortu pa sam obišao još 2 parcele sa Apolom ,situacija ista sve se žuti,zrna su lepo nalivena.žetva do 5 septembra.
 
Mindjusar, jel ta valjevka na Zrenjaninskom putu? Cini mi se da sam video slicno, jedna soja zuti a pored druga zelena ko u Maju
 
Onda je samo slicna siuacija. Bilo mi je cudno jer su na dosta parcela na Zrenjaninskom putu u 3 dana pocele soje da zute, pa mi nije bilo jasno jel to podgorevaju ili je prirodno zrenje u pitanju
 
b9bb1209bae6496480b71963298da4c8.jpg
Maksimus,polako krece u zrenje,setva,19 april...

Послато са SM-G930F уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh