Kukuruz 2016

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
NS 640 mi nikada nije dao po dva klipa, dok ZP jeste. Posejani su na 27 cm. Mada zemlja ovde i nije bas bogata humusom,tako da je razumljivo. Ipak se ovde seje olt mehanickom sejalicom, i djubre se baca kroz kultivator...
 
Ovo prvi put vidim u zivotu da je kukuruz doneo klip i na zapercima. Zaperci su visoki 2 - 2.5 metara. Nema na svakom klip ali ih ima dosta. Klipovi nisu skroz popunjeni sa zrnom ali nisu ni za bacanje.

Da li se ovo desavalo jos nekome?


10x6d08.jpg

Cici 2011,2014 godine je takodje bila cesta pojava...posto sejemo dosta hibrida-na nekima bude,na nekima ne...cesce kasnije grupe zrenja isteraju do kraja.Za berbu nisu bas pozeljni,dok za vrsidbu itekako znace.
 
Ali mislim da je razlika u tome sto kod te parcele kod Djinkulja klip je na vrhu zaperka a ovde kod Cicija na slici ne mogu da procenim na slici da li je na vrhu ili je nize izbacio klip!
Cici nisi napisao koji je hibrid u pitanju!
Kod mene na DKC 5031 ima po 2 zaperka isto jako visoki ali nisam skoro obilazio kukuruze pa ne znam da li na zapercima ima klip!
 
Poslednja izmena:
Klip na zaperku je na istom mestu kao i kod normalne biljke, vidjao sam i kod mene, al ne mogu da se setim da li ima i gore i na stablu ili ti zaperci sto imaju na stablu nemaju gore
 
Jedno glupo pitanje za vas, ali ja ne znam pa moram da pitam. Prvi put sejao kukuruz ove godine za silazu i poceo je da resa ili baca metlicu na vrhu kako se to vec zove, da li ce on jos da raste ili je to to sto se tice visine ?
 
Ali mislim da je razlika u tome sto kod te parcele kod Djinkulja klip je na vrhu zaperka a ovde kod Cicija na slici ne mogu da procenim na slici da li je na vrhu ili je nize izbacio klip!
Cici nisi napisao koji je hibrid u pitanju!
Kod mene na DKC 5031 ima po 2 zaperka isto jako visoki ali nisam skoro obilazio kukuruze pa ne znam da li na zapercima ima klip!

Klip nije na vrhu zaperka nego na normalnom mestu kao i na stabljici. Pioneer 0725 je u pitanju FAO 630.
 
b4de7c775106e62fe4246e7476a46539.jpg
f792c5fcc8a5f3d5536e956d230bf514.jpg
7b3048bbebd36f7924441befa7160ab3.jpg
da5f3041050efbf99cb83f03116e7328.jpg

Evo par slika zaperaka, retki su onakvi kao na prvoj slici, vise ima zaperaka kao sa dolnje 3 slike. U pitanji je p0725.

Sent from my HTC Desire 620G dual sim using Tapatalk
 
Koji domaci hibrid iz semenskih kuca ZP, AS ili NS je najbolji po pitanju dva klipa na jednoj stabljici?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh