YTO

  • Začetnik teme Kristi
  • Datum pokretanja
Da li neko zna sta se radi na velikom servisu na 250 a sta na 500, i tako redom. Posto su mi za veliki servis na 250 sati rekli da ce biti oko 80k dinara, pa mi je to nekako mnogo?
 
Tačno tako. Menjaju se svi filteri,uključujući i filter hidraulike koji je oko 5.000din (ako se dobro sećam) komplet ulje (u 120-130-ku ide oko 100lit sve ukupno pa puta ~500din/lit). A na 500 mislim da menjaju samo u motoru. Kasnije ti menjaš u menjaču na 800 (čini mi se) a u motoru na 200-250rs. Piše negde u manualu,a možeš i njih pitati.
Imam ja jedan savet za tebe ali to ću ti pustiti na pp.
 
  • Like
Reagovanja: D&V
Servis za yto 454 na 250rh izasao 61.000din
Hidraulicno ulje oko 60l cini mi se da je stalo, motorno ulje standardno, promenjeno novi filteri svi,put i rad servisera...

- - - - - - - - - -

Posle ovog drugog servisa vecini izadje garancija od god dana tako da za sledeci put samo se menja ulje u motoru na 200rh i to je to.a to svako moze i sam da promeni
 
  • Like
Reagovanja: D&V
Bezobrazni su u agrovojvodini. Naplacaju rad servisera kao da je traktor van garancije. Nama su samo prvi servis uradili oni, posle ih vise nisam ni zvao, uradili sve sami.

Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока
 
  • Like
Reagovanja: D&V
Bezobrazni su u agrovojvodini. Naplacaju rad servisera kao da je traktor van garancije. Nama su samo prvi servis uradili oni, posle ih vise nisam ni zvao, uradili sve sami.

Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока

Koliko su naplatili? Mi imamo 45rh pa nas to ceka,rekli su nam oko 16500 za yto904.
 
Da i kod mene su uradili samo jedan servis. I to su poneli pogrešno ulje, pa sam išao da kupim ulje u običnoj radnji, i posle ih više nisam ni zvao.
 
Koji tip ulja proizvodjac preporucuje za x 904 ispustio sam staro,nikako mi ne lici na 10-30 sto ide u menjac.
 
Nisam dobro formulisao pitanje, proguto par reci.Koje ulje u upravljac, u onu "pikslu" kod auspuha to ulje i ulje iz menjaca se vizuelno razlikuju.
Saznao, ipak idu ista ulja transhidrol 10-30
 
Poslednja izmena:
Pozz! Imam nov Yto 504 , Kako radi hidraulika ? koji rucica dize? ne reaguje nista, ima 2 rucica ! ne dize !
 
E to ne znam stvarno neverujem da je ventil diran,jesi probao ovo sto sam napisao?ako nereaguje najbolje pozovi servisere pa pitaj.mislim da je isto sve dal ec ili obicna kabina hidraulila je ista.npr u oranju mi je receno da rucica do sedista ide gore a sa ovom do blatobrana dizem i spustam plug
 
Ukoliko ne spusta, moze biti pretegnut ventil ispod sedista.Ukoliko ne dize, prvo bi trebalo "izluftirati" sistem. Najverovatnije ima vazduha u sistemu.
 
Nazad
Vrh