YTO

  • Začetnik teme Kristi
  • Datum pokretanja
Pumpa zamenjena a situacija potpuno ista. Kada se zagrejao jedva je podizao plug. Nisam pametan. Prirubnicu nije morao da menja jer je dobra.
 
Slicne probleme ima kod nas covek sa mtz1025.3 mora da stoji u njivi da bi oladio ulje,ima trobrazda prvrtaca 1200kg neznam tacno koji je plug al znam ,tezinu..Po meni probaj da zakacis ravnjaka pa da vidis simptome ,dal mu je zaprljan hladnjak od ulja ili jednostavno ne trpi to opterecenje u oranju. ja ovo samo nagadjam. U svakom slucaju pitacu ga da li je to resio i kako, pa ti javljam.
 
poz svima da li neko od ponosnih vlasnika yto 1204 moze nesto da mi kaze u vezi njega trebalo bi da ga kupim
Izgleda da nema ponosnih..... Za sebe bih rekao da sam nešto izmedju. Traktor nije loš samo zavisi koliko ga sad cene.... Ako je 38kila,te pare ne vredi. Po meni maksimum 35,ni toliko ne vredi ali ispod toga ga neće dati.
Diklofen,naravno da ima. Uradi C/P kat. broja koji sam okačio u postu iznad tvog unesi u pretraživač i eto slike.
Ili ovako na gotovo
http://jcbparts.nethouse.ua/products/847822
Klikom na sliku dobiješ
http://jcbparts.nethouse.ua/products/847822#img-3403579.2joqo45lp7.png?1
Soyacorn to što piše steva44 bi moglo biti i kod tebe. Imao sam taj slučaj na mtz-u 1221,kopir uredjaj nije bio dobro podešen tj stalno je cimao hidrauliku i samim tim se ulje pregrevalo, ali sad kad je rešeno radi rujo sve u 16. Doduše brzinski smo to rešili da traktor može da radi a pozabavićemo se kad bude vremena. Rasprcajte hidrauliku i proverite razvodnik,sigurnosni ventil,gumice.... Sve! Pumpa sigurno nije jer ne mogu sve pumpe imati iste simptome....
 
Gde se na 904 malazi plovak u rezorvoaru goriva i jel neko to skidao?Sat za pokazivanje goriva stoji na 0 pa bih hteo da vidim da nije do plovka jer mi je to bio slučaj kod MTZ-a.
 
Pa eto ti katalog delova u prvom linku post iznad! Inače ako je plovak na štap kao na 1204 onda nikad neće on biti problem nego je do sata.
 
Izgleda da smo pronašli problem. Od gumice u ventilu štelovanja pritiska ostala samo polovina gumice. Gde je druga polovina...? Neznam. Zamenili novu i sada podiže mnogo brže. Videćemo kada ga zagrejemo oranjem.
 
Kad je sve u redu sa hidraulikom,ne moze se ulje zagrejati nijednom operacijom koliko moze da se zagreje kada ulje "bezi" kao u tvom slucaju na gumicu. Sigurno je to bio kvar.
 
Na YTO 904 postoje oni da ih nazovem cepici, male rupice koje nisu skroz probusene na glavi motora. Danas mi poslednja malo pukla, rupa je kao igla i curi vodi kad je upaljen a primetio sam dok sam orao. Zvao servis rekli najverovatnije od korozije(nije antifriz u sistemu) i da zalepim sa tecnim metalom ili tako necim. Mislio sam da je mnogo veci problem, srecom nije.
 
Moe tecni metal samo lepo ocisti finom smirglom ne sme da bude ni zrno prljavstine zatim ocisti sa acetonom,i nanesi tecni metal cetkicom onom debljom za crtanje,ja sam tako uradio kad mi je pukao blok na imt-u blok je zavaren o preko toga tecni metal posle toga je bio kod mene oko 4 god kap jednu nije tu pustio.
 
A da probas one kristale za krpljenje rashladnog sistema? Meni je to zaustavilo curenje vode iz bloka kad je pukao, trebalo bi i tebi da zapusi taj cep fda ne pusta vodu. Relativno brzo, jeftino i dugotrajno sanira pukotinu
 
Ni meni se nije desilo na dva moja traktora kao i na par tudjih. Nije mi se desilo ni kod većine auta kojima sam sipao,sve dok nisam sipao u jedan auto i onda se desilo. Posle toga sam silom prilika sipao u još jedan moj traktor,ali gledam da više ne koristim ni kristale u prahu a ni tečne. Pišem šta se meni desilo,a svako nek radi kako hoće.
 
Nazad
Vrh