Secerna repa 2016

Juce i danas oprskao 3 tretman od sirokolisnih korovcica. Jedva oprao prskalicu od maxxpro + lontrel + okvasivac:haha: na jednom mestu dodao sam 50g/ha Safarija jer do komsije ima abutilona na medji.
 
Da osvežimo temu ...

IMG_20160516_090704.jpg


IMG_20160516_091249.jpg


IMG_20160516_091952.jpg
 
Ja cu sutra usevati do komsije 2-3-4 reda na jednoj njivi. Pipa me je rasturila ove godine. Dogodine sejem iskljucivo na 4+ kj njive, kad ima stete nek ima na vecoj njivi. 2-3 reda svakako nasteradam. Kod nas ima jako puno repe i pipa je pravila sou.
 
A GPS za navodjenje!!!!!!!!! Koristi moj Feribaci, da bi lakse mogao Raju da navodi na pravac....:haha:
 
Nekolicina slika od vikenda.
Prve su slike presejane repe 18.04. Sklop je sada preko 100.000 biljaka, a bio je oko 50-60.000. U produžetku je slika repe, koja je posejana u redovnom roku gde se vide posledice pokorice i pipe. Sklop je jako šaren i biće problema kod vadjenja. Znam da će se žaliti na digestiju, ali na takvim njivama i sa takvim skopovima ne može se govoriti o kvalitetnoj repi.
Posle tih slika ima par slika moje repe iz prvog roka, koju sam ostavio, imala je sklop od 70-80.000 biljaka, i nju sam razmišljao da presejem, ali smo odustali.
Poslednja slika je oštećenje lista na jednoj sorti iz sortnog ogleda, ima više takvih sorata. Čini mi se da sam video i kod komšije oštećenja lista, ali nisam silazio u njivu. Trebalo bi da prodje čim dodje toplije vreme.









 
Nazad
Vrh