Jecam 2015-2016

Popodne uradili 2 parcele po 2,5 kj,kod mene i kod paše.
ja sam spremao obe parcele sa RD ,on je sejao obe ista norma ista mašina ista dubina,razdaljina vazdušno 100 m,njegova orana (bile grudve ko kamenje jako loše se radilo)moja tanjirana (odmah posle RD,prilično lepo se uradilo u odnosu na njegovu),obe suncokret predusev,nema pologo,urađena jedna zaštita fungicidom i herbicidom (kod mene i regulator rasta).kod njega tavanac (Vanesa ko zna koja reprodukcija)kod mene semenski hrvatski "Vedrana",sasvim dobro su izgledali na oko,bez značajnijih napada od bolesti.Prinos je u prikolici ne verujem da je prebacilo više od 32-33m po kj u utorak javljam.Onaj vetar od preksinoć i juče,mu je**o nanu.Kanda ove godine kao što neko reče neće biti rekordera na strninama ,bar ne u našem ataru.
 
Ja danas zavrsio zetvu jecma. Prosek mi je oko 4t po ha.
Nonijus je radio oko 5t. A PKB Pivan ispod 3t.
Nisu radjene nikakve zastite, cak nije prskano protiv korova.
Djubreno je sa 200 kg 10:20, prihrana 100kg Ureje po ha.
S obzirom da sam ima ulaganja 37.000 dinara po ha I nije tako lose.
 
Juce smo skinuli kumov pivarac.
15100kg sa 3,5kj,vlaga 12,1%

x1fw45.jpg


1hxg7.jpg
 
Kod nas su uglavnom ekološki ječmovi.Bez prskanja,bez đubrenja.Ima i ko je uradio kako treba ali je takvih jako malo_Ono što je rađeno uslužno ni kod koga nije prešlo 2.5 tone/k.j.Ima slamurine fino ali nema zrna tako da se pokazalo šta znači tretiranje fungicidima.
 
Juče skinut LG Paso. 4t po kj
Predusev kukuruz. Zaorana kukuruzovina, 100kg 3x15 + 50kg urea, prehrana 80kg urea, u jesen tretiran preventivno protiv vašiju, prolećni tretman protiv korova, dva tretmana protiv bolesti, regulator rasta i u zadnjem momentu tretiranje insekticidom.
Ja zadovoljan!
 
Kod nas do sada što smo vrli, niko nije ispod 3,5 t/kj. Ja sam se iznenadio za naš Nonijus, nije mi toliko obećevao, al vaga kaže konačan sud.
 
Istovario u Mikomov silos na izlazu za Savino selo.Kum je ugovorio proizvodnju preko ZZ Klas Kucura,a Mikomov silos im je samo pretovarno mesto.Sve ide u sladaru u B.Palanku.Cena...naravno nepoznata,kao i sve u ovoj piiiiiip drzavi.
 
Ja sam juce komsiji ovrsio 1 kj sestorednog jecma,istanjirao je neki parlog,odvratno je izgledao,ja sam mislio da nema nista,kad ono pun bunker koji mi je 4000kg psenice,e sad ne znam koliko je jecma.
 
Nazad
Vrh