Uljana Repica 2015-2016

Ja sam prskao galenikinom rampom protiv korova Inkorporacijom, a protiv štetočina sa fastako. Fastakom prskas gusenicu, pipu, sjajnik..., ali moraš pratiti od kad nikne pa dok ne iscveta, nema tacno i odredjeno vreme primjene jer sve zavisi od štetočina.
 
Danas u PSS-Vrbas od 10h pocelo predavanje o uljanoj repici jbm ih u organizaciju jutros u 8h mi poslali poruku ja nisam cuo da mi je stigla i isplanirao dan sad nemogu da idem na predavanje,a bas me pocela privlaciti ta kultura i imam u planu da probam koje jutro da posejem!
 
Prolazeci Francuskom video sam da mnoooogo imaju repice posejane, zato i mene privlaci.
 
Kako su sjebali cenu ostalih useva bice sledece godine dosta pod ovom kulturom.Samo se plasim da i ona nebude posle dzaba,kao sad suncokret.
 
Srdjan zorz,jel mozes taj dodatak da slikas za imt sejalici ili precnik rupa da nam kazes.
 
Danas u PSS-Vrbas od 10h pocelo predavanje o uljanoj repici jbm ih u organizaciju jutros u 8h mi poslali poruku ja nisam cuo da mi je stigla i isplanirao dan sad nemogu da idem na predavanje,a bas me pocela privlaciti ta kultura i imam u planu da probam koje jutro da posejem!
Ви бар можете да дођете кад хоћете, па да се разговарамо.
 
Danas uradjeno strnjiste koje je odmah nakon skidanja pšenice uradjeno gruberom na 15ak cm, 2.07. Danas gotovo 2 meseca kasnije i posle 70ak litara kise uradjeno isto gruberom na 30ak cm. Uradilo se kao iz udžbenika jer je ova kiša naprosto zagasila zemlju i uradila pola posla. Sutra planiran prvu kultivaciju, a drugu pred setvu.
IMG
 
Ja sam juce poorao na nekih 27cm i odmah uradio dva put spremacem,lepo se uradilo,jos baciti djubrivo i jednom germinatorom i setva.....
 
Jel vi to ljudi idete žito na žito,ako sam ja dobro razumeo?A plodored,a nauka,a bolesti?
 
Ja isto ne bih počinjao još jer mislim da je još dosta rano. Jesen ce očito biti toplija pa se bojim da ne preraste za zimu i izmrzne. Takodje setvu planiran u drugoj dekadi septembra, a pre svega ce zavisiti od vremenskih uslova.
 
Gde nabavljate seme? Dosao sam do podatka da je ove godine uvezeno svega 1000 setvenih jedinica i to da je Almex uvezao..
 
Nazad
Vrh