Cena psenice rod 2015. god.

Susa u Kanadi, delu SAD-a i Australiji cini svoje, prognoziraju se losi prinosi. A za Ukrajnu i Rusiju se govori da su nepouzdani izvori psenice. I eto skoka cene na inostranim berzama, a nasi nanjusili profit.
http://www.agweb.com/article/global-wheat-shipments-seen-at-risk-due-to-canadian-drought-blmg/
http://www.agweb.com/article/global-wheat-shipments-seen-at-risk-due-to-canadian-drought-blmg/

Inace kod nas i MK i Miomar agrar i Medan primaju psenicu telkel, 17 din. akontaciono.
 
Kod mene u okruzenju trenutna cena je od 16(akontaciono) do 19din. ako su odgovarajuci proteini,gluten.....
 
Miki objasni kakva bonifiacija .Bonifikacija na kvalitet ili na cenu ?
 
ako ti je pozitivna bonifikacija lupam 1,2% na kvalitet za osnovnu kolicinu ti uvecaju cenu za taj procenat
 
Covek je verovatno mislio ako ti na prijemu bude psenica iznad JUS-a (13:2), onda dobijes dodatak, a samim tim i cenu.
 
Ne uvećava mi cenu ,nego količinu.Cena je 18,5 dinara po kg .
Kod nas u okolini akontacija 16 dinara-kad im spomenem vece cene iz drugih krajeva(kao sto i vas nekoliko napisalo)kazu "lazu,to su price da privuku narod" "nemoguce" ,a o bonifikaciji ne zele ni da pricaju...svi bi da uzmu robu,pa da ucenjuju posle-zato pod krov,i nek ceka cenu.
 
Kod nas rekordno malo posejano. Žetva nije ovako kratko trajala nikad, ako uzmemo žetvu sa kombajnima
Sve da su svi imali 7+ t/ha nisu mogli nadoknaditi mannjak površine.
 
I kod nas je malo posejano, a prinosi nisu za pohvalu kod svih, gazde imaju po 5 tona a sirotinja oko 3, 3.5.Cena 18 sa pdv-om.
 
Neznam kakva je cena u mom kraju,sutra moram da se raspitam cuo sam da neko placa 19din ali moram da proverim.Ko nemora neka ne prodaje psenicu,bar ja tako mislim.cini mi se da je nema toliko a jeste rodila. povrsine su znatno manje nego prosle godine i misli da ce biti bar 20din do kraja godine.
 
Ivane nisi razumeo,i kod mog komsije Janosh-a je slicna situacija kao i kod tebe i mene.On to pise zbog ovih sto pisu neke enormne prinose.
Nazalost mi juznije smo retardirani pa neumemo da radimo zemlju:osmeh:

Kod nas cena 18 din,mlin Kovacevic,danas bio,kazu ljudi koji doteravaju prinosi sareni,vise katastrofalni.Generalno vecina se zali.
 
Pšenica ide u veelikim količinama za Grčku,izvoznik plaća otkupljivačima 24RSD/kg frankiran u luci .... a posle sledi pad cene
Lično mislim,da u zavisnosti od obraza,plaćaće proizvođačima 17-20RSD/kg
 
Nazad
Vrh