Cena jagoda 2015.

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
BG kvantaš jutros, 70-100.
Današnje branje davao u dvorištu na veliko po 70, videćemo ujutru na kvantašu da li sam se zeznuo (ostalo mi je još oko 1t). Dobijao sam za sve 65 bruto/neto - nisam dao.
 
Mi zadnja četiri branja dajemo 1 klasu po 120 uglavnom oko 900-1100kg.Druga klasa mi je dobra samo joj prosek kvari ona sa kvrgama. 2 klasa uglavnom po 45-50, al neću više da dajem za džabe, pa ću da pravim sok i ostalo :)
 
:osmeh:kod nas na pijaci tj kovačica 80-100 na sitno 70 na gajbe al već slabije ide izgleda ljudi spremili zimnicu mada ja sam završio danas sezonu i sad malo::suncanje:::pecanje::cool:
 
Evo ja jos dajem na velko po 70 din. Juce sam imao oko 1200kg sutra cemo da vidimo. Kod mene isto pocelo da pada kolicina tako da i ja jos malo pa zavrsim berbu. Mozda cu napraviti akciju za par dana ,,uberite sami'' po nekoj smesnoj ceni od 40 din. Ja sam nesto do sada racunao , znaci meni clery ove god izmedju 350 - 400g po zivicu. Ali tacno cu znati kada budem zavrsio berbu. A sto se tice cene prosek negde izmedju 75-90 din. Ali to jos nisam racunao.
 
Evo ja jos dajem na velko po 70 din. Juce sam imao oko 1200kg sutra cemo da vidimo. Kod mene isto pocelo da pada kolicina tako da i ja jos malo pa zavrsim berbu. Mozda cu napraviti akciju za par dana ,,uberite sami'' po nekoj smesnoj ceni od 40 din. Ja sam nesto do sada racunao , znaci meni clery ove god izmedju 350 - 400g po zivicu. Ali tacno cu znati kada budem zavrsio berbu. A sto se tice cene prosek negde izmedju 75-90 din. Ali to jos nisam racunao.
u nemackoj je akcija "uberite sami" 3 eur/kg. Sto je skuplje nego u radnji... uglavnom.

ne kazem da ti treba da trazis toliko, :) vec samo da podelim info.
 
Danas prodao oko 600 kg. po 70 din.
Kod nas zenga 60 din.
Ja ne znam sta se ovo prodaje u Leskovcu na kvantasu. Neka zenga po 40 i 50 din. ubija svima cenu. Nije mi jasno zasto to ne daju na otkup po 60 (i odmah pare), nego nose na kvantas. Nesto tu nikako nije kako treba.
 
Ma, ja imam 1ha... Međutim, 60a je Alba 3. godina, 20a Roxana 3. godina i 20a Roxana 2. godina. Ima dosta propalih živića iz raznoraznih razloga. Drugo, imao sam poplavu prošle godine, te mi zemlja leži na jedno 10-ak ari minimum... Realno, berem nekih 25-27.000 živića. Izguraće to preko 20t (ako ne bude opet nekog kijameta) najverovatnije, te sam ja , s obzirom na to koliko sam para i truda uložio u njih ove godine - zadovoljan. Mislim, zadovoljan... Daleko je to od zadovoljstva, ali ono kao, neki plus je tu, jbg...
 
Ma, ja imam 1ha... Međutim, 60a je Alba 3. godina, 20a Roxana 3. godina i 20a Roxana 2. godina. Ima dosta propalih živića iz raznoraznih razloga. Drugo, imao sam poplavu prošle godine, te mi zemlja leži na jedno 10-ak ari minimum... Realno, berem nekih 25-27.000 živića. Izguraće to preko 20t (ako ne bude opet nekog kijameta) najverovatnije, te sam ja , s obzirom na to koliko sam para i truda uložio u njih ove godine - zadovoljan. Mislim, zadovoljan... Daleko je to od zadovoljstva, ali ono kao, neki plus je tu, jbg...
Albu si brao vec 2 god,Roksanu takodje i jos Roksanu prosle god 20 a.Pa valjda se i to racuna u dobit od tih zivica,a ne samo ovogodisnje branje.::novac:::osmeh:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh