Cena soje rod 2015.

za stevu 44
da CRNIKA je placao 42 jesenas
jebi ga ko jee znao
ko ti je platio 41...
 
29.01.%20CENE%20ZITARICA.JPG



Evro ode gore, soja ode dole. Lepo :) Izgleda da sam upao u zadnji voz da uzmem nesto para, mada je defenitivno svako ko je prodao soju odma i uevrio je bolje prosao.

- - - - - - - - - -

Inace, zanimljivo je da su nase cene zadnje 2. godine skoro pa identicne Americkim. Kao da imamo nekakve strasne prinose/trziste/GMO. :)
 
Kad bi u prodaji pisalo koja je sačma od gmo Soje nebi bila ova cena sigurno. Kakva sramota ovi naši monopolisti izjednačiće je cenovno sa modifikovanom. E naša poljoprivredo ko te kroji dobro selo još postoji..::lose::
 
Prosle godine ,stvarno sramota,sta rade monopolisti,lobisti i ko zna ko jos a ministarstvo cuti i sve im dozvoljava.

- - - - - - - - - -


- - - - - - - - - -

iz6cn9.jpg
 
Ono sto sam danas čuo, a izvor je uglavnom bio po prilično tacan, je da nas čeka sunovrat cene na oko 33 din u zavisnosti od evra.
 
Nisam hteo da pisem ali evo paor je vec rekao. Ima nekih naznaka da se sklapaju dogovori da se movi rod izvozi u Italiju po ceni 300 e/t. Informacija je od coveka koji je najveci otkupljivac u mom kraju.
 
Nezvanično,Mađarska ove godine dobija od EU subvencije za setvu soje od +250 evra/ha.Tako da će biti lepe površine zasejane soje i kod njih što dosada nije bila praksa.::lose::
 
Nisam hteo da pisem ali evo paor je vec rekao. Ima nekih naznaka da se sklapaju dogovori da se movi rod izvozi u Italiju po ceni 300 e/t. Informacija je od coveka koji je najveci otkupljivac u mom kraju.
Min.357.00357.00362.00364.00364.00Max.360.00360.00365.00367.00367.00Avg.358.50358.50363.50365.50365.50 Milanska berza kad se prevede u dinare izlazi 45 dinara.
 
U EU je od prošle godine na snazi novi model poljoprivrednih subvencija.

Ugrubo: smanjen je fiksni iznos za osnovno plaćanje po hektaru, ali je uvedeno dodatno plaćanje za sjetvu proteinskih kultura i zelena subvencija (raznolikost usjeva, održavanje postojećih trajnih travnjaka, postojanje ekološki značajne površine), omjer bi otprilike bio (u %) 40:30:30.
 
Svakako bi nam uredjenos EU poljoprivrede dobro dosla, ali onda nema mesta za Miska, Koleta i ostale, pa sta cemo onda. Bez subvencija nasa proizvodnja je nekonkurentna i brzo ce izgubiti bitku sa sojom iz Madjarske, Bugarske, Rumunije i Hrvatske bez obzira koliko tamo malo rodilo. Naprosto oni imaju povrsine i imaju dobre subvencije, a mi nemamo nista. Ovo je borba Davida i Golijata, ali na zalost malo izmenjena.
 
Ocigledno je da je vreme soje proslo,postavlja se pitanje sta sejati,cemu se okrenuti...
Definitivno je sve lose.Pitanje je sta je manje zlo.Po meni,ono sto je ove godine najgore,sledece ce biti manje posejano i ima sanse za iole bolju cenu.Treba najmanje sejati onog,sto ostali najvise seju.
Prosto ne razumljiv i nicim opravdan pad na berzi.Zbogom logiko.
 
Nazad
Vrh