Kukuruzni adapter za kombajn

nazovi acu ,pitaj ,mozda ga ima il moze da ga nabavi.ja nisam video nijednog 2 reda.jel nemozes od nekog dvorednog beraca da ga preradis?
Pa mogu da ga preradim ali,sve to oduzima vreme i zivce.Novac takodje.

- - - - - - - - - -

Zasto trazis bas dvoredni uredjaj.
Jer imam mali kombajn ulaz 80cm idealan za nase seoske puteve a za njega idu dve vrste.Nikad mi nije bilo potrebno da vrsem kukuruz sejao sam samo suncokret i psenicu ali,revoltiran cenom prosle godine ove sam sve posejao kukuruz.Za 20h po 80e da platim to je 1600e a toliko kosta i adapter i budem svoj gazda.A,ima malo vise od 20..
 
Koja je sirina zitnog hedera kod tebe ?
Kod mene je ulaz na konzulu 100cm i imam adapter 3reda , radimo vec godinama tako , nekad bude problema sa kapacitetom bunkera , vozim 3 pa 2 nazad ..
Zitni mi je 2.6m tu bih voleo kad bih mogao da zamenim za veci od 3.1 ili 3.6m
 
Kad su dobri kuruzi ne moze da obidje krug u pravoj duzi,j...e ga bunker,mali.

Kanacki
Okaci mu 3 reda slobodno,sta ces sa 2,problem naci a i ako se malo nakrene od necega izgazices redove,ma svasta nesto...
 
Koja je sirina zitnog hedera kod tebe ?
Kod mene je ulaz na konzulu 100cm i imam adapter 3reda , radimo vec godinama tako , nekad bude problema sa kapacitetom bunkera , vozim 3 pa 2 nazad ..
Zitni mi je 2.6m tu bih voleo kad bih mogao da zamenim za veci od 3.1 ili 3.6m
I kod mene je zitni 2.60cm

- - - - - - - - - -

Na 142 ulaz je 100 a radi sa 4 reda tako da 80 ide sa tri bez problema.
Zmaj ima veci precnik bubnja.A ako stavim veci sto rece Nikola problem ce biti u bunkeru.
 
Uzmi sa tri reda.Nije nikakav problem da u zavisnosti od parcele do parcele ideš 3 po 3 ili 3 pa 2 čak i 2 po 2 reda.Imaćeš problem sa dvorednim zbog širine gaza kombajna.Teško da će ići na knap i da pri tome ne gaziš druge redove.Kod mene na kombajnu je ulaz 100cm a nosi 6-redni adapter i ide lepo+veliki izbor kombinacija pri radu(možeš da tempiraš spram uslova i potreba).
 
Kao što reče kolega Matić, uzmi sa tri reda. Sa bunkerom ćeš nekako izaći na kraj a sa gaženjem redova nikako. Kod mene jedan ima burgon sa dva reda i dok ide pravo sve je u redu ali ako su redovi krivudavi ili nejednako posijani nema prostora za manevrisanje i zadnji točak gazi neobran red. Zbog toga ga mnogi izbjegavaju.
 
Ja se malo bojim da li ce hidraulika izdrazati tri vrste.Ipak nije to neki kombajn za ucinke i novije generacije sa vecim kapacitetom pumpe.

- - - - - - - - - -

Evo ga jedan bas kakav mi treba.No,nalazi se u Hrvackoj i cena na oglasu je 2400e malo puno.a,i ne vidim da li ima secku.Neznam da li ima neki clan foruma iz Hrvacke koji je u blizini Novomgradu Podravskom pa da pogleda.
adapter-kukuruz-geringho.jpg
 
Poslednja izmena:
Ja se malo bojim da li ce hidraulika izdrazati tri vrste.Ipak nije to neki kombajn za ucinke i novije generacije sa vecim kapacitetom pumpe.

- - - - - - - - - -

Evo ga jedan bas kakav mi treba.No,nalazi se u Hrvackoj i cena na oglasu je 2400e malo puno.a,i ne vidim da li ima secku.Neznam da li ima neki clan foruma iz Hrvacke koji je u blizini Novomgradu Podravskom pa da pogleda.
Kad mali ZMAJ (132, 133, 135) sa jos manjim bubnjem nosi i radi sa adapterom 3 reda, sto ne bi mogao i Claas:ppozdrav:
 
Najblizi od forumasa Novigradu Podravskom je Sanana ("IMT 565" mislim da je na forumu)... Poznam jos jednog HR forumasa koji bas zivi u Novigradu Podravskom pa cu ga ja zamoliti ako hoces da se raspita tko to prodaje. Novigrad Podravski nije pretjerano veliko mjesto, mislim da se svi medjusobno poznaju ;)

A imas ovdje kompletan kombajn s obadva hedera za malo vece pare a covjek je voljan prodati samo heder za kukuruze i to original CLAAS i dosta blize Srbiji nego Novigrad Podravski ;)

http://www.njuskalo.hr/kombajni/kombajn-class-mercur-oglas-11340515
 
HVala ti puno Bobo.Ako bi mogao ti lili neko od kolega da se raspita bio bih i vise nego zahvalan.Korpa i blinde za Dajca me ne interesuju samo keder.
Video sam ovaj samo je bio cini mi se na hr oglasnik ali je istekao oglas a,ovako gledano cini mi se da nije orginal vec pravljen od zmajevog beraca.Ja ne planiram sa ovim kombajnom raditi vecito.I kad sam ga kupio pre par godina bio mi je mali ,no kolko para tolko muzike.Tako da sad gledam da prodjem sa tim kederom sto povoljnije.Neki u solidnom stanju sa tri reda nema ispod 3000e.A,ja nemam toliko u ovom trenutku do odvojim za adapter.Ako nadjem neku orginalnu varijantu kao sto je ovaj Geringof ako ne onda kupim nekog dvorednog zmaja bez bunkera za 1500e i samo skinem keder.
 
Pitanje koje sam postavio i u temi Claas: da li neko zna ko pravi ili gde mogu da se nabave "sanke" montirane na adapter koje obaraju ovršenu stabljiku kako ista ne bi oštetila gume kombajna? U pitanju je kukuruzni adapter conspeed 6 redova. Hteo bih da zaštitim gume u vršidbi.
 
Nazad
Vrh