Kukuruzni adapter za kombajn

@bukur
Ovo je pogonski lanac,levo je spaner,pogonski zupcanik je iza oplate levo i njegov polozaj se menja u zavisnosti gde stoji izlazno vratilo grla,nadam se da imas i lonce sa uljem koje podmazuje taj lanac
von2gp.jpg

A ovo je rezervoar,jbg ima malo sase,gore su dva creva jedno pored drugog,zakacena za regulator protoka ili ti brzine okretanja "burgija"",i trece je povrat
aughli.jpg
 
Ja sam resio okretanje te spirale na drugi nacin posto mi fali ta kocka aluminijumska i taj regulator, ja sam povezao na vod koji pokrece vitlo na zitnom hederu tako da iz kabine podesavam broj obrtaja tih burgija kao kada usporavas i ubrzavas vitlo.
Hvala na slikama.
 
@Savo,zaboravio si puz i pogon da mu skines :haha:.Lepo si ga rasturio,jel mu se sprema generalna uz dodatak roto-secke mozda?
 
Pozdrav koji bi adapter trebao za Massey Ferguson 520. I sta se pored adaptera jos menja na samom kombajnu?
 

Jedino što znam je da John Deere isporučuje Geringhoff kod kupnje novog kombajna (barem za naše tržište).
Ne volim JD, većinom zbog colovih ključeva, ali im moram priznati da znaju što rade.
Geringhoff, da mi treba adapter, bi bio moj jedini izbor.

Ne vidim dobro na slikama, ali Rota disc (ako je u pitanju) radi genijalno...
 
Zamolio bi da prokomentarisete.Agram-Geringhoff MTX adapteri.Kako sam docitao Agram je samo kopija Geringhoff-a a da li pasu svi delovi od Geringhofa?Ova oznaka MTX trebalo bi da je sa grickalicom.I kako se to pokazalo u praksi?[h=2][/h]
 
Nemora da znači, moj je sa oznakom MTX a ima prednju roto sečku bez grickalica, i orginalna tablica na njemu je "Geringhoff" a na limovima je stajalo "Agram". Po kvalitetu delova na njemu bih rekao da je Nemac, a limovi kao da su iz Francuske, baš kao i što piše na njemu :osmeh:.
 
Za koje privodne lance bi rekli da su kvalitetni a koji ne? Gde nabavljate? Kod mene je fantini i polako moram nabavljati nove!
 
Zamolio bi da prokomentarisete.Agram-Geringhoff MTX adapteri.Kako sam docitao Agram je samo kopija Geringhoff-a a da li pasu svi delovi od Geringhofa?Ova oznaka MTX trebalo bi da je sa grickalicom.I kako se to pokazalo u praksi?

Samo reči pohvale za taj adapter sa grickalicom. Izuzetno se lako zaorava kukuruzište posle njega.
 
Kod mene je stavljen lanac kao pogon hedera ali sam kod jačeg kukuruza imao lom pogonske osovine. Sada trebam prepraviti pogon na kardan kao kod novijih modela kombajna i trazim majstora da mi to odradi. Ako neko zna za takvog, neka mi javi.
 
Da li neko ima iskustva (zna) da li se razmak od 75cm na adapteru Claas conspeed 6-75 FC moze smanjiti na 70 cm i kako to izvesti. Pitanje je postavljeno zbog izbora adaptera. Takodje, ne znam razliku izmedju adaptera Claas conspeed 6-75 FC i Claas conspeed 6-75 FC ME. Da li oba moze da koristi Claas Lexion 550.
 
Evo kakvog posla sam se ja latio. Prosle godine po zavrsetku sezone kad sam izduvavao kombajn primetio sam da je otiso jedan lezaj, sva sreca da je izdrzao do kraja sezone. Kad vec rasklapam, resio sam da promenim svih osam komada da me nebi iznenadio opet neki usred sezone.
img5708.jpg
 
Ja te osovine nikad nisam izbijao,ja obicno koristim metodu izvlacenja i to uspesno bez da se useres.....
 
Nazad
Vrh