AUTOMOBILI - kvarovi, popravke i održavanje ...

Jedva ce biti i za polovan,mora valjak da se kupi.:haha:
Ne verujem da vracaju km u Nemackoj i Belgiji. (Mozda vracaju nasi,Turci i Albanci. Ne verujem da bi svaba to radio.
Ih Milovane, ne budi naivan. Ako misliš da kupiš od vlasnika u Nemačkoj (pa makar bila i lizing kuća), spremi se da takav auto će te koštati na kraju bar 2000 do 3000 evra više nego pasat na placu u Srbiji.
Pogledaj malo cene novih automobila koje bi mogao kupiti pa onda preseci. Ima da se oktavija kupi za pristojnu svotu novca, a bogami i superb, a novi superb je tata i mama za sve stare škodilake sa istim imenom. Ja sam prelomio i kupio nov automobil posle pasata b5,5. A znaj da dizeli više nisu bezgrešni kao pd motori sa početka ovog veka, tako da se možeš lagano upustiti i u razmišljanje o nekom novom benzincu.
 
Ko kupije polovan automobil u Belgiji neka trazi poslednji kontrolni pregled i carpasse to svaki auto ima i bez toga ne uzimajte vozilo. Ili sa brojem tablica odete na tehnicki pregled i oni ce vam dati sve podatke o vozilu(mislim da kosta 12,5e ili 17,5e)

Da li ovo vazi i za Njemacku?
Zar je neki problem i ovde kod nas otici u ovlasteni servis i kontrolisati kad su sve radjeni servisi osim ako isti nisu radjeni privatno
 
Problem oko servisne dokumentacije/informacije kod dilera moze da bude da ih nece dati. Jer spada pod zastitu.

sto rece 110 je tacno i taj dokument naplacuju oko 70chf.

@eDGe sensori mozes da cistis. Samo da nisu pod napon. Ako nisi siguran, zakljucaj kola i pusti ga oko 15min da miruje sa otvorenom haubom. Za to vreme bi trebao da bude sistem uspavan.

@brkin-sonta
Hvala za info
 
Ocistio danas map i maf,samo sutra jos maf da vratim na mesto i da vidimo hoce li biti razlike neke.
 
Ih Milovane, ne budi naivan. Ako misliš da kupiš od vlasnika u Nemačkoj (pa makar bila i lizing kuća), spremi se da takav auto će te koštati na kraju bar 2000 do 3000 evra više nego pasat na placu u Srbiji.
Pogledaj malo cene novih automobila koje bi mogao kupiti pa onda preseci. Ima da se oktavija kupi za pristojnu svotu novca, a bogami i superb, a novi superb je tata i mama za sve stare škodilake sa istim imenom. Ja sam prelomio i kupio nov automobil posle pasata b5,5. A znaj da dizeli više nisu bezgrešni kao pd motori sa početka ovog veka, tako da se možeš lagano upustiti i u razmišljanje o nekom novom benzincu.

Znam da izadje skuplje 2000e,ali bar znas sta si kupio. Dobro je sto negde mozes ostvariti povracaj pdv.
 
Ako si i ovde u pdv razmisli o privrednom vozilu sa 5 sedista. Caddy npr. Jos za predjenu kilometrazu ne postoji normativ pa mozes i gorivo i sve za auto bez pdv.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
 
Ma meni treba komforan auto najvise zbog letovanja,jel uglavnom tad predjem oko 1/3 godisnje kilometraze. Sa passatom sam prezadovoljan,ali vec je 15godina iza njega i malo bi da podmladim. Imam Cady teretni,i sa njim najvise i prelazim km.
 
Sedi malo u b7, a malo u superb, pa onda donesi zaključke.
Meni je sedište na b7 kao daska bilo kada sam ušao u jedan na placu. Ja volim krut auto, ali mi ono bilo pomalo i neudobno. Moj b5.5 je bio stvarno vrhunski udoban sa tim comfortline sedištima.
 
Kad prodam ovaj auto onda cu krenuti u potragu. Gledam u Nemackoj za 9000e ima b7 sa 160000km i ima b6 sa 90000km,jeste uvek bolje novije,ali me vuce i to sto sa autom od 90000km si svarno duze vreme miran.
 
Znam da izadje skuplje 2000e,ali bar znas sta si kupio. Dobro je sto negde mozes ostvariti povracaj pdv.

Pre je bilo ako ides ti licno da uvezes onda si kod nemaca uzeo pdv, ali sad pre godinu dana su ukinuli to jer nece vise da daju EUR 1 obrazac, ja sam hteo prosle godine da uvezem opet ali nisu dali tada vise da im uzmes pdv, i posle mene je drugar prodao svog bmw da bi za iste pare koliko je uzeo ovde za bmw3 da uzme tamo bmw5 mladji 2 god jos ali kad se bolje raspitivao saznao je da nece moci da uzme pdv onda je odustao.

- - - - - - - - - -

Pasat i Superb,na sta se naleti da je malo preslo.

Ne znam, ali po meni je ovaj najnoviji SUPERB perverzija, pogotovo taj sa Laurint & Klement verzija udoban jako, i imas vise meste za putnike pozadi.Passat b5.5 je predobar ali ovi posle njega b6 i b7 nisu mi nesto.
 
Na mobile de,isticu merver stojer 19% na nekim oglasima tj.na onima sto prodaju firme,saloni itd

- - - - - - - - - -

B 5.5 je imao extra motore,i ovi sad nisu ni blizu po izdrzljivosti,ali b6 ima bolji trap i nisam cuo da ima neko problema sa tim autom. Bio je problem 2006 i 2007 sa simens ubrizgavanjem,a posle toga je i to otklonjeno.
 
Maxo slažem se sa tobom po pitanju passata i superba. Jedino LK, uvek je bila extra oprema, ali retka i prilično skupa.

To je totalni full kod njih, a i cena novog ne pada ispod 33000e, gledao sam u nemackoj ne moze se polovan naci ispod 22.000e.

- - - - - - - - - -

Na mobile de,isticu merver stojer 19% na nekim oglasima tj.na onima sto prodaju firme,saloni itd

Stisli su kajseve i nemci ne daju nam vise.

Znam da i covek ovde kod mene uzimao traktor iz nemacke jedva su mu dali taj eur1 obrazac.
 
Nazad
Vrh