IPARD fondovi EU

Ko ne riskira ne profitira. :osmeh:
Tu ste u pravu, ali zašto se pojavljuju fantomske agencije, mi vodimo poljoprivrednike već više od 10 godina u sistemu PDV-a i to radimo samo poljoprivredu, odjednom se pojavi agencija koja traži od nas sve izračunate podatke u budućih pet godina zarad svog biznis plana, u redu imamo ih i daćemo ih, šta predstoji dalje ?, kontrole od strane IPARD-a u sadejstvu sa terenskom kontrolom Poreske Uprave Republike Srbije, gde je tu opet ta fantomska agencija koja je odradila "BIZNIS PLAN" tako dobro da ja kao knjigovođa treba da peglam njihove proračune, oni odnesoše pare ,Vi ste dobili povraćaj , a zajedno nam predstoji pet godina saradnje zarad tog povraćaja i tu se javlja ta finansijska ljubomora oni uzeli, poljoprivrednik-knjigovodja izvolte peglajte.

- - - - - - - - - -

@mvpadina
Ja se slazem za sve to sto ste napisali kao i agrosofronije, ali sta nama paorima je alternativa? Ja sam svestan da postoji sansa da ne dobijem i da ce mi u tom slucaju propasti deo novaca, ali imam li izbor bolji?
Jos nikome nisam dao deo novaca, ocekujem da se pojave na trzistu ozbiljne agencije koje ce ici sa nama paorima zajedno do momenta odobravanja sredstava. Pa ako prodjemo na konkursu da zaracunaju svoj deo. Ovako davati napamet je jako velik rizik.
Izvini ali šta podrazumevaš pod tim ozbiljna agencija, ako si u sistemu PDV-a, tvoj knjigovođa ti je najsigurnija agencija, ako nisi porazgovaraj sa knjigovođom koji vodi poslovne knjige poljoprivrednika u tvom okruženju, izbegavaj knjigovođe koje vode velike firme jer iz mog iskustva oni nemaju interese da tebi daju savet jer mi smo mali za njih mali, to ti je najsigurnije a sam biznis plan može da ti završi svako ko ima veze sa ekonomijom i poljoprivredom.
 
Tu ste u pravu, ali zašto se pojavljuju fantomske agencije, mi vodimo poljoprivrednike već više od 10 godina u sistemu PDV-a i to radimo samo poljoprivredu, odjednom se pojavi agencija koja traži od nas sve izračunate podatke u budućih pet godina zarad svog biznis plana, u redu imamo ih i daćemo ih, šta predstoji dalje ?, kontrole od strane IPARD-a u sadejstvu sa terenskom kontrolom Poreske Uprave Republike Srbije, gde je tu opet ta fantomska agencija koja je odradila "BIZNIS PLAN" tako dobro da ja kao knjigovođa treba da peglam njihove proračune, oni odnesoše pare ,Vi ste dobili povraćaj , a zajedno nam predstoji pet godina saradnje zarad tog povraćaja i tu se javlja ta finansijska ljubomora oni uzeli, poljoprivrednik-knjigovodja izvolte peglajte.
Zar ste duzni da besplatno radite finansijske proracune u narednih 5 godina ? Nisam cuo da to jos nekom radi knjigovodja.
Al ste bar otvoreno rekli da Vas jedi to sto cete raditi, a ne biti placeni, mada to je Vas licni "problem".

- - - - - - - - - -

Evo sta je pravi i direktan marketing.
1zh1jdh.png
 
Zar ste duzni da besplatno radite finansijske proracune u narednih 5 godina ? Nisam cuo da to jos nekom radi knjigovodja.
Al ste bar otvoreno rekli da Vas jedi to sto cete raditi, a ne biti placeni, mada to je Vas licni "problem".

- - - - - - - - - -

Evo sta je pravi i direktan marketing.
1zh1jdh.png
Da je to moj lični problem ne bih pisao na ovom forumu, već bi stavljao reklame kao što Vi kao komercijalni supermodelator stavljate, samo upozoravam poljoprivrednike da ako im uzmu pare za izradu biznis plana i za kako Vi nazivate papire, da i stoje iza njih, velike su pare u pitanju, samo Vas upozoravam da pripazite na svoje postupke, grlom u jagode su davno snimljene i sa tragičnim krajem, molim Vas bez prepirke pamet uza se i biće sve dobro.
 
U kojoj to komercijali ja radim ? :osmeh: Samo sam dao primer kako rade prave komercijale koje se bore za svoje kupce.

Nek svako radi kako mu volja.
 
Ko je uopste imao dodir sa agencijama koje unapred naplacuju nesto sto poljoprivrednik na kraju nece dobiti? Ja samo znam za agencije koje preuzimaju rizik u cilju svoje dobiti - ako na kraju poljoprivrednik dobije povracaj. U suprotnom, nema nikakvog smisla. I biznis plan se pravi tako da se bankama svidi i kome god drugome. Na osnovu cega napraviti dobar i pravi biznis plan, ako to zavisi od same drzave i kise da li ce dovoljno pasti?
 
Ovde očigledno postoje neke informacije koje su samo za uži broj ljudi i ne iznose se do kraja!Lično imam u porodici čoveka koji radi u agenciji za ipard i on mi je to rekao da nema garancije za povrat novca...da hoću oni bi mi besplatno uradili biznis plan i kompletnu dokumentaciju...ali jednostavno ne želim da ulazim u kredit i zaduženje ako ne budem siguran da ću dobiti sredstva nazad 100%Jer ako prođeš na konkursu ne znači da ćeš i dobiti lovu nazad,lovu ne dobiješ rate idu jebe se banci što te ipard ispalio zbog izmene zakona npr u PIO sistemu ili kasni uplata za odvodnjavanje i ostale gluposti a sve te gluposti mogu da tovedu do pušinga velikog...
 
Jel to sad već krenulo negde da se prima ta dokumentacija i izrada projekata za taj Ipard???:ppozdrav:
 
Ne znaci ti nista medju prvima ili poslednjima. Ako bude vise prijava od budzeta onda idemo na bodovanje.

Treba probati u Agrostandardu za Basak ali hoce za dz da urade biznis plan onda to da pokupujemo.
 
Ako sve potpuno pojednostavimo , a ja lično samo tako sve gledam , ovaj projekat mi ima logike samo ako sve odrade banke ali nevjerujem da one hoće da preuzmu taj rizik. Hvala onom koji hoće da ti pomogne , znači da ti da neke pare da nešto napraviš , a pomoć je logična da ti neko da pare , jedino ako ti nemaš već te pare, ako imaš zašto da ti pomaže ? Ako nemaš pare , logično je da ti banka pozajmi te pare , pa zašto onda da ti banka i ne procijeni i uradi dokumentaciju investicije , pozajmi pare na kamatu , pa ako je opravdana dobiće pare nazad od iparda i kamatu dabome , a ako nije znači da i nije trebalo taj kredit da ti odobri jedino ako idu na uvaljivanje .
 
Molim kolege iz Hrvatske da napišu kolika je masimalna snaga traktora bila na IPARD-u kod njih u gledajući ceo IPARD ?
 
Isti moj slučaj, ja ću ipak sačekati 2019 pa šta junior odabere. Za sada i ove koje imam nemogu da uposlim ni upola koliko bi trebali praviti rč.
 
Dobri ste, dobri ste, nema šta, mašala...

Nego, kako će te vraćati ta sredstva kad država odustane od evropskog puta, a?

Ja samo onako, sa strane primećavam.

Što bi reko Džoni Štulić: Balkane, Balkane moj, budi mi silan...

A neki će i dobro stajati...

Aj, uzdravlju.
 
Nazad
Vrh