IPARD fondovi EU

Odustajem.Aj zdravo Evropo

Послато са LG-K420 уз помоћ Тапатока
 
Ko je uopste imao dodir sa agencijama koje unapred naplacuju nesto sto poljoprivrednik na kraju nece dobiti? Ja samo znam za agencije koje preuzimaju rizik u cilju svoje dobiti - ako na kraju poljoprivrednik dobije povracaj. U suprotnom, nema nikakvog smisla. I biznis plan se pravi tako da se bankama svidi i kome god drugome. Na osnovu cega napraviti dobar i pravi biznis plan, ako to zavisi od same drzave i kise da li ce dovoljno pasti?
Tko prođe na natječaju i realizira projekat, novac dobiva sigurno.


Ne znaci ti nista medju prvima ili poslednjima. Ako bude vise prijava od budzeta onda idemo na bodovanje.

Treba probati u Agrostandardu za Basak ali hoce za dz da urade biznis plan onda to da pokupujemo.
Ima veze - prvi kriterij su bodovi, u slučaju istog broja bodova kriterij je vrijeme prijave.


Molim kolege iz Hrvatske da napišu kolika je masimalna snaga traktora bila na IPARD-u kod njih u gledajući ceo IPARD ?
 
Sve je to lepo za usi sto se spominje preko javnog informisanja "dobicemo ,kupice samo ko nece itd"ali mene vise interesuje sta posle odobravanja i isplate. Sta nas ocekuje tih narednih pet godina? Koje obaveze nas ocekuju poput vodjenja el.knjiga,odlaganje pesticida,razradjenog ulja iz masina,servisiranje kod ovlascenih servisa,uzimanje repromaterijala za zemlju koja je upisana u reg.i koja nije upisana u reg. a obradjuje se u sklopu istog gazdinstva da sve finansijski funkcionise,da li gazdinstvo koje je u Ipardu svih pet godina ne dobija subvencije od strane drzave ili samo prve godine... raznih inspekcija i drugo.
 
IPARD nema veze sa vašim modelom subvencioniranja i ostalim pravilima. On samo traži da funkcionirate 5 g. u skladu sa poslovnim planom i kriterijumima na osnovu kojih ste prošli i dobili novac.
 
Dobri ste, dobri ste, nema šta, mašala...

Nego, kako će te vraćati ta sredstva kad država odustane od evropskog puta, a?

Ja samo onako, sa strane primećavam.

Što bi reko Džoni Štulić: Balkane, Balkane moj, budi mi silan...

A neki će i dobro stajati...

Aj, uzdravlju.

Prodajem jutro po jutro:haha:
 
Konkurs za ipard krece 20.og jutros mi zena pustila snimak objave. Bio sam pre par godina na predavanju o ipardu. Ivana Dulic Markovic, Goran Zivkov i neka hrvatska konsultanska kuca. Ukratko za pisanje projekra uzimali su 5% i nakon realizacije i dobijanja sredstava jos 5%. Odnosilo se na ukupnu vrednost investicije. Znam da kroz pricu trakrori im nisu bas bili preterano u interesu, jer malo je tu bilo para. Kazu plan za konkurisanje moze svako malo ucen ti uraditi. Ovi su pricali samo o velikim investicijama. Hladnjace, objekti,prerada. Mislim da agencije love sada u mutnom, kako objasniti da dobijem poziv za predavanje o ipardu a kotizacija kosta 50e rucak i predavanje mozda i neka knjiga. Polako ljudi ovo za traktore nemora niko da vas sisa. Cekajmo da vidimo sta se trazi pa korak po korak.

Nada poslednja umire.
 
Prvi poziv 8,3 miliona za mehanizaciju što mu dođe 250-300 traktora. Skoro ništa.
 
Ja sam nosioc , imam 47 god , živim u okolinii NS što nije ruralni deo i nemam poljoprivrednu školu ili fax ........koliko su mi šanse realno !?:sta:
 
Izgleda da nece moci ni mtz traktori,jos se o njima diskutuje ,nisu sigurni ni iz agropanonke sta ce sve moci.Titan vec nudi usluge oko papira al 6 % provizije.Bice dzabe smo krecili kanda.
 
Nazad
Vrh