Prihranjivanje pšenice

Ja se spremam za utorak.

Послато са SM-G800F уз помоћ Тапатока
 
Jutros ustao da idem u selo da montiram traktor za razbacivanje,a sin spava i kaže da je ladno.Žena leži i kaže da je ladno.Ja se vratim u krevet i ostade urea na špediteru.Sad idem po kući i besnim na njih,što me nisu podržali jutros da obavim to.Do idućeg vikenda ništa.A posle će me pitati zašto nema 9 t pšenice.
 
Hahahaha da li je ovo namerno napisao, posto se taman smirilo :haha: Inace u nedelju smo i mi prihranili sa Ure-om, hladno bilo ne pamtim skoro da je tako bilo....bacili oko 140kg/kj...inace juce sam video na par njiva dok sam se vracao sa posla u psenici od drveta kao slova T zabodena, pretpostavljam za ptice da tamane glodare. Veoma pohvalan nacin naspram trovanja i glodara i istih ptica
 
Sta fali da se naslusate malo i suprotnosti, covek se uci dok je ziv! Ja sam ureju jednom samo radio u Februaru i nisam tada, davno, nikakve koristi video od nje, sto ne mora da znaci da je to bilo zbog zaledjene zemlje.
Nekako vise mi se sivdja da radim AN-om pocetkom Marta kad krene vegetacija na veliko i drugi put pocetkom Aprila.
 
Moja psenica je prosle godine izgorela od ureje a druga parcela 20 metara dalje nije ali je tu bacen AN. Mada sam ja malo pretero sa ureom. Nisam dobro podesio rasturivac.
 
Bravo Spajki..... dok neki jure po njivama i gledaju u sat ......neki pevaju ..... "sneg je pao na orove grane, naumilo srcu milovanje....." :osmeh:


Pšenica je kod mene dobila predsetveno do 100kg uree + NPK, sad čekamo lepo vreme u martu i onda AN bliže 200kg po KJ..... i to je to od mene.....
Posle toga samo prskalica prolazi kroz njivu.....
 
Ja i moj otac pre dosta godina smo resili da prihranimo psenicu po snegu,tek je poceo da pada i bilo ga je par cm medjutim kako smo se mi priblizavali njivi i sneg se pojacavao dok nismo stali i videli da smo konji i da je nemoguce raditi po takvim uslovima a da nisam napomenuo da smo vozili traktore bez kabina ja mf 1100 a on imt 558 .Na jedvite jade smo se okrenuli i dovukli kuci ,vise to nismo probali:haha:
 
Sad su fensi traktori pa svi misle da sa takvom masinerijom mogu da uhvate Boga za bradu. E pa nece da moze :sjasi:
 
Nazad
Vrh