Motokultivatori - opšta tema

@Mirosti hvala, dođem dođeš svejedno biće piće. :ppozdrav:tebi fali kardan i ...
Ma meni se više ova sedeća dopada nego da trčkaram za makinom. Ona bočna na TV me je isto dobro služila. Čim malko otopli, krenuo bih u pretres mašine i menjača da se na vreme spremi za predstojeću sezonu.
Buni me još jedna stvar, pročitah skroz temu i ovde i na forumu kod komšija polj.forum. U papiru, tj garanciji piše kultivator 14ks mondijal, na poklopcu motora super specijal.... treba da ga registrujem jer nema papire odavno, šta treba tamo popuniti i koji naziv navesti, jel neko raspoložen za pomoć prijatelja ?
 
Sa tim registracijama niko ziv ne zna sta konkretno treba. Za motokultivator znam da traze da bude spojen sa kardan prikolicom I da se dobija jedna tablica za oba, tj. Isti broj. I da ima farove kocnice I sta znam sta. A prikolica da ima broj I nosivost. Kod mene je uzas u Negotinu ne vredi pokusati. Najbolje na tehnicki neki da se raspitas

Sent from my LG-D802 using Tapatalk
 
Ma ja volim svoju zemlju jer ovde je interesantnije nego igde na svetu :)
Ali aj sačekamo da se javi neko ko je uspeo da registruje pakleni stroj i :)
 
Jel ima' neko kontakt ili web prodavnice Valpadana djelova treba mi par zupcanika za valpadanu 14 ks


Inviato dal mio iPhone utilizzando Tapatalk
 
evo ja registrovao 30.12.2015. po tom zakonu da je mogli sve da se registruje,islo je na gazdinstvo se registrovalo uz dva svedoka da je u vlasnistvu vise od 5 god da je kupljen na vasaru od nepoznatog lica ,to se overi u opstini,i to sam dao prijatelju koji radi u agenciji za registracije,upise se broj motora i sasije kultivatora,a za prikolicu treba biti isti broj kao i na menjacu tj.da je kao "jedno vozilo",jer se smatra da u saobracaj nemogu ici odvojeno...tako da se vodi ko dvoosovinsko vozilo. i celo uzivanje je izaslo 120e ili 14500din jest skupo ali vredi,jer jedna kazna za voznju neregistrovano je oko 20000din, 6 bodova,i oko 3-6 meseci zabrane pa sad ko voli nek izvoli
 
tj garanciji piše kultivator 14ks mondijal, na poklopcu motora super specijal.... jel neko raspoložen za pomoć prijatelja ?
Колико се ја сећам лабинови модели су имали ознаке Мондијал за 8 КС а Супер специјал за 14 КС.

- - - - - - - - - -

jer jedna kazna za voznju neregistrovano je oko 20000din, 6 bodova,i oko 3-6 meseci zabrane pa sad ko voli nek izvoli
Казна је од 15.000 - 30.000 Дин. у зависности од судијиног расположења (ако ти је први пут у претходне 2 године), плус судски трошкови, 6 негативних поена и забрана управљања свим моторним возилима 3 месеца (лично искуство).
 
Ima li neko Katalog delova imt 509, negde sam ga zaturio
И ја дуго чекам да се појави неко са каталогом јер је мој 50% уништен. Шта ти је конкретно потребно? Углавном мињач и мотор имам па ако ти треба да скенирам.
 
Ja sam preko telefona sve odjednom. Daj mail na pp pa cu ti proslediti posle

Sent from my LG-D802 using Tapatalk
 
Znam za razliku i po snazi i po imenu, ali evo šta piše zbog toga i pitam ako neko ima labinca da se posavetujem šta da napišem

garancija%20labin.jpg
garancija%20omot%20od%20labina%20izmena.jpg
 
Znam za razliku i po snazi i po imenu, ali evo šta piše zbog toga i pitam ako neko ima labinca da se posavetujem šta da napišem
Е па ниси рекао да је руком писано (то је неко полуписмен зезнуо ствар док је попуњавао), зачудио сам се да је тако отшампано. Иначе, то ти није валидан документ за регистрацију па није битно. Треба ти рачун или деклерациј (најчешће обоје).
 
Nazad
Vrh