Herbicidi u kukuruzu

Da, može i kasnije terbutilazin, ali to bi bila primena dva puta u toku jedne godine. Kolega bojcetic je davno pisao da je primetio da terbutilazin ima negativan efekat na sledeci usev pšenicu, valjda se dobro sećam. Ne mnogo ali, može doći do smanjenja prinosa.

Sent from my G630-U20 using Tapatalk
 
Jako dobar a jeftin herbicid (terbutilazin) steta je da se ne koristi u kukuruzu....ja ga do 5. lista koristim u kombinaciji sa drugim herbicidima u kolicini 0,7 l po ha i nisam primetio da šteti psenici.
 
I ja sam zadovoljan kako odradi posao, a da li bi smeo da ide na crno, a i kasnije do petog lista u jednoj godini?

Sent from my G630-U20 using Tapatalk
 
Imam u prskalici nesto rastvora Sekatora. Da li smem njime da flekujem prilepacu u njivi tek posejanoj kukuruzom?

Послато са HTC Desire 825 уз помоћ Тапатока
 
Prskao bi sa Adengom, kukuruz je posejan pre dva dana,čekaću kišu (ako je bude) ali me interesuje sa koliko vode po ha je najbolje ići,da učinak bude što bolji?
 
Marko ako nemaš mnogo trave sačekaj da kukuruz izađe i bude oko 3 lista pa onda prskaj. Uništi sve travke a produžiš mu dejstvo taman da sklopi redove
 
Ja sam do sada radio sa kombinaciom equpe banvel,ali prosle godine nisam bio bas zadovoljan. Sad se nesto razmisjam da radim sa adengom,koja je njegova cena?
 
Marko ako nemaš mnogo trave sačekaj da kukuruz izađe i bude oko 3 lista pa onda prskaj. Uništi sve travke a produžiš mu dejstvo taman da sklopi redove

Razgovarao sam sa Borisom iz Bayera ,i on mi savetovao da sačekam prvu ozbiljniju kišu.A ako do tad bude korova sredstvo će ih odneti.Tako da ipak čekam,krajem sledeće nedelje javlju neke ozbiljnije padavine.
 
Marko jeste da mu treba kiša kao i za svaki zemljišni. Ali nema veze on čeka i narednu kišu i ponovo se reaktivira. Možda je bolje da sačekaš da on lepo izađe do 3 pera i taman će i dosta trave da izađe i onda kad sve to iztretiraš ostaje ti čista njiva i sami kukuruzi.
 
@Tonero, 0.7l/ha Koloseuma i 1.2l/ha Nikosava.
Cekanje sa Adengom je mac sa dve ostrice, traljavo deluje na malko vece korove.

Послато са HTC Desire 825 уз помоћ Тапатока
 
Dobricanin nisi dobro video. Ide ga 0,4-0,45 l/ha. Dakle 1 l za 2,5ha. I ne znam kako kod vas ali meni je i vecu travu suzbio. Bilo cisto ko beton.
 
Da li u kukuruzu koji je posejan 4 .aprila i sad je u trecem listu a prekjuce dosejana dva reda do komsije koja greskom su preskocena ce smetati dikamba.
Dakle prskao bi u toku sledece nedelje i da li dikamba smeta neizniklom kukuruzu?
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh