Herbicidi u kukuruzu

Terbutilazin može do 5-og lista u količini od 1-1,2lit/ha ukoliko nije išao pre nicanja
 
Terbutilazin u ogledima do 7-8 lista nije pokazao smanjenje prinosa kukuruza, a strahovito je efikasan kako kaze mindjusar na amborizju.

Calisto deluje preko zemlje. Radio sam jednu parcelu pre kise namerno u fazi kukuruza 2 lista (herbarijum od korova, prva godina kako je radim). Ostavim kontolu 50m duzine x 10m sirina prskalice - obidjem posle 20 dana za neverovati kako je cisto gde sam radio calistom, a gde nisam herbarijum. Da bude sve jasno, koristim Intemezzo generik Agrosave + 0.1% lepka najjeftinijeg.
 
Pa dobro Minđušar šta te to čudi
tako piše u upustvu i ljudi su mislili da je tako jer tako piše,
takođe sam bio istog mišljenja dok nisam čuo drugačije od nekoga ko zna:ppozdrav:
al i dalje mi nije jasno zbog čega su tako napisali :sta:
 
Velika anomalija terbutilazina je u tome sto dosta dugo ostaje u zemljistu i sledeci usev moze da ima posledice.
 
Pa sad jel moze ili nemoze da se prska sa terbutilazinom?Nista vas ne razumem?Ja sam prosle godine isao kombinaciju maton+rezon zbog palamide kukuruz bio u trecem listu i to po preporuci zastitara!
 
Moze da se prska, neces imati uticaja na prinos kukuruza. Imaces uticaja na psenicu ako je posejes posle kukuruza, a pritom si isao sa jacom dozom terbutilazina.
 
Kako se manifestuje uticaj terbutilazina na psenicu ?? Imam parcelu gde je dve godine bio kukuruz i oba puta je radjeno zemljisno sa acetohlorom i trebutilazinom, ali nisam primetio neku razliku u odnosu na druge parcele (mada se mozda tek vidi razlika na vagi :osmeh: )
 
Jel probao neko da prska kukuruz sa Metmarkom, Meteorom... Pitam jer mi se desilo da jedan moj ne savesni komsija, njiva preko puta moje, prosle godine prskao psenicu, ja imao kukuruz, i nije iskljucio prskalicu kad je okretao i zahvati mali deo na uvratini moje njive, trava se sprzila a kukuruz ostao, ali nisam ispratio do kraja sta je bilo sa kukuruzom da li je imao roda ili ne, jbg...
 
Nazad
Vrh