Herbicidi u kukuruzu

Sta mislite cime raditi korekciju ?? Isli smo Acetosav 2l+ Terbis 1l pre nicanja. Nisu odradili posao kao prosle godine zbog manjka padavina (prve padavine 10 dana posle setve) ali u sustini nije preterano zakorovljeno. Vidi se razlika u odnosu na neke komsijske njive koje nisu radjene na "crno".
Dve pracele gde su razorana lucerista ima vise vrsta korova u manjim kolicinama, ostalo nije zabrinjavajuce preterano ali bih odradio korekciju.
 
Zavisi sta imas od trava. Mindjusar je lepo napisao u zavisnosti od trave cime tretira. Procitaj njegov post, ako ti posle toga nije jasno pomocemo.
 
Zna li neko gde moze da se nadje lontrel i po kojoj ceni? Nasao na jednom mestu i cena 3600din pa reko da pitam ovde mozda neko zna gde to ima jeftinije.
 
Za sve ono sto dikamba slabo skida. Narocito palamidu, cicak. Zastitarka mi preporucila mix lontrel + banvel 0,4 +0,4 po ha da oduvam sve sirokolisno.
 
Od dikambe,u kukuruzu neskida ništa bolje palamidu,veruj mi
Ja ga kombinuhem sa fluroxipirom u kukuruzu 0.7l/ha dikambe i 1.2l/ha fluroxipira(zbog kupine toliko) i 1.25l/ha nikosulfurona i neokreći se šinko
 
Izgleda da sam dobio Tarot umesto Tarot +, koliko treba da se doda dikambe da se dobio Tarot+ ako ne uspem da promenim na vreme, kukuruz raste.
 
Da , majka za kupinu i jagodu , i još jednu biljku , neznam kako se zove , ovde je česta na prvoj godini zapuštenih zemljišta , raste isto iz žile.
 
Nasli povoljno laudis. Radicemo split aplikaciju. Posle cemo dodati monsun ako izadje sirak jace.
 
Poslednja izmena:
Ovako... Njiva koju smo kupili ima trske u delu do kanala, jedno 30m cele sirine. U ostatku nema nesto puno korova, malo cicka i sirka mada ce sirak tek da krene. Ja sam uzeo hemiju - nikon i maton i mislim da idem sa dozom od 0.7l/kl nikona i 0.4l/kj matona. Mislim da to nece biti dovoljo za tu trsku. Sta predlazete?
 
Graorina? (Vicia spp)

Ne , ovako nekako izgleda :

0510plooseleaf.jpg


ili ovako otprilike :

th
 
Nazad
Vrh