Za motoriste, Koji motocikl vozite?

Pozdrav kolege.
Kao uvod prvo moram da kažem da poslednjih godinu ipo vozim BMW R1100GS i samo na njemu sam prešao oko 12-13.000 km, a na generalno na motoru pravim veće kilometraže nego u kolima.
Kako živim u Beogradu ovakve scene mi nisu strane. Svaki put kad vidim nekog na ulici bez kacige ili kako se neodgovorno ponaša u saobraćaju pokušam da mu skrenem pažnju na moguće posledice.
Koliko je nesvestan posledica, zajučujem da ovaj otac nema ni približno iskustva za ovakve “akcije”. Klizav kolovoz u centru grada sa jednim (a kamoli dvoje) dece i vožnja bez kacige recept su za tragediju.
Njemu, očigledno, još niko nije rekao da postoje dve vrste motociklista: oni koji su već jednom pali i oni koji će pasti s motora.
Da dodam, ne da se hvalim, padao sam i ja. Oboren sam više puta u saobraćaju i srećan sam što sam prošao samo sa nekoliko modrica i jednom sa šinama u stopalu.
Bez opreme ne postoje dovoljno dobri uslovi za vožnju!
 
Malo smo se ponovili

nAGx7E8
Malo smo se ponovili

nAGx7E8
nAGx7E8
nAGx7E8
nAGx7E8.jpg
[/IMG]

wFDCxit.jpg
[/IMG]

gwTJqUI.jpg
[/IMG]

G37yhoW.jpg
[/IMG]
 
Zdravo svima, nasao sam kod mene u selu Apenca 6, za nekih 70 eura, mozda bih mogao i jeftninije da kupim e sada ono sto me muci je to sto motor pali ali samo na guranje i jedva radi ne moze da primi gas.
Imam nekog drugara koji zna malo da radi oko motora i on kaze da je moguce da ga muci dizna ili platine, a u najgorem slucaju karike, pa sam hteo da vas pitam dali je neko imao takvih iskustava i sta mislite vredi li da dam te pare za motor?

Izvinjavam se ako sam pogresio temu, neka je administratori prebace u odgovarajucu.
 
Pa ako pali i teško prima gas treba krenuti od auspuha možda je zapušen. Ako je dizna onda se gasi ako je platina onda treba da puca ali ako slabo prima gas treba krenuti od jednostavnijih stvari.
 
Ok je sve to oko apenca, mislim na aspekt o kvaru i ceni (nije skup i da se opraviti relativno povoljno). Ali uzmi u obzir da ćeš morati da ga registruješ kao motocikl i da će ti trebati A kategorija za njega...
 
Neka preporuka za ATV quad do 2000 europljana ?

Planiram mozda do leta da pazarim nesto pa me zanima misljenje i preporuka da imam po selu i ataru, al da moze da izdrzi mojih skoro 2m visine i 120 tezine :osmeh:
 
Ja kupio kacigu za motor preko 100 evra,druga je pesma u odnosu na prethodnu... sutra cu poslati slike,i dalje mi pokazuje neku gresku za postavljane slike...
 
Ja hocu da uzmem nesto narednih dana.Touring ili eventualno neka naked varijanta.Za sad se lomim izmedju yamahe tdm850 i honde hornet 600.Znam da su to dva razlicita tipa motora pa sam zato jos na prekretnici.
 
Nazad
Vrh