Za motoriste, Koji motocikl vozite?

Auu kako ih je isprekakao momak svaka mu čast ,i treba tako bez bojazni pravi primer svima da vidimo kako treba postupati sa šljamom od predstavnika zakona,represiju da vrše neće da može ne mogu mu ništa gluperde pandurske.

- - - - - - - - - -

Ima,ali ovo je sramota i da nosi uniformu.

To nije ni za obor,svinjac je kulturno mesto za njih.
 
Na istoj smo mi strani nismo neprijatelji i ne bi trebalo poistovecivati policajce sa vlascu,cak mislim da je njima i gore ali polako i oni staju uz narod:ppozdrav:
 
Na istoj smo mi strani nismo neprijatelji i ne bi trebalo poistovecivati policajce sa vlascu,cak mislim da je njima i gore ali polako i oni staju uz narod:ppozdrav:

Nikakav "vođa" ne može ovo da naredi ,u pravno institucionalnim zemljama je zakon iznad "vođa".Ako si predstavnik vlasti i postupaš u skladu sa pravilima i zakonom ne smeš ovo da radiš baci uniformu i menjaj profesiju.
 
Dobro im je rekao samo nas razgneviti jos vise.. jel vlast ne vidi jos da smo tanka linija deli od revolucije.. kad se kod nas desi da svi stoje na ulici zakrceni i niko nije na nikoga ljut i svi razgovaraju izmedju zaustavljenih vozila, znaci ljudi se slozili, a to kad se kod nas desava mora da nesto silno ne valja, a ovima gore to jos nije jasno.
 
I meni se cini da im je jasno, ali ovo sto medijski rade mi se cini kao stay cool, kao probaju se praviti da je sve u redu i na takav nacin razbiti slogu koja se formira.
 
Nikakav "vođa" ne može ovo da naredi ,u pravno institucionalnim zemljama je zakon iznad "vođa".Ako si predstavnik vlasti i postupaš u skladu sa pravilima i zakonom ne smeš ovo da radiš baci uniformu i menjaj profesiju.

Ti si u pravu 150 posto medjutim mi sami nemozemo doci do takve uredjenosti drzave ovi na vlasti imaju pomoc zapada a nasi policajci i deo nase vojske {koji je jos uvek nas} moraju pomoci nama inace sam narod nece uraditi nista goloruk:ppozdrav:

- - - - - - - - - -

I meni se cini da im je jasno, ali ovo sto medijski rade mi se cini kao stay cool, kao probaju se praviti da je sve u redu i na takav nacin razbiti slogu koja se formira.

Ma i oni mrze ove gore nego su neorganizovani i sefovi su im korumpirani zar mislis da oni to neznaju?Polako stvari dolaze na svoje
 
Samo mi recite sta je greska onih policajaca sa snimka?Sto su izvrsili kontrolu vozila i legitimisali onog lika?Ne razumem kako su drugacije trebali da postupe da ga zaustave pa tek onda da traze od dezurnog sudije nalog za pretres vozila pa tek onda da izvrse pretres istoga?Ma dajte previse vi gledate filmove i kao razumete se u zakon.po zakonu jedino milicija ima pravi da vas legitimise i pretrese vozilo bez naloga ostalo moze samo uz vasu saglasnost,a ovo snimanje i kao kurcenje ovo,ono tuzi cu vas i tako dalje to su price za FB.Taj sto je snimao kao neki zajeban lik,a vozi suzu iz 90god. u jebte on je mangup kao pozvao nekog sitnog priskolovanog advokatcica i ovaj mu kao odma iz glave rekao sta milicija sme,a sta ne sme?!Zamislite za sva ona kola koja slucajnim pretresom nadju da prevoze oruzije i drogu i sad za zvako vozilo po zaustavljanju oni moraju da idu da traze posebno nalog za pretres pa onda nam ne bi ni trebale blokade saobracajnica sami bi ih oni blokirali.Ili ajde sad svaki put kada nas zaustavi policija u vrsenju redovnih rutinskih kontrola saobracaja da im trazimo nalog za pretres gepeka kad oce da nam pregledaju prvu pomoc,sijalice,sajlu,trokut i ostalo!
 
Samo mi recite sta je greska onih policajaca sa snimka?Sto su izvrsili kontrolu vozila i legitimisali onog lika?Ne razumem kako su drugacije trebali da postupe da ga zaustave pa tek onda da traze od dezurnog sudije nalog za pretres vozila pa tek onda da izvrse pretres istoga?Ma dajte previse vi gledate filmove i kao razumete se u zakon.po zakonu jedino milicija ima pravi da vas legitimise i pretrese vozilo bez naloga ostalo moze samo uz vasu saglasnost,a ovo snimanje i kao kurcenje ovo,ono tuzi cu vas i tako dalje to su price za FB.Taj sto je snimao kao neki zajeban lik,a vozi suzu iz 90god. u jebte on je mangup kao pozvao nekog sitnog priskolovanog advokatcica i ovaj mu kao odma iz glave rekao sta milicija sme,a sta ne sme?!Zamislite za sva ona kola koja slucajnim pretresom nadju da prevoze oruzije i drogu i sad za zvako vozilo po zaustavljanju oni moraju da idu da traze posebno nalog za pretres pa onda nam ne bi ni trebale blokade saobracajnica sami bi ih oni blokirali.Ili ajde sad svaki put kada nas zaustavi policija u vrsenju redovnih rutinskih kontrola saobracaja da im trazimo nalog za pretres gepeka kad oce da nam pregledaju prvu pomoc,sijalice,sajlu,trokut i ostalo!

Ne znam kako kod vas ali ovdje kad me pita: "kud idete" ne moram mu odgovoriti ili mu fino mogu reći da se vozikam okolo... Kad mi kaže da otvorim gepek (to od 90-ih ne govore jer NE SMIJU) samo u redovnoj kontroli vozila ima pravo tražiti od mene kao vozača obaveznu opremu, a ako ja trokut sijalice i ostale kerefeke imam na suvozačkom sjedalu, nema on šta tražiti po mom gepeku. TOČKA.

Onda po tvojem smije ući i u moju kuću bez naloga ili opravdane sumnje. Kolega policajac mi je objašnjavao opravdanu sumnju: Ganjaju pješice nekog kriminalca, on utekne iza ćoška moje kuće i ako ga policajac svojim očima nije vidio da ulazi u nju, NE SMIJE ući u moju kuću bez naloga. Smije nadzirati objekt dok ne dobije sudski nalog za pretres kuće u protivnom će imate velike probleme a ako nađu kriminalca i da ga ja štitim, to je druga priča. Poenta je ta da on točno mora znati što po zakonu smije a što ne smije raditi i čak pitati nekog civila.

Policajci su ljudi kao i mi ostali ali neko nepisano pravilo da u policiji ima više neškolovanih nego školovanih. Velikom većinom glume frajere, treniraju strogoću jer misle da je uniforma SVE. Znam ih nekoliko koji kad su u uniformi ne poznaju nikoga, ne skidaju sunčane naočale... e oni gledaju previše američkih filmova a ne mi, kolega.

Dok god je policajac normalan i ZNA šta radi a ne ko ovaj smuto sa snimka da sam otključava gepek i otvara auto bez naloga, to ODMAH ide na sud i tu se policajac mora doći OSOBNO ispričati samo da ga ne tužiš, nije se desilo jednom.
 
Samo mi recite sta je greska onih policajaca sa snimka?Sto su izvrsili kontrolu vozila i legitimisali onog lika?Ne razumem kako su drugacije trebali da postupe da ga zaustave pa tek onda da traze od dezurnog sudije nalog za pretres vozila pa tek onda da izvrse pretres istoga?Ma dajte previse vi gledate filmove i kao razumete se u zakon.po zakonu jedino milicija ima pravi da vas legitimise i pretrese vozilo bez naloga ostalo moze samo uz vasu saglasnost,a ovo snimanje i kao kurcenje ovo,ono tuzi cu vas i tako dalje to su price za FB.Taj sto je snimao kao neki zajeban lik,a vozi suzu iz 90god. u jebte on je mangup kao pozvao nekog sitnog priskolovanog advokatcica i ovaj mu kao odma iz glave rekao sta milicija sme,a sta ne sme?!Zamislite za sva ona kola koja slucajnim pretresom nadju da prevoze oruzije i drogu i sad za zvako vozilo po zaustavljanju oni moraju da idu da traze posebno nalog za pretres pa onda nam ne bi ni trebale blokade saobracajnica sami bi ih oni blokirali.Ili ajde sad svaki put kada nas zaustavi policija u vrsenju redovnih rutinskih kontrola saobracaja da im trazimo nalog za pretres gepeka kad oce da nam pregledaju prvu pomoc,sijalice,sajlu,trokut i ostalo!
Ok,možda imajv pravo,.i to sto kazes,.kao prvo,koliko sam zakjucio,nisu ga zaustavili,vec su oni stajali i bili parkirani,kao drugo,izivljavaju se nad vozacem kadeta iz 90i neke,kad si video da imaju muda(osim interventne)da tako pretresaju neki X5, Q7,Hummer,ili neku zatamnjenu limuzinu,makar da je samo zaustave??nikad!e to je problem,
 
Ajde prvo Bobu da odgovorim auto i kuca(stan) su dva razlicita pojma znaci pokretna i nepokretna imovina, za kucu(stan) treba sudski nalog dok za vozilo i rutinsku kontrolu nalog nije potreban i zato se zove rutinska kontrola.na pitanje gde idete ili gde ste bili sto nemoras da odgovoris i mozes biti drcan pa mu reci sta te briga moja stvar odma dovodi u sumnju zato im ja kazem isao poslom do grada i kraj price.Mozes ti nositi trokut i na glavi on ako ti trazi da pregleda unutrasnjost vozila ti moras da ga otvoris i pokazes sta imas u vozilu.
Za Jbrtku odakle ja i ti znamo sta je bio povod tog pretresa ako nismo bili tamo na licu mesta?U prici sa snimka sam cuo da su likovi bili na protestu ko zna kako su se ponasali tamo i cime su se to isticali kada su skrenuli paznju na sebe?
Sto se tice X5,Q7 i ostale gospodske ergele jbg to im je epitet,a sa epitetom idu i mnoge povlastice pa cak i izdrkavanje priucenih i doskolovanih kursadzija.
Ali svaki ce biti isto tretiran ako pokusa da se pravi mangup ko ovaj sa snimka.
 
Naravno da ne bi. Gledam po gradu svaki drugi vozac nekog skupocenog auta drzi mobilni kao da mu je zalepljen na uvetu i razgovara i tako se voze po gradu kao na paradi po ceo dan. Polukruzno se okrecu gde rese,kao da im je to dedovina. Licno sam gledao kad je vozac koji mi je kamionom vozio drva policajcima dao po 500 din. da nas puste jer drva nisu imala nikakve papire. Rekose samo: ''Kolega idemo na jagnjecu corbicu".
 
Ajde prvo Bobu da odgovorim auto i kuca(stan) su dva razlicita pojma znaci pokretna i nepokretna imovina, za kucu(stan) treba sudski nalog dok za vozilo i rutinsku kontrolu nalog nije potreban i zato se zove rutinska kontrola.na pitanje gde idete ili gde ste bili sto nemoras da odgovoris i mozes biti drcan pa mu reci sta te briga moja stvar odma dovodi u sumnju zato im ja kazem isao poslom do grada i kraj price.Mozes ti nositi trokut i na glavi on ako ti trazi da pregleda unutrasnjost vozila ti moras da ga otvoris i pokazes sta imas u vozilu.

Ne znam ja vaše zakone i ne mogu se mješati ALI provjereno ZNAM da on kao prometni policajac BEZ NALOGA nema šta zavirivati u tvoj gepek. Poznam više policajaca i baš sam se oko toga prije raspitivao. Ako ima neka tjeralica za mnom ili me gone iz nekog razloga i to mu rutinska kontrola pokaže, onda mislim da ima pravo na pretres na licu mjesta.

Kolega je u srednjoj školi bio u gradu poznat kao hašišar, policija ga jednom prilikom u sred grada svukla do gaća u užem centru na očigled svih prolaznika. Nisu mu ništa našli ali je on njih fino tužio za urušavanje ugleda, javno sramoćenje ili tako nešto i dobio je sud i traženu odštetu. Nije im više palo na pamet da ga pogledaju. Mogu oni sumnjati nešto ali im to ne daje pravo da raju pravi ludima i da se na njima iživljavaju.

Druga situacija je bila da sam u ranim jutarnjim satima vozio kolegu kući (4, pola 5 ujutro). Na zadnjem sjedalu dva kompletna kompjutera s monitorima, kablovima i svime time. Zaustavili me, rutinska kontrola, jeste li što pili, i prosvjetli svojom palicom na zadnje sjedište auta i pita čija su računala na što sam mu rekao jedno moje, drugo suvozačevo, baš kolegu vozim kući. Sutradan pitao kolegu policajca što da je ovaj što me kontrolirao mislio da su kompjuteri ukradeni i da ja npr. ne mogu dokazati da nisu, kaže mi ako sam glup, dat ću se zajebat pa me mogu privesti u stanicu na razgovor i naći će mi nešto da me kazne a ako sam pametan, ne mogu mi NIŠTA. Tad mi je za primjer dao dečka koji je 90-ih na pijacu prodavao muziku na kazetama. Zaustavi ga policija u rutinskoj kontroli i vide mu kazete na zadnjem sjedalu i pitaju za njih, dečko se bojao policije i priznao im da ih on prodaje, odveli ga u stanicu, oduzeli kazete i dobio je baš finu kaznu. Da je rekao da su njegove i da ih drži u autu za svoje potrebe, nikome ništa...

Dakle tek ako te UHVALE na licu mjesta u izvršavanju kaznenog djela, imaju opravdanu sumnju i mogu ti pretresati vozilo, inače NE. Kažem, tako je bar kod nas, za vaše uvjete ne znam ali ovdje se baš rijetko može naći ovako kurčevit policajac kao ovaj s videa...
 
To koliko su oni glupi i umisljeni je mnogo puta do sad dokazano. Bar ovde kod mene.
Pre nekoliko godina jednog vozaca ovdasnje firme po zavrsetku smene zaustave dok je upravljao svojim privatnim vozilom. Odma naravno oni vrsljaju po kolima i u gepeku mu nadju naftu u nekom balonu i privodjene odma jer je navodno ukrao iz firme. Jave to u firmu, a i oni strucnjaci pa ga brze bolje otpuste. On posle na sud lepo racune, svedoke i sve po redu. Malo je reci da ih je odrao sve od reda. Na kraju kad ih je dobio i kad su hteli da mu vrate zaplenjenu naftu on nije hteo da preuzme jer navodno hvali neki litar. Ovi sto su zaplenili morali da mu kupe iz svog dzepa. To je jedan primer, a ima ih jos.
 
To koliko su oni glupi i umisljeni je mnogo puta do sad dokazano. Bar ovde kod mene.
Pre nekoliko godina jednog vozaca ovdasnje firme po zavrsetku smene zaustave dok je upravljao svojim privatnim vozilom. Odma naravno oni vrsljaju po kolima i u gepeku mu nadju naftu u nekom balonu i privodjene odma jer je navodno ukrao iz firme. Jave to u firmu, a i oni strucnjaci pa ga brze bolje otpuste. On posle na sud lepo racune, svedoke i sve po redu. Malo je reci da ih je odrao sve od reda. Na kraju kad ih je dobio i kad su hteli da mu vrate zaplenjenu naftu on nije hteo da preuzme jer navodno hvali neki litar. Ovi sto su zaplenili morali da mu kupe iz svog dzepa. To je jedan primer, a ima ih jos.

Ee, o tome ja pričam... Otkud mu pravo da vršlja po mom autu i otkud mu pravo da on zaključuje odakle mi nafta u autu, ako sam ga već svojom dobrom voljom otvorio?!? I treba da ih se tuži jer takvih nadobudnih policajaca ima sve više i više. Isfrustrirani kod kuće pa se liječe na poslu.
 
Ali kad su valjda bese prosle godine zaustavili mog strica koji je inspektor i radi u BG. On im je inace par puta ovde dolazio u unutrasnju kontrolu, ali ti sto ga zaustavili nisu znali o kome se radi. Uzeli mu dokumenta i krenuli da vrsljaju oko kola i u kolima, a on izvadi telefon i pocne da ih snima. Pita ih sta to rade i zasto? Oni mrtvi ladni ga pitaju ko je on da njih ispituje i da ih snima. On onda lepo izvadi sluzbenu legitimaciju i kaze pali taj krs i zamnom u stanicu. Ovi poceli da se pravdaju kao nisu znali ko je on. Pa kaze nije bitno ko sam ja, a vi navikli da zajebavate ovde narod kako hocete. On u svoja kola, a oni ko usrani u sluzbena pa za njim. A bili nekim sluzbenim pikapom u fazi raspadanja. Sta je bilo dalje u stanici to je sluzbena tajna.
Uglavnom je naravoucenije da ne smeju da se ponasaju kao kabadahije.
 
Nazad
Vrh