Chat u svinjarstvu

Ja sam koristio Indy suprasne i Indy dojne, i bio sam zadovoljan. Presao sam na Inberg samo zato sto je jedno vreme bilo problema sa nabavkom patentovih premiksa u mom mestu..
 
Subvencija je 30e po komadu, ali neka kaze Macvanin precizniju informaciju direktno. Ovo ja znam od nasih sa baustele koji tamo rade po Wien.
 
Nisam naveo subvencije ni nase ni njihove. Hteo sam samo malo da shvate neke kolege da ova trenutna cena kod nas i nije tako losa kad pogledamo cene u okruzenju. Nemoj sad neko da pise ej austrijanac ima toliku subvenciju, hrvati toliku... itd... itd.
trzisna cena je ta koja diktira stanje traznje i ponude i na nasem trzistu, a to sto mi imamo takve vodje da stite tajfune a ne svoj narod e to vam je za neku drugu temu...
 
Nisam naveo subvencije ni nase ni njihove. Hteo sam samo malo da shvate neke kolege da ova trenutna cena kod nas i nije tako losa kad pogledamo cene u okruzenju. Nemoj sad neko da pise ej austrijanac ima toliku subvenciju, hrvati toliku... itd... itd.
trzisna cena je ta koja diktira stanje traznje i ponude i na nasem trzistu, a to sto mi imamo takve vodje da stite tajfune a ne svoj narod e to vam je za neku drugu temu...
Subvencija je zarada,sta nije jasno?

Послато са Coolpad R108 уз помоћ Тапатока
 
A sa tih 30 evra po tovljeniku bi mi recimo tapacirali kucicu za kera ili bi podbacili pod sto ako se klima jer NE, to nisu pare. To je nesto eto tako... Demagogija.
Sutra kad odem kod pekara kupicu lebac. Kad ga pitam "koliko kosta", on ce na to "toliko i toliko demagogije". Da da.
Kakve bre pare, EJ?!
To je glupi srpski seljak izmislio. Nema to veze sa vezom.
Pa mi smo brzi-bolji-napredni. Nama ne trebaju novci i tako ta demagogija. Sta zna glupi evropljan sta valja.
Uostalom, ne zna ni kako treba sa otpadom. Vidis kako mi, lepo sameljemo, zacinimo, termicki obradimo... malo na kriske... malo margarina... I OP! Eto ga! Sendvic - k'o bog! I djubre pojedeno i armija sita.
Kak'e ku*ac svinje!
 
hvala Macvaninu za informaciju o ceni svinja u Austriji jer to je ono sto utice na nasu cenu cim je tamo niska cena nemoze ni kod nas biti veca odnosno odma krece uvoz to jet trzisna ekonomija kako nam se objasnjava. problem veci je kad su svinje tamo skuplje pa nasi trgovci uvezu i sruse nam cenu e to je nelegalna trgovina gde drzava treba da reauguje odnosno nasa udruzenja stocara koje nemamo ,ta udruzenja treba da prate cenu u komsiluku pa ako dodje do uvoza da se vidi jel taj uvoz opravdan ili ne i da pritisnu drzavu da reaguje.A sto su subvencije vece u komsiluku sto je acma jeftinija i sto drugi stvari to je stvar drzave i abijenta i nasih predstavnika udruzenja u dogovoru sa drzavom a da mi to nemamo pa na j.. ko stigne
 
Kada pojedinci pocnu da lupaju pa to je cudo.
Ubacis u tov 200 kom i cekas da zaradis na subvenciji. Ispada da te drzava stimulise, a ovamo pusta uvoz i zakopava te na drugoj strani.

Daj ti meni neku okvirnu cenu na godisnjem nivou, a ja cu toviti koliko meni odgovara.
 
Ljudi ovde mnogo lupaju, bio sam u hrvatskoj prosle godine kod njih ne postoje subvencije za tov svinja, voleo bih da neko otuda potvrdi ovo sto pricam da ne ispadne da lupam i ja. Za Austriju sam takodje cuo da nema subvencije po tovljeniku, jedino su imali neku vrstu pomoci kada je bila katastrofa u svinjarstvu 2014god-zbog embarga rusiji. Ma sta se lazemo koliko i mi imamo subvencije i koliko cekamo na njih, znam ljude koji nisu dobili jos za 2014 i sta ima da pricamo. Ko moze da tovi i radi nek tovi ko ne moze nek crkna i sta, u sustini svugde isto sr..nje. Jebiga takav je zivot posmatram sta se desava, i ljudi koji olako dodju do mnogo novca, dese im se neke stvari, razbole se infrakt kancer i nista. Cuvajte ljudi zdravlje i zivce, takav je program u zivotu, tu smo nemocni...
 
Kada pojedinci pocnu da lupaju pa to je cudo.
Ubacis u tov 200 kom i cekas da zaradis na subvenciji. Ispada da te drzava stimulise, a ovamo pusta uvoz i zakopava te na drugoj strani.

Daj ti meni neku okvirnu cenu na godisnjem nivou, a ja cu toviti koliko meni odgovara.
Opet demagog,svuda okolo subvencije,mi necemo,razmisljanje napredno.

Послато са Coolpad R108 уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh