Vremenske prilike u 2015-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Najnoviji izlaz GFS-a dodatno pojacava padavine,i ukljucuje u oblast najobilnijih padavina i juzni deo Banata.

I zahladjenje malo kasni koji sat,tako da ovo nije uopste naivna situacija.

ljig,Jadar,Jasenica,Bjelica itd-"mirise" na izlivanja..
 
Ja se iskreno nadam da kod nad nece vise od 10-ak litara. Taman toliko treba da bi se drugo setvospremanje obavilo po PS-u.
 
Evo ja da dopunim kolegu Paorpaora sa kartom,uvecanom za centralnu Evropu sa ocekivanim akumuliranim padavinama unutar sledecih 66 sati:

Minimum-sever Vojvodine,mestimično i skoro nemerljive padavine.
Najviše-pojedine lokacije u centralnoj i zapadnoj Srbiji,preko 70mm.

suma-padavina.gif
 
Poslednja izmena:
Kimi ja sam taman negde na granici sa padavinama. Nije lose malo da pokvasi, ali kazem, ako bi me neko pitao to bi bilo do 10ak litara, ne vise.
 
Kolega,do nedelje popodne će se skupiti 30-35litara.

Evo meteograma za Kraljevo,ima tu 60-ak litara skoro.U prevodu-za#ebano.I u drugom prevodu-još jedan mesec sa preko 100litara sveukupno (do sada smo već skupili 78litara,prosek je 59).

Viš šta su ti kišopadi,za 2 dana padne ko za mesec :haha:

meteog_Kraljevo.gif


EDIT:

[TABLE="width: 479"]
[TR]
[TD="colspan: 2"]Na Kolubari, Lјigu, Tamnavi , Ubu, Drini, Limu, Jadru, Zapadnoj i Južnoj Moravi sa pritokama, Jasenici, Kubršnici, Crnici, Lepenici, Lugomiru, Resavi, Mlavi, Peku i Timoku vodostaji će od 28. do 30. marta biti u većem porastu i kretaće se iznad granica redovne odbrane od poplava.[/TD]
[/TR]
[TR]
[/TR]
[/TABLE]
 
Poslednja izmena:
Kod nas neka zapara,toplo u pm,juce duvao vetar pa i nije bilo tako toplo,sad nema ni daska vetra.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh