Vremenske prilike u 2015-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
I dalje samo 1-2 litre oog meseca.U ataru tuga,ako ne padne u nedelju ode sve u tri lepe...Kukuruz se nekako i drzi ali u soji bukvalno sati odlucuju o katastrofi pred najavljene vrucine sledece nedelje.
 
"Hebem mu nanu nanu" evo danas sedmi dan zaredom da barem malo se.e :zli::zli:::jako_besan::::jako_besan::::jako_besan::, temperatura je 15 *C, jučer je maksimalna dnevna bila 18 *C, ne pada to puno ali barem 4 l dnevno tako da se ovaj mjesec skupilo cca 70 litara.

ovo je mjesečna količina bez noćašnjih/jutrošnjih 7 litara, ja sam u sredini gdje piše 62 l (mada je po mom kišomjeru 64) . Nisam imao volje jučer slikati kako smo vozili bale, imali smo cisternu s vodom tako da smo prije izlaska na asfalt prali gume.

 
Znaci moraju se prati gume meni je jednom dosla inspekcija kad sam komsiji vozio djubre i mi malo sklonili lopatom i to je to, kod nas je sad rudarski put od prasine i blata nista se nevidi rade auto put pa voze kraj mene. Sad inspekcija i nesmije dodji tako da na put mozes izvoziti koliko hoces blata.
 
Pocela neka stidljiva kisica onako polako jesenjski vise sipi nego sto pada,sto je najgore po radaru se vec smanjilo sa zutog na zeleno tako da ne verujem da ce je biti nesto puno a po kartama za nedelju sto ste postavili ovde kise nece biti tako da sto danas padne to mi je :zli:
 
I U Loznici pada vec pola sata.Onako,jesenja,ja je zovem natapajuca.Samo nek potraje.I dosta je svezije nego zadnjih dana.
Pre par dana je bio letnji pljusak.Padala je 15 min,isparila za 20.
Ova je prava sada.
 
Znaci moraju se prati gume meni je jednom dosla inspekcija kad sam komsiji vozio djubre i mi malo sklonili lopatom i to je to, kod nas je sad rudarski put od prasine i blata nista se nevidi rade auto put pa voze kraj mene. Sad inspekcija i nesmije dodji tako da na put mozes izvoziti koliko hoces blata.

Morali smo jer se vozimo cca 500 metara po selu i da nas netko slučajno prijavi onda smo nahebali kao žuti.
 
Đađo,buđenje: :osmeh:

ko2015073108150000dbzcap.png
 
Kod mene noćas bio lep pljusak uz grmljavinu, nekih 15-20 min a sad počinje po neka kap da promiče, nadam se da će pojačati. Kukuruz će se malo oporaviti ali će rod svakako biti barem upola manji...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh