Soja 2015.g.

Interesantno mislio sam da vi iz okoline Bogatica vise znate o gmo soji pa makar ona bila samo u tragovima.
 
Koja je ovo sorta? Kako ti je tako pobudjavila:sta: Jedino da je termicki obradis pa EVENTUALNO da hranis stoku. Ali ja bi se raspitao sa nekim strucnjakom za ishranu svinja za misljenje.
 
Rano pokosena.Verovatno je vlaga oko 20 %.Ta se nece ni osusiti.A ako se termicki obradi smrdice na budj i dalje.Jedino da pita da mu neko usluzno za pare ekstrudira.Pitanje je kako ce to na zivotinje da utice.Ovakve soje sam se poprilicno nagledao ove godine,dosta je baceno na deponiji jer se zurilo na silu da se kosi jer navodno sva ce da ispuca i propadne sto nije tacno pucaju meune na svim sortama.
 
Gledam da mi se ne desi ali ako se desi da pokosim tako vlaćnu zbog nekog razloga obavezno je nosim u magacin neka skudaju koliko hoće jer takva roba donosi samo probleme.
 
Sorta Angela kosena posle kisa. Posle su dugo bile jake magle pa je to uticalo da zrno bude takvo. Inace nije kosena zelena. Raspitao sam se i dobio informaciju da se ekstrudirana moze koristiti u stocnoj ishrani. Problem je u procentu vlage ( 17%), koji je bio iznad dozvoljenog za ekstruder ( 13%), sto podize troskove. Moj je problem sto nemam stoku da je iskoristim.
 
Sorta Angela kosena posle kisa. Posle su dugo bile jake magle pa je to uticalo da zrno bude takvo. Inace nije kosena zelena. Raspitao sam se i dobio informaciju da se ekstrudirana moze koristiti u stocnoj ishrani. Problem je u procentu vlage ( 17%), koji je bio iznad dozvoljenog za ekstruder ( 13%), sto podize troskove. Moj je problem sto nemam stoku da je iskoristim.
Nepodize troskove ali umanjuje zaradu jer ta vlaga ode iz ekstrudera u vazduh kroz paru.Obicno ide oko 4%-5% kroz paru a sa vlaznim sojama moze i do 10 %.Jos ako majstor ima selektor ode jos koji procenat a radi za 20 % usura nema tu nista od zarade.
 
Video sam jedne godine kukuruz ostavljen tako sa 18-19 vlage gde je vlasnik bio u fazonu moze to tako. Posle toga ne rizikujem. Nek kosta koliko kosta, nema zezanja.
 
Ljudi kakava je Ns -FORTUNA jel se otvara,jel visokog ili niskog rasta ?Ne znam sta da radim covek je navodnjavao bas je lepo seme trazui mi 63 dinara...
 
Poslednja izmena:
Moja soja slikana juce
f73dca0121d1ec2cff9bc1b5266ce2c1.jpg
29cdfb85bc9b67d17b55672af6d3d345.jpg
3455a7a53b316856b718458bd163699e.jpg


Послато са SM-G355HN уз помоћ Тапатока
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh