Soja 2015.g.

Kojih 45 din? Može u ručak da neće startna biti više od 37 din?
Već ima plasiranih priča i razloga zbog kojih će biti mala cena.
Vi kao da podržavate ili želite takve cene ? Pa, većina plaća arendu koliko će bruto dobiti u proseku !
 
Ako moze da se izvede racunica sa dosadasnjim prosecnim prinosima koja bi cena soje trebala da bude da bi se zaradio koji dinar na soji?

Ako je 2012 prosek bio nekih 1000-1100 kg pojutru a cena 72 din, a ove godine ja mislim da ko bude imao prosek od 1000 kg po jutru taj će biti jedan od boljih, što dalje znači da svaka cena ispod 70 din nema nikakvu ekonomsku isplativost ili možda ostane za coca-colu...
 
Milane,što bi reko Dragojlo,ne mo se ljutiš ali ja tebe ništa ili vrlo teško razumem.Niasm nikad bio u tvom kraju ali se baš trudim da shvatim tvoje pisanije,mada jako teško.Vi kao da živite u Bangladešu.Ako svi pričaju kao ti,"alal vam ćufte u sosu".
I ja malo teze razumem, ali sam skontao o cemu se radi:osmeh:
Milan ima psejano oko 0.5ha saoje kuju ne vrse, nego kosi rucno i slaze kao sto su nasi preci radili sa psenicom. Kolega cici ga je zamolio da slika da vidi kako to izgleda dok zanje soju. Kako sam razumeo, dalje ce je samo omlatiti kao pasulj i pravo u mlin na mlevenje pa posle verovatno za stoku:ppozdrav:
 
De je Sale da kaze nista bez Save ? :osmeh:
Samo za Mindjusara:
index.jpg
 
Отвори тај индекс да видимо докле си догурао...

Једно питање за тебе северац, јесил ти још увек бруцош? Можеш да ми одговориш на ПП, ако оћеш....

Минђушар, да га и ти имадеш имо би попуст на разне ствари:haha:
 
Nazad
Vrh