Soja 2015.g.

Danas poceli da kosimo soju usluzno vlaga 10.5 , necistoca 2,5 povrsina 4,8 kj prinos 8400 kg sorte izmesane valjevka ,galina , maksimus neznam tacno gazda nije bio prisutan . Za pocetak nije lose kasnije videcemo kad sazru one bolje soje.:ppozdrav:
 
Ako bude cena kao sto su objavili, vidim unapred da cu ja da cistim tavan. Ne pada mi na pamet da im dajem po toj ceni.

Sent from my HTC Desire 620G dual sim using Tapatalk
 
NS Fantast sejan 13 aprila, obecava mnogo ili me izgled vara?
DSC_0025.jpg


DSC_0023.jpg

zrno je dosta sitno kao sto se vidi na slici, ali po stabiljci ima i preko 60 mahuna ,visoka je i preko 150cm
DSC_0029.jpg
 
Danas skinuo dve parcele (6 i 8,5kj) sorta sava, ova od 6kj imala 1500kg po kj a ovu drugu nisam predao (ujutro) a ima šacometriski 14500kg (dve zmajevke ne baš uvr natovarene) što mu dođe 1700kg po kj ali preciznije informacije kad se izmeri.

Ipak nema 1700kg po kj, danas izmereno 1660kg po kj, idemo dalje.Danas sam završio mom koperantu 18,5kj (7 parcela) i prosek po kj 1460kg, sorta sava.
 
Danas u našem ataru pali prvi otkosi prinos 700 kg po kj-toliko o "vaš atar posebna priča ".
Malo sam obišao moje soje za sada sve obećavaju solidan rod,potrefio sam vreme setve i izbor parcela je bio dobar nešto planski ,nešto slučajno.
Ali ono što sam video velikim delem nije baš zadovoljavajuće najgore mi se čine soje je koje sam video a ima drenaža i oko sela na nekim parcelama koje su ekstra klasa izgledaju jadno ne verujem da će prebaciti tonu po kj.Po mojoj proceni žetvu neću počinjati pre 15 septembra.
 
Samo da napišem uslove prijema soje kod jednog našeg skladištara ustvari reći ću BMM MLIN KAĆ. Vlaga što je preko 13 se oduzima što je ispod 13 nikom ništa, 0,5 % se odizima od količine neobavezno ( ne znam za čega), i Nečistoća se svodi na 0 (nula)!!!! Ko donese soju sa 3 % nečistoće skida mu se 3 posto... ::jako_besan::::jako_besan::::jako_besan:: Eto samo da obavestim da se ne bi neko zaebo ko ja... tražiću da mi vrate soju..
 
Samo da napišem uslove prijema soje kod jednog našeg skladištara ustvari reći ću BMM MLIN KAĆ. Vlaga što je preko 13 se oduzima što je ispod 13 nikom ništa, 0,5 % se odizima od količine neobavezno ( ne znam za čega), i Nečistoća se svodi na 0 (nula)!!!! Ko donese soju sa 3 % nečistoće skida mu se 3 posto... ::jako_besan::::jako_besan::::jako_besan:: Eto samo da obavestim da se ne bi neko zaebo ko ja... tražiću da mi vrate soju..
Ha ha sve su bahatiji neka ti vrate sa O % nečistoce posto su je oni sigurno prečistili i tih 3% im neće biti čista zarada kada je budu dalje prodavali
ČIST BEZOBRAZLUK
 
Ne može ti na 3% uzeti sve već samo 1%. Yus standard je nešto čega moraju da se drže. U suprotnom možeš da se obratis inspekciji. 0,5% je rastur oduvek bio. Ne slažem se sa tim jer je isti rastur i na 2 t i na 16 t.
 
Juce obidjoh njivu. Niska je dosta zbog suse, mahune su popunjene ali nisu zrele. Kada se ovo otprilike skida?









A vidite ovo...
Ovde sam kupio jednu njivu i srusio medju. Tacno tamo gde je bager kopao, voda je sisla nize i taj deo je zeleniji.






 
Juce i danas radili soju. Sorta Sava vlaga od 8.4-11.4 % primese od 3,2 do 3,7 % prinos se kretao od 1400-1900 kg/kj a na kraju je prosek 1700 kg/kj.

Što bi rekle babe u Mačvi"ljudski lepo".Bio sam u nedelju kod otkupčjivača "Đukić Agrar" u S.Noćajskom i u hangaru nešto soje pristiglo tih dana.Ono je strašno koliko loše izgleda,mala suva,sa puno nečistoće.Tu će samo Marko Kraljević moći nešto da iscedi.To su ipak prve,najlošije soje sa pesaka ali ipak...strašno.
 
Što bi rekle babe u Mačvi"ljudski lepo".Bio sam u nedelju kod otkupčjivača "Đukić Agrar" u S.Noćajskom i u hangaru nešto soje pristiglo tih dana.Ono je strašno koliko loše izgleda,mala suva,sa puno nečistoće.Tu će samo Marko Kraljević moći nešto da iscedi.To su ipak prve,najlošije soje sa pesaka ali ipak...strašno.
Tako je...danas u ataru da te strefi srcka od soje...em neka suva,neka skroz zelena,zrno ko mak,smezurano,jadno i bedno...Cuo sam da su u obliznjem selu Velika Greda,inace raj za soju-vrsene soje sa prinosom od 350 do 850 kg/kj...toliko o smanjenju prinosa od 8% kojim se ispiraju usta po tv-u...
 
Angela
DuEngRJ5KzYgRzL69-yjbsJJtCc_bQu9k4iOnuZNgzA=w1215-h899-no

Vojvodjanka se vise šara, sliku sam izgleda obrisao.
Mahune nisam gledao jer sam bio u prolazu sa kombajnom i mrzelo me da stajem, ali kantar ce reci na kraju ko je dao više i koliki je rod.
 
Još će ispasti da je ova " baba švabica" najbolja.Prošle godine nikako da sazri i ja nisam hteo nju da uzmem već Galeb,a ono će izgleda biti grlica,još da se uneredi i to ti je!
 
Imam i galeba oko 2k.j. sreca pa nisam mogao da nabavim vise semena, naglo poceo da yre, a zrno sitno.
Dok je Angela od samog pocetka izgledala odlicno i nalila je dosta krupno zrno, dok je tada Galeb bio u cvetu...
Vojvodjanka takodje losija od Angele na oko, videcemo za oko 2 nedelje.
 
Nazad
Vrh