Samogradnja plastenika

Ma da.. ja sam pomalo i ogranicen sa prostorom, pa ih suzbijam... ruzno je kad treba skidati sneg a nemas gde da bacis, pa nosis sa sredine plastenika da bacis

Послато са GT-I8190 уз помоћ Тапатока
 
Jasta je nego ruzno,opet sve zavisi od duzine plastenika,kod mene je 2,5m razmak i ako na zemlju padne 20-30 cm snijega izmedju njih ce biti skoro pa metar,svake zime ubijem se od ciscenja samo da bi prozrake mogao dignuti,bilo bi opasno i sve bi razvalilo da sastavi par dana snijeg da pada,ko god ima viska zemlje sigurno je tek od 3m
 
Kod mene prvi komsija napravio od 8m sirine od cjevi 3/4cola, sad kad je pao snjeg, mrsko bilo cistiti, sav se srusio..

Послато са GT-I8190 уз помоћ Тапатока
 
isto sam i ja ove zime gledao,400m2 plastenik snijeg pao,nije cisceno,razvalilo nailon posavijalo lukove na kraju prodao sve za 400 eura
 
@Jura ne ides jer skines nailone? I sigurno ne sadis salatu ili nesto zimsko al zato imas raniji paradajz tako da uberes glavne finansije vec na startu dok se mi patimo sa salatom i finansijski tu negdje na isto dodjemo :)) stim da ti dosta toga rizikujes mada je ova godina gotova sa zimom kako prognoze izgledaju..
 
Ne skidam najlone, zasto bih to radio?
Mozda je gotova zima.......nocas bilo -8, bilo je za dlaku.
Ne radim nista zimsko, ne vidim tu neku matematiku.Mada ko radi zimsku proizvodnju sa tim zarobi plastenike ceo mart.Obicno ne budu neke pare tu a i posle se kasni sa sadnjom.
 
Mozda kod vas nema pretjerano snijega,kod mene je isto 2.5sirina ove godine je za noc napadalo 40cm na zemlju i dok spadne ono sa krova eto i 80cm,ako ne bi ocistio i jos na to da padne ,te snijeg dodje do pocetka luka i nema kud onda ako su nailoni na njemu ode sve u vraga,teret bi sjebao ili nailon a prije bi lukove iskrivio ili polomio
Sto se tice salate gledam na forumu kod vas je ima dosta,cijena je da te bog sacuva,ovdje je malo drugacije..iako opada trenutno,prije mjesec je bila 0,80 eu,sada je 0.70eu..npr. na 10 000 komada izadje 500kartona oko tri tone,2,100 eu nije nesto a nije ni za bacit
 
Kada sam postavio plastenike, te godine u februaru je napadao bas veliki sneg.sa jedne strane plastenika je bio smet oko 1,2m.kada se pogleda iznutra folija je pod teretom snega bila po 30cm unutra.Ja sam otisao da cistim....... ocistim pola duznice pogledam iza mene kao da nisam cistio_Okrenem se i odem kuci.Nije falilo nista i vise nisam nikada isao da cistim.Cevi su 5/4" na 2m razmaka.Glavni problem po meni su one sipke koje se vare sa strane i spajaju plastenik.Ako su te sipke izbacene i dodiruju foliju kada pada sneg pod teretom folija malo ulegne i sav sneg ostaje u tim dzepovima.Pritisak snega na sipke je tada u vazduhu, obicno sa jedne strane i plastenik krece u stranu i pada.
Cev se obicno krivi na 20-ak cm ispod poprecne sipke.Imao sam te plastenike i padali su samo tako.Sada sam ih prepravio u kape nemam foliju na njima preko zime i mirno spavam.
Sto se tice salate ne radim i ne bih bas da komentarisem, a svakom ko radi zelim da zaradi od nje da bar ugodno provede zimu od tih para.
 
Upravu si ,one gornje cijevi sto idu sa strana duzinom plastenika ako se desi da snijeg pada i mrzne i ne spada vec lijepi na nailon stvaraju se dzepovi bas zbog njih,to mi se ove godine desilo iako smo svaki luk lomili na vrhu radi spadanja tog snijega,30cm najmanje je bilo na njemu kad sam usao tek sam tad vidio koji je teret na nailonu cista sreca da negdje nije popustilo
 
Nemogu se praviti dzepovi na najlonu ako je dobro zategnut, sneg nikada nisam skidao sa plastenika ali ga sigurno pada dosta manje nego u Bosni. Salata nekada zaradi vise nego paradajiz sa iste povrsine a paradajiz je vec rasadjen.
 
Veceras cale otisao, bio je u utorak, islo je malo bolje od 250 do 300 kutija i vise se nosilo, e sad kako ce biti ujutru videcemo.
 
Moze pufta vjeruj to sa dzepovima i te kako na zategnut najlon ,i to izmedju svakog luka se napravi dzep e sad je li od tezine ili od toga sto u plasteniku bude toplije nego van pod tim snijegom pa ga dodatno opusti ne znam
 
2qtcyza.jpg


989102.jpg


4idk7b.jpg


- - - - - - - - - -

j0h3pl.jpg


rhr049.jpg


308fc6c.jpg
 
Nazad
Vrh