ZMAJ kombajni

Ako te zanima, imam ja adapter Zmaj 6 redi stari tip na prodaju. U naredna 2 dana ce biti pregledan i servisiran da moze u njivu posto jos nije radio kod mene.
 
Nisam menjao ventil.Jednostavno sam povezao da povrat ide direktno sa PVP a ne preko filtera goriva kako je ranije išao i ugradio el.AC pumpu.Montoya AC pumpa te pati 100%.Imao sam takav slučaj.Radi normalno i odjednom počne da gubi snagu,trokira i ako ne staneš ugasi se.Menjali filtere ovo,ono i na kraju skontamo da se ne čuje rad AC pumpe.Spala žica i ona prestala da radi.Vratili žicu i kombajn se popravio.
 
Isti problem sam ja imao danas na kombajnu , perkinsov motor, dovod goriva pun vazduha, cetiri puta se gasio , izliftiram sistem i radi normalno, na kraju poceo da gubi snagu , jedva sam se do kuce dovukao.
 
Meni se desilo pre neki dan da sam kombajn zagrejan ugasio da dospemo ulje u hidraulik i nije hteo da upali,jedva je sastavio..inace pali bez grejaca bas lepo cak i u prolece prvo paljenje,evo i sad ujutru veselo zavergla i oma sastavi,a ugrejanog nesmem da ga gasim da se nebi opet uezao..ja sumnjam na pvp..sta vi mislite?
 
I ja sam imao problem sa pritiskom u PVP,isto tako gubio snagu i ugasio se,prvo sam menjao AC pumpu i menjao filtere,bilo je malo bolje mogao sam stici do njive al cim se opteretio motor opet se gasio. Resio sam da skinem rezervar da ga operem jer mi se jako brzo napunio filter ispod rezervara,kad sam skinuo holender od creva sto ide od slavine do donjeg filtera bilo je 3 zrna suncokreta.Sad radi ko blesav.
 
Kod mene je dotok dobar
stavio sam providna creva, zamenio AC pumpu
dešava se to da negde vuče vazduh između AC pumpe i boš pumpe li AC pumpa ne daje dovoljno goriva
probao sak kad počne da se gasi rukom nadrukam ac pumpu i on krene normalno da radi...
ali konstantno ide vazuh u boš pumpu
 
Ej što sam ja imao igranku na mom malom droninborgu. Čim malo odstoji on neće da upali, dobije vazduh... Bila loša creva od rezervara do motora, mi zamenuli ono isto... Kaže majstor AC pumpa. Motor Valmet ne možeš nigde naći pumpu za njega. Jedva našli kod nekog lika u Bečeju. Zamenemo, opet isto... I meni prekipi pa krenem redom.... I na kraju,ceo problem je bio popušten holender na dovodu na filteru !!! Zategao i nikad više problema oko paljenja....
 
Nemora da znaci da ako nevlazi nevuce vazduh.Mene na telehenderu izludelo jedno crevo,nigde nevlazi a vuce vazduh,problem je bio to sto je puklo tamo gde ide konus za stezanje,promenio ga i rtesio se muka...........
 
kada stavite lancanike umesto kaisa izmedju doba i bitera u kukuruzu. da li posle za zito vracate kais ili ostaju lancanici naravno za drugi broj obrtaja.takav sistem je bio na zmaju780.ja sam ga imao mazo sam uljem ali brzo se osusi ali radio je tako. mada je njegov dob bio 80sm i heder 3m ovde je dosta veci i dob i heder zato i pitam.
 
Ako su ti remenice i glavcine pojedene i trebaju zamjenu, mozes terati i s lancanicima bez problema. Svi stari fahrovi imaju pogon bubnja tvornicki lancem dal dvorednim, dal trorednim i rade super. Problem se u teoriji pojavljuje prilikom potrebe promjene brzine okretaja za odredjenu kulturu ali praksa je pokazala da se sve osim soje i kukuruza lako izvrsava s jednim parom lancanika. Poznam ljude s fahrovima serije 900 i serije 1300 i svi rade sve zitarice jednim parom lancanika i nisu se na nista posebno zalili.

Tako i ja s remenom sve vrsim na jednim okretajima, jer nema loma a jecam izvrsava fino i bez iglica tako da okretaje mjenjam samo za soju... Remen je kulturnije rjesenje a lanac prakticnije.
 
Montoa ne znam sta bi stvarno mogo biti problem kod tebe ali se nesto setih danas dok sam tanjirao komsija do mene malo ore malo pa stane i ja gledam i sve se pitam sta bre ovaj covek radi sa /542/,kad izadje iz nepoorane njive i meni ce>E moram kuci trokira mi gubi snagu gasi se...a izgleda da je do ovu jeftinu naftu sto sam kupio<Posle od drugog cujem da je kupovao na crno onu od 90.dinara.Pa da nisi i ti mozda nesto tako jeftinije nasuo?Kod mene letos u zetvi bila katastofa sa tim gorivom...nakupovali je vise od pola kombajnera i posle u njivi dnevno po nekoliko puta ispustanje vazduha zamene AC pumpi,filtera neki nosili i PVP kod bosiste...srecom ja se ne zajeba a malo je falilo.
 
pustaju ti mali ventilici, ja to resim tako sto se popnem gore prvo paljenje napumpam malo i odem u kabinu upalim posle ceo dan pali dobro.
 
Jeste da hoce ti ventilcici malo da pustaju,ali zatvori slavinu na rezervoaru pa neka prenoci i probaj sutra ponovo nece da upali,taj problem je izgleda jos pod dosijem X.Ja sam to nekako resio i evo palim ga na 15-20 dana kad se setim nista ne drukam odmah upali a cak se i cudim kad tako upali a letos me zezao cim prenoci,zamenio sam i cetkice u pumpi i onaj nepovratni ventil na filteru goriva i jos kupio onaj nepovratni na crevu sto se montira i do sta je bilo ne znam ali bitno reseno.Aliiiiiii drugog dana u zetvi taman stigao do prve parcele i ugasim ga bez veze i tako nekoliko minuta stajao i kada da ga upalim on vrvrvr skoro 10 sekundi a rekoh u sebi nema ti danas uopste gasenje,i stvarno taj dan i sutradan ga nisam smeo gasiti a kad dodjem kuci i prenoci sutradan upali.Tako da eto i pored kao sve RESENO znaci moze kad mu se prohte da me izneveri.
 
Nazad
Vrh