ZMAJ kombajni

IMG_20160831_131506_zps6gbdufwo.jpg

IMG_20160831_131535_zpsnfgtvizg.jpg

Kolega Diesel evo slike.
 
hvala kolege obojici, mims tu sliku imam matic je pogodio.. svaka cast i hvala jos jednom.. samo jos nesto koliko vi duvate gume 23.1-26. danas sam pricao sa jednim vulkanizerom on mi rece niposto ispod 2,2 bara. pa meni to deluje puno???
remenicu smo piksnirali ali bio je problem u tuljku na kraju na kojeg idu ova dva lezaja on se pojeo da je bio kraci od fabrickog, nasao polovno dobro sastavio pa cemo videti. usput smo resili i problem visokih obrtaja danas mereno sa kaisem 430 o/min doba. mislim da je to dovoljno nisko za kukuruze.
 
Poslednja izmena:
Moje su na 2.2 bara i ne sviđa mi se kako izgledaju kada nosi kukuruzni adapter pa ću ih doduvati.Kako si spustio obrtaje?
 
na gumi pise koliko bi trebalo da se naduva

Na gumi pise MAKSIMALNI pritisak za koji je namjenjena. Ovisi koji stroj nosi doticnu gumu i za koju namjeru. Ista dimenzija gume ide na prikolicu za stajnjak 1.5T i na jednoosovinsku prikolicu 4T. Nije isto ako je guma na traktoru ili na kombajnu. Proizvodjac stroja daje preporuceni pritisak u gumama kojeg se ne morate pridrzavati a proizvodjac gume daje maksimalni pritisak na koji je sigurno pumpati gumu.

Mnogo se prepirki vodilo na forumu oko tlaka u gumama i nista se nije iz toga izrodilo pa ti preporucam da pumpas kako ti se cini najbolje i tako radi. Svatko ima svoj neki modus rada koji se nekome drugom moze a i ne mora svidjati...
 
ma ne pise na svima, pa da kaze vulkanizer kad je video moj adapter da duvam na 2,5 i da ne mislim, kaze te felge ne pucaju samo duvaj nemas brige.. meni sve to izgleda strasno mnogo..
a obrtaje smo spustili tako sto na glavcini remenice kod mene gde se naslanja na onaj veliki 6019 lezaj u jarmu, na glavcini gde leze unutrasnja kosuljica bio neki prsten od 12 mm i stari probao sekacem kvrcnit pod njega kad ono ide dole i mi ga ostruzemo na 3,5 mm tako da kad se dok je remenica na betonu kad se stavi jaram sa lezajem, ona strana iza poravna sa glavcinom. i sada se fakticki remenice rasire jos za 8 mm. i kais upadne dublje samim tim je manji pogonski precnik. e sad neznam dal je taj prsten bio fabricki ili ga je neko pravio jer kad smo ga skinuli vidi se kako je nekada nekome taj 6019 lezaj zaribao i ostrugao to gde se oslanja pa su mozda pravili od prilike taj prsten.uglavnom sad ovo st sam danas izmerio mi se dopada, mada za nuzdu moze jos dole jer jaram malo upire u one vinkle koje su nosaci kucista lezaja 6311 . tamo malo da obrusim ojacanje na jarmu jos bi isao blize tom 6311 i onda bi jos pali obrtaji ali mislim da je ovo dovoljno. malo je opsirno ali mozda pomogne
 
Poslednja izmena:
Zasto ne probas sa lancanicima za kukuruz?
Ja tako radim suncokret, kompletna kukuruzna varijanta, podbubanj, blinde, sita, lancanici.
 
Na gumi pise MAKSIMALNI pritisak za koji je namjenjena. Ovisi koji stroj nosi doticnu gumu i za koju namjeru. Ista dimenzija gume ide na prikolicu za stajnjak 1.5T i na jednoosovinsku prikolicu 4T. Nije isto ako je guma na traktoru ili na kombajnu. Proizvodjac stroja daje preporuceni pritisak u gumama kojeg se ne morate pridrzavati a proizvodjac gume daje maksimalni pritisak na koji je sigurno pumpati gumu.

Mnogo se prepirki vodilo na forumu oko tlaka u gumama i nista se nije iz toga izrodilo pa ti preporucam da pumpas kako ti se cini najbolje i tako radi. Svatko ima svoj neki modus rada koji se nekome drugom moze a i ne mora svidjati...

kolega dali ti mislis da guma treba biti pumpana prema teretu i da neko moze duvati od 1,5 do 5 bara slobodno po svojoj volji ili dali guma na toj prikolici sto si naveo od 1,5 t treba biti manje napumpana od ove druge

moj post se odnosio za kombajne i savetujem duvajte kako pise na gumi videcete koliko guma ima duzi vek trajanja narocito u kukuruzu
 
Ako je neko zainteresovan za adaptaciju za suncokret za Zmaj . Prodajem...
c4f9bf67fce4fe1a4cd1612fe52cfe07.jpg
057256ca847f22f0d589a177e9f53c38.jpg
141184907a1c871781c5f0543136cf70.jpg
e7a67bd65823b4df3ff5e18eb0eb1ff3.jpg
7034418b2090bdf5d65effe1a149e370.jpg


Послато са SM-J500F уз помоћ Тапатока
 
kolega dali ti mislis da guma treba biti pumpana prema teretu i da neko moze duvati od 1,5 do 5 bara slobodno po svojoj volji ili dali guma na toj prikolici sto si naveo od 1,5 t treba biti manje napumpana od ove druge

moj post se odnosio za kombajne i savetujem duvajte kako pise na gumi videcete koliko guma ima duzi vek trajanja narocito u kukuruzu

Tako je, gume na radnom stroju, pogotovo na traktoru koji nosi prikljucne masine raznih tezina se pumpaju ovisno o radu koji se radi i o teretu koji se nosi. Prepirke su se gadne vodile oko toga i kazem neka svatko radi kako on misli da mu je bolje i sve OK.

Samo sam te ispravio da ni na jednoj gumi ne pise preporuceni tlak pumpanja nego pisu sve maksimalne vrijednosti. Max brzina, max teret, max pritisak koji proizvodjac same gume garantira.

NPR. Mali zmaj 13x ima bunker i kabinu s lijeve strane i po tvornickom uputstvu za taj kombajn lijeva guma se pumpa na 3 bara a desna koja je rasterecenija se pumpa na 2. Prednje gume su 14.9-28. Napumpaj ih jednako i da te vidim sto ces s njime kositi soju do zemlje...
 
znaci ja bi ovu na kombajnu smeo na 2,5 bez bojazni da ce od tolikog pritiska pod teretom adaptera eksplodirati. guma je 23.1-26 a adapter 6 redi sklopivi.. mislim da tu ima podosta tereta ne nadjem nigde na gumi maksimalni dozvoljeni pritisak ko sto zna biti onaj trougao i na primer 2,5 bar max.. nema toga nigde inace guma je kontitnental as 12 pr.
 
Kaze internet da se gume 23.1-26 12PR na kombajnu pumpa na 220 Kpa (kiloponda) sto se preracunava u 2.2bar. Nosivost gume u njivi (spora voznja, konstantno mjenjanje tezine) je 6100Kg a u transportu (veca brzina, stalan teret) 3875kg
 
A vidis meni rekli svi okolo sto imaju zmajeve 142 lko i ja da leva na 1.5 a desna 1.2..tako teram vec 8mu godinu..po vama gresim? Treba duvati veci pritisak?
 
Tablica je jedno a realnost drugo,taj koji je pisao ove pritiske ni u snu nije pomisljao da cemo terati gume dok ne istrule,i to je za gume u redu starosti do mah.10 god.a ja na mom nemam pojma koje su godiste pa kad bi ih naduvao i na 2 pogotovu ova leva Rekord mislim da bi pukla jos u transportu ne bi stigao mozda ni da zapocnem sezonu pa ih drzim na 1.5 i uopste nisu meke ni pod kederom.
 
Nazad
Vrh